Cromwell: „Odporní jste národu, jenž vás pověřil k nápravě křivd“

14. Srpen, 2013 – 8:59
Jeden ze značkových modelů pro módní přehlídku ODS... Foto: Břetislav Olšer

Jeden ze značkových modelů pro módní přehlídku ODS... Foto: Břetislav Olšer

Václav Klaus odmítl pomocnou ruku svému „dítěti“ ODS, proto členové občanských demokratů začínají ještě víc zmatkovat a spřádají divoké plány a scénáře předčasných voleb. Aby nepropadly na dno, musí v prvé řadě rozpuštění Sněmovny co nejvíce oddálit.

Jako první se chopila záchranářské taktiky šéfka Poslanecké sněmovny a místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová, co si k faux pas se „stojedničkovou“ většinou přidala další trapnou obstrukci. Prý by bylo rozumnější (pro ODS) předčasné volby, které zatím jejich zastánci předpokládají v polovině října, o měsíc odložit. Důvod? Získat co nejvíc časového prostoru pro přípravu strategie a kandidátů do voleb.

A také se pokusit zmást voliče, že ODS jim chce zachránit peníze. A přidává alibisticky, že není dáno, že by ODS hlasovala jednotně pro rozpuštění Sněmovny. Holt, poučená zmíněnou ostudou, způsobenou dnes již vyloučenými straníky, si nechavá zadní vrátka… Láry fáry, je i spousta jiných vyčůránků v dolní komoře, kteří mohou způsobit, že rozpuštění sněmovny může trvat až do listopadu, a není ani jisté, že se vůbec rozpustí. Holt, rozpuštěný, vypuštěný…  Znáte to; osm přeběhlíků z LIDEM, nezařazení hypotékoví poslanci, lobbisté, co chtějí prospěch solární energetiky. S předčasnými volbami bych tedy tolik nespěchal, přesto je třeba si učinit úvodní přehled.

Podle červencového průzkumu má ČSSD více než 34 procenta preferenčních hlasů, KSČM – 18,5,  TOP 09 – 15, ODS – 13 a LIDEM – 0. To znamená, že strana, v níž údajně “zuří boj o moc a přežití”, má dvojnásobek preferencí, než TOP 09, pravicový silikonový houf především z občanských demokratických přeběhlíků. A ODS, co z ní utekl, kdo měl nohy, má skoro třikrát míň než “vnitřně se ničící” socani..? Čeho se můžeme dočkat po předčasných volbách…?Štastná to žena!

V počtu žen v Parlamentu ČR se řadíme na 62. místo za Uzbekistán…

A teď malá spekulace; můj soused z odeesácké uliční organizace vlastní křišťálovou kouli ze zastavárny. A tak věštíme z koule: ČSSD třicet procent, TOP 09 si půjde po krku s Babišem, od kterého dostane Kalousek na frak, komunisté budou mít kolem dvaceti, k tomu něco přes pět procent i Zemanovci a levice bude mít jasnou většinu. ODS hrozí jen asi deset procent i míň, možná i víc, ale to stejně nehraje roli. S TOP 09 bez LIDEM a VV si můžou tak skočit sami sobě na špek. Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury je v rovnici o mnoha neznámých, z nich ta největší, ale japonsko-český populista se jistě po ostudě v prezidentských volbách nespokojí jen se Senátem. Jazýčkem na vahách bude KDU-ČSL, což je tradiční úděl náboženských stran, viz ŠAS v Izraeli, CDU v Německu… A Peake váhá mezi Babišem, Okamurou a Schwarzenbergem, komunisté se jí bojí.

Proto je nutné bojovat, pokud to jde. Němcová rovněž operuje s oddálením předčasných voleb, protože jde údajně o ty správné normy, týkající se občanského zákoníku, fotovoltaiky a sociálních služeb. které musí ještě stará dolní komora schválit, aby ji potvrdila oranžová horní komora. Utopie. Zákon o obnovitelných zdrojích energie, který má škrtnout podporu nových zdrojů a u těch současných snížit jejich podporu.

Kdyby ale zákon vrátil Senát nebo prezident Miloš Zeman, jejich veto by už neměl kdo přehlasovat a lidi by si od ledna 2014 házeli mašli kvůli dražší elektřině. V sázce jsou státní rozpočet, naše daně, náš zdravotní a sociální systém, naše penze… Samozřejmě, že jsou to jen plky, co za nic nestojí. Lži, jde o koryta. A poslední naději, jak získat co nejvíc voličů a jakž takž slušný post ve Sněmovně. Pomoci by k tomu měl i „krizový manažer” – bývalý ministr školství Petr Fiala.

A je tady i europoslanec Jan Zahradil, předseda frakce Evropští konzervativci a reformisté a člen vedení občanských demokratů, jenž děsí stranu, aby nenechal TOP 09 hrát hru o zlém Milošovi, který nás prodá Putinovi, a hodném Karlovi, který zachrání naši západní orientaci. Údajně ODS tak skončí definitivně jako béčko TOPky. Pro ODS to prý není a nemůže být soutěž o to, kdo vyrobí lepšího antizemana. Jde o to ukázat, o co v následujících čtyřech až pěti letech opravdu půjde…

Že ODS teprve skončí jako béčko TOP 09? ODS je totiž už dávno tomu dávno béčkovým mužstvem strany TOP 09, co se může pochlubit největší přeběhlickou armádou ze všech partají. Jen namátkou; až na čtyři desítky členů ODS v Plzeňském kraji přestoupily do TOP 09. Přeběhlíci a zrádci?  Bedřich Moldan přišel z ODS a velvyslanec s trafikou v USA Petr Gandalovič (ODS) se nechal slyšet, že „se neříká „přeběhlící“, ale konstruktivní lidé, kteří si přejí konečně vládu…

Ach, jak úžasné pokrytectví od těch, co na všechny tyto záležitosti měli skoro dvě volební období pod palcem a… nula od nuly pojde. Pardon, daně byly zvýšeny, penze zmrazeny, přídavky matkám samoživitelkám zastaveny a zdravotně postižení bez nohou už přestali být invalidé, ruší se kategorie tzv. osob zdravotně znevýhodněných a příspěvek na péči dětem od jednoho roku věku… To už víme, že šlo jen o prachy a koryta. Stačí si zopakovat, jak si žijí europoslanci.

Jejich plat je od voleb v červenci 2009 pro všechny stejný a odvíjí se od výše základního platu soudce Evropského soudního dvora, tvoří 38,5 procenta jeho mzdy. Zastupitelé ve Štrasburku mají hrubý měsíční plat 7 957 eur (v přepočtu asi 206 tisíc Kč). To však není vše; vedle základní mzdy mají nárok i na několik různých příspěvků, co mají pokrývat „výdaje, které jim vzniknou při plnění parlamentních povinností“. Kromě diet v europarlamentu 67 000 korun měsíčně (270 eur za den pobytu na zasedání Evropského parlamentu), služební cesty 97 200 korun (3 600 eur), ještě každý měsíc dostávají 4 299 eur(111 000 Kč) na úhradu nákladů za kancelář, 21 209 eur (téměř 550 tisíc Kč) na platy pro své asistenty a výdaje na cestovné.

Inu, no, nekup to; raději nesčítat, stačí si jen připomenout haldu potíží se soudy a Nagyovou, bývalého šéfa české zahraniční rozvědky, generálmajora Karla Randáka. A k tomu Hamlet:. „Být či nebýt, to je to, oč tu běží…“

PS: Oliver Cromwell, co se prohlásil doživotním lordem protektorem Anglie, Skotska a Irska, část jeho projevu, Londýn 1653, rozehnání tzv. Dlouhého parlamentu: http://ireferaty.cz/100/1481/Cromwell-Oliver
„Je nejvyšší čas ukončit vaše zasedání, jež jste zostudili opovrhováním vším dobrým a poskvrnili všemi neřestmi. Nejste než sebranka a odpůrci blahodárné správy. Nejste než nájemní ničemové…. Je ve vás vůbec něco dobrého? Existuje nějaká hanebnost, jež by vám nebyla vlastní? Zlato je vaším Bohem…. Kdo z vás neumlčel své svědomí za úplatek? Vy mrzké děvky!Jak hnusně odporní jste celému národu, jenž vás pověřil k napravování křivd! Tak tedy! Seberte si své saky paky, zamkněte za sebou a ve jménu Boha, jděte!“

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=113

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *