Aby se za nás děti nestyděly, to zajistí Babiš, Stropnický a spol.?

13. Srpen, 2013 – 7:56
Aby se za nás naše děti nestyděly... Foto: Břetislav Olšer

Aby se za nás naše děti nestyděly... Foto: Břetislav Olšer

A je to zase tady; další navršení státního dluhu už zřejmě brzy překoná dva biliony. Bude za tím kampaň předčasných voleb, co se mají odehrát asi za měsíc a půl. Plus mínus. Přesný termín je pouze a jen na panu prezidentu Zemanovi.

Mnozí se už rozjeli; příkladem je Babišovo politické hnutí ANO 2011, jemuž sekunduje herec, exministr kultury a náš bývalý velvyslancem v Portugalsku, Itálii a Vatikánu Martin Stropnický, jehož doplňují mj. novinář Martin Komárek a Pavel Telička, lobbista a dlouholetý člen správní rady společnosti New World Resources. Zaplavili zemi 700 billboardy s jasným heslem: „Aby se za nás děti nestyděly“. Členkou ANO 2011 je též místopředsedkyně hnutí Věra Jourová, bývalá náměstkyně ministra pro místní rozvoj – která byla křivě obviněna za přijímání úplatku a stát se jí za to musel omluvit – věří že hnutí nebude výtahem pro příživníky a přeběhlíky, jak tomu bylo v případě rychlokvašných Věcí veřejných či hnutí Ostravak a hlavně LIDEM…

Andrej Babiš by rád pro své hnutí získal kolem deseti procent hlasů.

Autor: DENÍK/Martin Divíšek

Andrej Babiš, osmapadesátiletý miliardář ze Slovenska, který v roce 1993 založil firmu Agrofert. Začátkem roku 1995 pak došlo k navýšení jeho kapitálu švýcarským investorem. Vývoj Agrofertu je spojen též s americkou bankou Citibank, která podniku poskytla úvěr ve výši 4 milionů dolarů. Babiš nedávno prohlásil, že jeho hlavním majetkem je 28 listinných akcií reprezentujících 100 procent základního jmění Agrofertu.

V listopadu 2011 založil občanskou iniciativu nazvanou ANO – Akce nespokojených občanů. Jako by z oka vypadl románová postavě Františka Langera, který napsal „Obrácení Ferdyše Pištory“. Kdo to byl? Kasař. Když se chystal vykrást vilu bankéře Rosenštoka, vypukl však v ní požár a Ferdyš zachránil dvě malé bankéřovy děti. Rosenštok ho udělal poslíčkem v bance. Tím se celý Ferdyšův život změní. Stal se z něho moralista a svým kázáním tyranizoval celé své okolí.  Andrej Babiš, ANO 2011

Podobnost s Babišovým obrácením je zřejmá. Z bývalého komunisty agresivní kapitalista. Pokud si ovšem této proměny Andrej alespoň náležitě užije. Jmenovitě už urazil skoro každého z politické scény. I prezidenta Klause; …“zatímco jiní před dvaceti lety vyvolali revoluci, Václav Klaus ji zneužil. Kdo dělal revoluci? Havel s Komárkem a Šimon Pánek. Kdo ji zneužil? Pán z Hradu,“ poznamenal Babiš. Na řadu se dostal i Bárta z VV. Prý patří jen na dvě místa – do Bohnic a do basy; vydírá Nečase, vydírá Kalouska, vydírá všechny… A Dalík při korupci nešel pod pět set. Milionů… českých na stole. S Řebíčkem přidali tři nuly. Bárta nezastavil výstavbu dálnic, aby ušetřil, ale aby pro ABL vybral ty peníze teď on….

Největší podezřelou částku, jaká byla na účtech českých státních úředníků objevena, odhalili Švýcaři. Tomáš Kadlec za dobu svého šéfováním na postu ředitele Národního bezpečnostního úřadu a později ve strategické státní firmě Čepro získal podezřelých 30 miliónů korun. Žalobce Vrchního státního zastupitelství v Praze v oficiálním přípisu označil Kadlecovy miliony za peníze pocházející z trestné činnosti. Švýcaři nám též chtějí vrátit 12 miliard z podvodu šestice osob, kterou nedávno v zemi helvetského kříže vyslýchali.

Za politický alibismus považuji fakt, že česká vláda dělá jakože nic a k těm korunám se nehlásí. Co kdyby se káplo zrovna na ni? Babiš kdysi rozmlouval Grossovi, aby se Kadlecovi vyhnul. Neposlechl ho a udělal z něho bosse… V době, kdy Kadlec Čepro řídil, dorazily mu na účet České spořitelny dva miliony korun od blízkého spolupracovníka – uprchlíka Radovana Krejčíře. Ten se snažil vyvést z Čepra miliardy korun a později přiznal, že peníze nechal vložit na Kadlecův účet právě on.

Wikipedie: Andrej Babiš od září 1969 začal chodit do běžného švýcarského státního gymnázia. Po návratu ze Ženevy studoval gymnázium v Bratislavě, kde v roce 1974 maturoval a byl přijat na obchodní fakultu Vysoké školy ekonomické, směr zahraniční obchod. Věnoval se práci v mezinárodní organizaci studentů AIESEC a stal se jejím prezidentem. Vysokou školu ukončil s červeným diplomem a nastoupil do PZO Chemapol Bratislava.

Podzim 1985 z něj udělal delegáta Petrimexu v Maroku, kde zastupoval asi 15 podniků zahraničního obchodu, např. Lignu či Motokov. „Je pravda, že jsem se stýkal s politiky přibližně do nástupu Topolánkovy vlády v roce 2006. Pak jsem přestal chodit na jakékoliv akce, kde jsou politici přítomni, protože jsem na situaci u nás zásadně změnil názor. Každý, kdo sledoval náš vývoj, ví, že jsme nikdy za historie Agrofertu nic neukradli a neděláme obchody na úkor státu jako některé jiné finanční skupiny…“ tvrdí Babiš a já mám stále jistější pocit, že jeho slova nejsou hoax, ala nic než ryzí skutečnost.

A konečně se pustil po vzoru Marie Benešové rovněž do stavu české justice, resp. do justiční mafie. Na karlovarském festivalu se prý schází celé české Palermo. Lze tam spatřit jací státní zástupci snídají s kmotry. Letos i hollywoodského režiséra Olivera Stona, jenž v jednom z dílů filmového seriálu „Nevyřčená historie USA“ připomíná další mafiánsko-politické důvody pro použití atomových bomb na Japonsko… A Praha je údajně podle Babiše nejrozkrádanějším místem republiky, Podle jeho vyjádření je absurdní, že paní místopředsedkyně Karolína Peake lže a Věci veřejné mají na starosti korupci. Nic horšího tady po revoluci než VV nevzniklo. Napřed rozkrádali Prahu 1, pak Prahu 10, Prahu 11, a teď se mají rozšířit do celé republiky…

Týdeník Ekonom zase šokoval svým prohlášením; Marek Dalík, blízký přítel a poradce expremiéra a bývalého šéfa ODS Mirka Topolánka, totiž údajně prohlásil, že vraždu nepsaného bosse českého podsvětí, podnikatele Františka Mrázka, si před pěti lety objednal miliardář Andrej Babiš. A co když fakt nestřílel Kajínek, ale sám Babiš, aby ušetřil za nájem vraha? Zastřelil by tak podnikatele Štefana Jandu a jeho osobního ochránce Juliána Pokoše. Postřelen byl další bodyguard Vojtěch Pokoš… Když to říká tak důvěryhodná osoba jakou je Dalík?

Podle žebříčku časopisu Forbes je Babiš po Petru Kellnerovi (cca 60 miliard Kč) druhým nejbohatším Čechem. Hodnota jeho bohatství se odhaduje na cca 25 miliard korun; jeho jmění v březnu 2012 činilo $1,4 miliardy, čímž je 913. nejbohatším člověkem světa.[Babiš tvrdí, že ročně odevzdá na daních 600 milionů do státní kasy, loni zaplatil 13 milionů. V zemích daňových rájů nemá žádnou firmu.

Buď bude Ferdyš Babiš-Pištora premiérem ČR, nebo skončí rozprášením po Praze 1, 10 a 11, když dopadne jako jeho partner Franta Mrázek… Není totiž na české politické scéně snad nikoho, koho by veřejně pan Babiš neobvinil z korupce. Kdo mlčí, ten souhlasí. Čest si vyžaduje očištění před soudem… A ono nic…

Na politické scéně se tak chystá velká volební řež. Poslední bitva vzplane na středočeském poli. Ostrý souboj dvou kohoutů na život a na smrt na jednom smetišti zvaném Česko: Babiš – Kalousek. Ten je šéfem ANO 2011 považován za jako jednoho z původců totálního rozkladu státu.

Inu, kdo chce kam, pomozme mu tam, aby se za nás v budoucnu naše děti nestyděly; pro pár facek pro Kalouska za to stojí žít… http://www.denikreferendum.cz/clanek/16001-zlatuska-a-stropnicky-vysvetluji-proc-jdou-s-babisem-mathe-svou-ucast-poprel

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=113

Reklama:
  1. 41 reakce na “Aby se za nás děti nestyděly, to zajistí Babiš, Stropnický a spol.?”

  2. No, větší a méně souvisluo snůšku sraček jsem snad ještě nikde a nikdy neviděl! Blít, blít, blít duševní průjem, vždyť dnes je tak snadné něco vypustit do světa! Jenom nevím, zda tato poklona patří Břetislavu Olšerovi, novináři a spisovateli, nebo Martinu Divíškovi. Pro jistotu nevěřím ani jednomu, ani druhému.

    od Čtenář v Srp 11, 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *