Dřív se skartovaly seznamy StB, dnes záznamy o poslancích OSD…?

25. Srpen, 2013 – 17:02
Tento módní kostýmek se stává ve Sněmovně ČR stále oblíbenějším... Foto: Břetislav Olšer

Tento módní kostýmek se stává ve Sněmovně ČR stále oblíbenějším... Foto: Břetislav Olšer

Miroslava Němcová byla zase v OVM. Znají se s Moravcem i z Rádia Impulz. Jak můj s mojů. Rychle kritizovala policii za její žádost vydání důkazů ze Sněmovny, žádost podle ní byla nekonkrétní a nekompetentní, ale za pět minut dvanáct obrátila. „Kdyby takhle policie  postupovala dříve, tak ke sporu nemohlo jít. Kdyby vymezili o jaké osoby jde a  jaké časové období, tak ty informace mohli mít,“ uvedla v Otázkách Václava  Moravce. Bla, bla, bla… Obrácení Ferdyše Pištory. Dobře věděla, o koho se jedná od začátku.

Když někdo dostane strach, tak povolí. U Němcové se to týkalo již tzv. stojedničkové většiny. Napřed bu bu bu, potom vystřizlívěla a dnes dělá hrdinku, ale strach ji nedovolil skartovat, co chtěla… Ale záznamy z kamer si musí policie vyzvednout sama… Paradoxy. Bojují proti korupčníkům, ovšem pouze hypoteticky, přesto policie nesměla zasahovat do jejich sněmovních kejklů. K čemu by byl tolik proklamovaný boj s korupcí, když ti, kterých se to týká nejvíc, práci vyšetřovatelů bojkotují? Přitom je nad slunce jasnější, že politici vzhledem ke svým možnostem podvádějí a kradou?

Na nic jiného se lépe nehodí rčení: Zloděj křičí; chyťte zloděje. Zásluhou Nejvyššího soudu objevili pro tyto své pletichy ideální místo – prostory v Thunovském paláci, v němž sídlí Sněmovna ČR. Je ověřeno, že během krachu „stojedničkové většiny“ byl přímo v jednacím sále i zastupující předseda ODS MUDr. Kuba, což je nepřípustné. Musel ale zachraňovat situaci a snažit se zkrotit nezbedníky Úlehlu a Floriána. Marně. Je to ten Kuba, co  v rámci mapování předkongresové situace potkal i s lidmi, kteří jsou označováni jako takzvaní zákulisní hráči, tedy i s Ivo Rittigem, jedním z vyšetřovaných podnikatelů spojených z ODS. Ten chodil na kávu za Nagyovou do Kramářovy vily, chodila i ona za ním domů. Nečas se přiznal; nasadil ji na kmotry, aby je „přečetla“ a vyzvěděla, co a jak… K tomu dirigovala šéfy vojenské rozvědky, aby kontrolovali manželku Petra Nečase.

Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta poslal do Sněmovny dopis, v němž poslance a úředníky varuje před ničením údajů o chodu dolní parlamentní komory. Tomu, kde neuposlechne, hrozí pokuta až 50.000 korun. Policie žádala mimo jiné záznamy z kamerového systému uvnitř i vně sněmovny, údaje z čipových karet poslanců i návštěvníků, nebo zápisy z knihy návštěv.

Co kdyby se na požadovaných záznamech kamer objevili třeba i někteří ze sedmi hlavních kmotrů ODS – Rittig za Nečasem, Janoušek, co mohl navštěvovat svého Mazánka Béma, Dlouhý, ústřední Kubův kamarád, Hrdlička za Bendou, Úlehlou či Floriánem a další…? Policie se na Sněmovnu obrátila poprvé v červenci, kdy požadovala mimo jiné kamerové záznamy nebo data o pohybu vstupních karet. Podle sněmovních legislativců by údajně došlo k porušení „osobnostních práv nezúčastněných osob“. Sněmovna prý nesmí údaje bez bližší specifikace lidí, o které má policie zájem, poskytovat. Ale to vše vyšetřovatelé specifikovali. V  žádosti má policie zájem o přehled jednání poslaneckého klubu ODS mezi 18. zářím a 7. listopadem loňského roku. Včetně údajů, kdo se jich účastnil, a výstupů z nich. ÚOOZ upřesnil, že mu jde speciálně o šestici rebelů ODS (Petra Tluchoře, Marka Šnajdra, Ivana Fuksu, Radima Fialu, Jana Floriána a Tomáše Úlehlu), kteří nesouhlasili s vládním daňovým balíčkem, a tehdejšího premiéra Petra Nečase.

Žádost totiž souvisí s údajnou korupční kauzou rozdávání trafik ve firmách s účastí státu výměnou za složení mandátů. Policie se snaží prokázat, že se trafiky pro tři z rebelů ODS, Tluchoře, Šnajdra a Fuksu, dojednávaly i mimo území Sněmovny, a tedy i mimo jejich imunitu, kvůli které bylo zrušeno jejich obvinění z přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby. Co může vést hlavně funkcionáře ODS k tomu, aby úporně odmítali vydat tyto informace policii, včetně kamerových záznamů z jiných než sněmovních prostor?Štastná to žena!

A co právo na imunitu? Durdí se Němcová a dodávala, že vyhověním žádosti ohledně kamerových záznamů poslanců by došlo k nepřípustnému zásahu moci výkonné do moci zákonodárné, neboť by tím byla fakticky monitorována činnost zákonodárného sboru a mohlo by tím dojít k porušení dělby moci. Kdo, jak a proč by dělil moc ve Sněmovně, když se po předčasných volbách demokraticky rozdělí sama, na to se odpovědi asi ÚOOZ nedočká. Ovšem, Sněmovna si zahrávala s ohněm. když chtěla skartovat důkazy, za což jí hrozila pokuta až 50 tisíc Kč. Anebo též trestní oznámení, že se dopustili maření výkonu úředního rozhodnutí. A to už není žádná sranda, ani když se mařilo na imunitní půdě. Ovšem pokuta rovnající se třetině měsíčního platu poslance i s náhradami není katastrofa, za to by se vyplazilo skartovat a ujít klepetům…

Slepenec odpadlíků, přeběhlíků a podvodníků, z nichž pár již bylo obviněno policii z nezákonných činů, nejprve poslanci vydali Davida Ratha, který byl zadržen údajně se sedmi miliony korun, poté Ottu Chaloupku, podezřelého z vynucování úplatku, a nedávno Vlastu Parkanovou kvůli přeplácení letoutů CASA, a dál Šiška, Pekárek, Novák, Wolf, Tluchoř, Fuksa, Šnajdr, Nagyová, všichni ODS. Má toho másla na hlavě náš sněm až až… To máme v dolní komoře ale partičku. Nejzajímavějším na tom všem je, jak se politici, obvinění z nějakého korupčního trestného činu, plamenně brání, my nic, my muzikanti, a bijí na poplach o nedemokratických konspiracích výkonných mocenských složek, porušování zákona ze strany policie a státního zastupitelství ve vyšetřování případu a ponižujících podmínkách ve vězení.

Jak všichni víme, policie totiž podezírala Tluchoře, Šnajdra i Fuksu z korupce, neboť jim měly být nabídnuty lukrativní posty výměnou za složení poslaneckých mandátů. Loni na podzim totiž tato trojice odmítala hlasovat pro vládní daňový balíček. Tím, že se zbavili poslaneckých funkcí, umožnili balíčku projít, a tím udržet u moci Nečasovu vládu. Šnajdr byl pak loni v prosinci jmenován do dozorčí rady státní společnosti Čepro a letos únoru se stal jejím předsedou. Fuksa v lednu zasedl do představenstva státního Českého aeroholdingu. Vláda byla zachráněna, dle Nečase čestně a demokraticky, tzv. obchodním dealem.

Všichni též věděli, že Nečasova vláda rozpočtové odpovědnosti, co byla ve skutečnosti vládou rozpočtového zmatku, dokázala ze schodku státního rozpočtu v lednu 2011 poskočit na rekordní schodek, tedy na více než dvojnásobek, což je též rekord v historii polistopadových vlád. Vláda boje proti korupci dokázala vytvořit několik desítek korupčních afér, Opencard počínaje, přes Promopro a Gripeny, Pandury a letadly Casa konče, aniž bych připomněl „odklánění desítek milionů Kocourkem či Drobilem, mj. také poslanci ODS. Čeho je prostě příliš, toho je moc……

A k tomu klíčové rozhodnutí Nejvyššího soudu, který propustil zmíněné obviněné exposlance ODS z vazby, vypracoval totiž tříčlenný senát, jenž tuto agendu původně vůbec neměl mít na starosti. Nejvyšší soud je vyňal z pravomoci orgánů činných v trestním řízení, nejvyšší státní zástupce následně však stíhání exposlanců zrušil a vrátil vše zpět k novému projednání. Trestní řízení tak ale ještě neskončilo, kauzou se stále zabývají žalobci. Přitom ke změně senátu došlo jen den poté, co detektivové celou skupinu pozatýkali. Ve tříčlenném senátu, který den po zatčení exposlanců citlivou agendu převzal, je i soudce Petr Šabata, jenž v minulosti působil v senátu společně s někdejším soudcem Pavlem Kučerou.

Náhoda nebo osud? Jde o Ústavu ČR, která má na mysli, že projev je to tehdy, když stojíte u řečniště ve Sněmovně, nebo mluvíte ve výboru či komisi a někoho urazíte, tak za to nemůžete být stíhán. Ne že si něco špitáte ve sněmovní restauraci s člověkem, který tam nemá co dělat… To je naprosto absurdní a iracionální interpretace ústavy, která zcela ignoruje kontext jednacích řádů obou komor.

A máme zde další obviněnou členku ODS, i když nyní s pozastaveným členstvím. Jde o Janu Nagyovou, kdysi účetní v Chodosu Chodov, jež se vypracovala až na post ředitelky Nečasova kabinetu vlády ČR. Mezi roky 2010 a 2012 pobírala Jana Nagyová přes 900 tisíc korun ročně a její odměny za toto období přesáhly částku 2,4 milionu korun. Nejvyšší odměnu dostala za rok 2011, a to konkrétně 1,22 milionu. Jako vrchní ředitelka Sekce kabinetu předsedy vlády měla pro veřejnost základní plat kolem 30 tisíc korun. Ten se jí však díky odměnám a příspěvkům několikanásobně zvýšil. Co víme z konkrétních období, tak v březnu 2012 měla Nagyová na výplatní pásce celkem 273 tisíc korun hrubého, tedy cca 190 tisíc korun čistého. Lednová odměna byla ve výši 100 tisíc korun… atd. Až do trapného konce, kdy dostala vyhazov, bez odstupného a statisícových odměn…

Inu, dřív se skartovaly Seznamy agentů StB, dnes jsme kvalitativně mnohem dál a skartujeme záznamy kamer, přehled o jednání poslaneckého klubu ODS, včetně údajů, kdo se jich účastnil, výstupů z nich a dat o pohybu vstupních karet. Je případné skartování těchto důkazů dovoleno, nebo jde o mařením vyšetřování dovoleno poslaneckou imunitou…? Obrácení Ferdyše Pištory na poslední chvíli…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=113

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *