Pozdrav pánbu, pane Randák; pojede s Topolem do Milána k soudu?

3. Srpen, 2013 – 7:21
Ilustrační foto... archiv

Ilustrační foto... archiv

Je šílené vedro, jako stvořené pro sci fi. Třeba začít tím, jak je u Randáků poslední měsíce živo, temná komora je v permanenci, „štěnice“ i na WC. Práce se prostě nosí domů. Bývalý šéf české zahraniční rozvědky (ÚZSI) generálmajor Karel Randák má na lednici přilepen vzkaz od Lucie Talmanové a Jany Nagyové, co by ho nejraději se svým milencem Nečasem viděli v „teplákách“…

Hlavní hrdina románu Františka Rachlíka „Pozdrav pánbu, pane Randák“ jakoby mu z oka vypadl. Zřejmě pojede i s Topolánkem do Milána k soudu. Asi je vybídne Cipolotti, člen týmu obhájců z Berlusconiho advokátní kanceláře. Cipolotti totiž prohlásil, že i když Topolánek pravděpodobně nebude figurovat v případě „bunga-bunga“, přesto by mohl být předvolán v samostatném soudním případě, týkajícího se nechvalně známých fotografií, na nichž je zachycen nahý a ve zjevném stavu vzrušení, když byl hostem v Berlusconiho honosné italské vile na Sardinii. Jak známo, Topolánek přijal v květnu 2008 pohostinnost tehdejšího italského premiéra Berlusconiho.

“Víte, ono je dost náročné dostat Mirka Topolánka někam na delší dovolenou. A když už se to povede, nemyslí na to, že by nás tam měl fotografovat, natož natáčet. Věřím, že díky Vaší laskavé pozornosti bych tak mohla přeci jen mít z naší první opravdové dovolené pořádnou dokumentaci…“ napsala Lucie blog generálmajoru Randákovi.

Takže, jak to bylo pohádko, když zabloudilo Topolánkovo kuřátko až na Sardinii? Topolánek tam odletěl v květnu 2008. Spolu s ním jeho tehdy přítelkyně a místopředsedkyně sněmovny za ODS Lucie Talmanová, jejich syn Nicolas (co se v mládí naučíš…) a asi desetičlenná skupina známých. Mezi nimi nechyběl Topolánkův přítel lobbista Marek Dalík a tehdejší ministr dopravy Aleš Řebíček, známý to arabský šejk, vlastnící haciendu za několik stovek milionů přímo v Emirátech…

“Četla jsem, že vás to focení a natáčení přišlo hodně draho. Prý na statisíce. To je opravdu velká obětavost. Zvláště, když už to teď jako bývalý ředitel nemůžete naúčtovat rozvědce. Ráda vám za vaše materiály zaplatím. Mohlo by to alespoň trochu snížit vaše náklady, které jste tak nezištně a z vlastní kapsy vynaložil na dokumentaci naší rodinné dovolené…” doplnila svůj blog Talmanová-Topolánková a dodala, že to nechce zadara.

Mirek sice napřed upejpavě zapíral, že nějaké takové fotky vůbec existují, aby vzápětí šel s pravdou ven. Dělal zkroušeného, ale bylo jasné, že je na svůj “nástroj”, údajně fotomontáž, patřičně hrdý. A tenkrát jen jeho družka Talmanová ho hájila před socialistkou Borůvkovou slovy… “Fotografie Mirka Topolánka otištěná v listu španělských socialistů El País je samozřejmě fotomontáž. Ujišťuji vás, Aleno Borůvková, že o tom vím rozhodně více, než vy,“ napsala Talmanová, ale na jejím místě bych si nebyl tak jistý s její prioritní znalostí nahého těla svého milence….

Berlusconiho vilu a nahé hosty, které deník El País otiskl na pěti snímcích, už jedním dechem přečetla a zhlédla nejenom Evropa. Prý to byl fotograf Antonello Zappadu a ne Agentura Randák, co při honu na Berlusconiho a spol. nastřádal na 400 fotografií, z nichž ale většinu v rámci svobody slova nechal italský premiér policií zabavit a soudně zakázat jejich zveřejňování? Přesto to byl volební trhák ODS. Češi ocení chlapáky. I kdyby to ani Topolánek nebyl, ovšem jeho bílý náramek na pravém zápěstí patrně prokazuje opak. Že by se paní Lucie mýlila? Jako by neměl pan Randák dost starostí s paní Nagyovou, co ho žaluje za porušení soukromí, když údajně zveřejnil její odměny ve výší skoro tři sta tisíc. Paradoxy; premiér Rusnok zveřejnil platy všech z Úřadu vlády, včetně dvoumilionových ročních příjmů Nagyové, a nic se neděje…

Jeden v této společnosti horních sto milionů nikdy neví, kdo je pakáž a kdo ne. Berlusconi stál více než dvacetkrát před soudem kvůli rozličným obviněním, mimo jiné za spolčení s mafií, falšování účetnictví, zpronevěru, daňové podvody a dětskou prostituci. V červnu 2013 byl v aféře Rubygate, jehož hlavní hrdinkou byla marocká tanečnice Karima Mahrúgová alias Ruby, odsouzen k sedmi letům odnětí svobody a doživotnímu zákazu zastávat veřejný úřad kvůli placenému sexu s tehdy nezletilou prostitutkou a zneužití úřadu při krytí tohoto činu. Soud shledal politika vinným jednak z toho, že si zaplatil za sex s nezletilou, což je v Itálii trestné, jednak z toho, že zneužil svých pravomocí ve snaze celou kauzu zaretušovat. Rozsudek čtyři roky odnětí svobody a pět let zákaz vykonávání veřejných funkcí pro daňové úniky mu k tomu potvrdil Nejvyšší soud. Tři roky mu ale smaže amnestie. Zbylý rok si odbude v domácím vězení v některém ze svých dvaceti paláců. Náhradní trest veřejných prací odmítá pro svůj věk 76 roků… Odvolací procesy však mohou trvat ještě roky.

Proč by mohl mít svůj nevěstinec pouze socan Mrština v Náchodě Na Vyhlídce? Ten navíc vozil svá děvčata z Ukrajiny, zatímco Berlusconi letecky dopravoval krásky až ze vzdáleného okolí své vily na Sardinii, aby využily pohostinnosti jeho “rekreační chalupy” k relaxaci v rámci přísného premiérského soukromí. Italská La Republlica přinesla inzerát. Prodejce láká zájemce sloganem: Chceš-li znělku, pošli heslo TOPOLANEK. Na videu nazvaném Nudistická vyzvánění je snímek s údajně nahým českým expremiérem a v rohu fotomontáž, která ho zobrazuje jako smějícího se myšáka. Dětský hlásek k tomu zpívá vyzváněcí melodii – parafrázovanou písničku, v níž zpěváček ujišťuje svou dívčinu, že ji neopustí. Nazývá ji “bella topolona”, tedy “krásná megamyši”, což je v italštině třeba chápat jako ekvivalent k nádherné “kočce”. V parafrázi se ale místo “bella topolona” objevuje výraz “bello Topolanek”. V Itálii se mohl bulvár potrhat. Všechny titulky psaly: Topolánek a “topolone”.

Do Milána se prý Topolánek asi rozjede, jeho chlapské fotografie á la Adam zaujaly nejen světovou veřejnost, ale i soudce a vyšetřovatele. A pak se mají s Lucií zastavit u designéra z Valenzy, u něhož si Berlusconi před Vánoci zadal výrobu prstenů. Původně tak chtěl Mirek „Topolone“ učinit ještě v době, kdy byl českým premiérem, a po vzoru svého milovaného Silvia obdarovat poslankyně a senátorky, aby si je udobřil, když už dostal jako typický mačo několikrát ocenění Kyselá žába, které uděluje Sdružení Žába na prameni za nejhorší nekorektní sexistické výroky. Poprvé si premiér zakuňkal za své prohlášení, že šéfem strany ODS musí být chlap s gulama.

Ženu tak z boje o vedení ODS rovnou vyloučil. O počtu žen v politice pak řekl: „Pokud by měly příslušné kvalifikace, tak by jich tam bylo nepochybně víc.“ A když bývalá místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová řekla, že ji muži z vedení strany při jejích vystoupeních neposlouchali a bavili se, Topolánek uvedl: „Vrcholová politika je jako hokejová šatna – je tam binec, hluk a smrad.“ Pak získal Kyselou žábu opět. Tentokrát to bylo za výrok, že ženy se mohou svobodně rozhodnout nemít děti a pak mají stejné šance jako muži.

Inu, též každé sci fi jednou skončí, horké léto přeje vzrušujícím bajkám, v nichž vždy dobro vítězí nad zlem. Hrdý jsem na Mirka Topolánka i já sám; on se narodil ve Vsetíně, já pár kilometrů východněji v obci Hovězí. Valach Valachovi vzorem, byť se proslavených „bunga-bunga“ večírků ve vile italského expremiéra Silvia Berlusconiho nezúčastnil… Údajně… http://talmanova.blog.idnes.cz/c/95467/Diky-agenture-Randak.html

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=113

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *