Šlo to na Islandu, v Bulharsku, proč ne u nás? Ať se povozí pandury

25. Červenec, 2013 – 7:31
Jéňo hrej, chce se mi trhat boty, Jéňo hrej... Foto: Břetislav Olšer

Jéňo hrej, chce se mi trhat boty, Jéňo hrej... Foto: Břetislav Olšer

Zatím máme za sebou jen hypotetickou demisi vlády, jejíž ministerstva rozhodovala o mnoha lukrativních zakázkách a mají na svědomí konečné tunely nejen s Pandury, ale též Opencard, Promopro či Gripeny … Úleva? Konec s korupcí? Tragický omyl.

Demise trojkoalice není zatím vůbec jistá, naopak Kalousek a Němcová činí vše pro to, aby se pravicová vláda obnovila. Ke všemu zlému včera prezident Zeman přišel s požadavkem, aby podpisy na archu údajných 101 podpisů byly notářsky ověřeny každým poslancem zvlášť a vystrašená Němcová to z obav, že by se někdo musel zavázat k podpoře Rusnokovy vlády a v poslední chvíli by cukl, odmítla s poukázáním na letní Zemanovu diktátorskou virózu. Tu má ale spíš vládní trojkoalice.

Podle průzkumu totiž s obtížemi u nás vycházejí s příjmem téměř dvě třetiny domácností, velké problémy přitom přiznalo skoro deset procent. Čtyřicet procent rodin si nemůže dovolit týdenní dovolenou mimo domov, jíst obden maso nemohla více než desetina domácností a takřka stejné množství si nemělo za co dostatečně vytápět svůj byt… Nedošlo by to možná vše tak daleko, kdyby nám nebylo zatajováno, že Islanďané vyšli do ulic. V roce 2008 vyděšená a bankami vydíraná vláda se snažila zákonem pokrýt ztrátu z rozpočtu. Masívním vyhrůžkám, kdy ve hře byly dokonce dělové čluny a málem zařazení Islandu mezi teroristické státy, což způsobilo emigraci tisíců Islanďanů. Tamní Občanská společnost ale odolala a ve dvou referendech rozhodně odmítla platit. Bankrot se týkal 85 miliard dolarů.

V březnu 2010 si znovu vyhlásili referendum; 93% lidí odmítlo zaplatit dluh vůči Británii a Nizozemsku, který způsobili neschopní politici a ne prostí občané. A vláda tak byla donucena, aby zahájila vyšetřování právní odpovědnosti státních představitelů za krizi. Došlo k zatčení několika vedoucích bankéřů a manažerů. Soud v Lucemburku dal za pravdu státnímu rozsudku neplatit ztráty tunelářů z islandského rozpočtu. Žalující se snažili dokázat, že Island porušil evropskou obchodní dohodu. Na rozdíl od Česka, viz kauza IPB, odmítl stát sanovat tunely podvodníků, kteří spekulovali na vysokou úrokovou míru a prohráli. Vzniklo Národní fórum a první ústava na světě „od občanů pro občany“.

Zachránili tak vlastní daně a zamezili ožebračení země. Odvážným Islanďanům dal za pravdu i Evropský soud v epochálním rozsudku, který zakládá precedens i pro další podobné případy, jež by chtěli v budoucnu připravit další tuneláři. Ústava mj. obsahuje článek 65, podle něhož může deset procent právoplatných voličů navrhnout legislativní iniciativu či vyvolat referendum k některému ze zákonů schválených parlamentem. Stejně jako v případě švýcarské polopřímé demokracie může parlament otevřít prostor pro širokou debatu k určitému tématu a vyhnout se tak referendu, jež je založeno na bipolární volbě „ano x ne“. Parlamentní volby v dubnu 2013 vyhrály dvě opoziční středopravicové strany Strana nezávislosti a Pokroková strana. Obě strany se profilovaly jako odpůrci evropské integrace…

To v Bulharsku šlo „jen“ o novou politickou krizi, jež propukla 14. června 2013 kvůli volbě kontroverzního šéfa tajných služeb. Pobouřeni voličů i prezidenta Plevnelieva vyvolalo to, že parlament ve zkráceném řízení do této důležité funkce odsouhlasil Deljana Peevského, podezřelého z účasti na korupční aféře a podnikajícího v médiích. Již více než měsíc se konají demonstrace za odstoupení premiéra Orešarského a celého jeho kabinetu. Zákonodárci v Sofii projednávali zrovna sporné navýšení výdajů ve státním rozpočtu, když parlament oblehly davy, které daly najevo, že poslance i ministry vlády odejít nenechají též proto, že v sobě pořád mají i averze vůči vyčůranému ČEZu, co vydělává biliony, ale elektřinu má hlavně v Česku či Albánii jednu z nejdražších v Evropě.

Politiky se snažila ještě včera večer odvézt policie autobusem, ten se ale pod palbou lahví a dalších předmětů musel vrátit zpět do areálu zákonodárného sídla. Večerní potyčky si vyžádaly asi deset zraněných, mimo jiné i dvou policistů. Poslance a ministry nakonec evakuovala pancéřová auta. Proč by nemohli naši poslanci vyzkoušet své pandury, nakoupené za miliardové ulité prachy? Vše bylo možná nadčasové, jelikož bulharští poslanci byli z čerstvé vlády socialistů… Třeba se čeští socialisté včas poučí, i když…

Jako přes kopírák aféry premiéra Nečase. Zneužití šéfů vojenského zpravodajství ke sledování manželky premiéra, dvou řidičů jedné pracovnice předsednictví Úřadu vlády. Rovněž jako na Islandu se zatýkalo. Dobrý počátek, ale ty konce… Nečas sice podal demisi, ale dál je ve hře. Navíc se vláda udržela korupcí, když dala za mlčenlivost trafiky třem poslancům, kterým pak narychlo už den po jejich zatčení vytvořený senát Nejvyššího soudu dal svobodu. Není nepodstatné, že v médiích vášnivě podnikal vedle Deljana Peevského i spící Karel Schwarzenberg, tedy když zrovna nespal. Karel Schwarzenberg byl totiž spolumajitelem firmy Ringier Print s.r.o. A ještě časopisy Týdeník, Ekonom, Víkend a Respekt, jež pod značkou Respekt Média dnes patří miliardáři a uhlobaronovi Bakalovi, sponzoru Karla Schwarzenberga.

Ten byl dlouhou dobu jediným vlastníkem společnosti R-Presse, která vydává týdeník Respekt, v roce 2006 však do dlouhodobě ztrátové společnosti vstoupil Zdeněk Bakala, jenž se stal v roce 2007 po navýšení základního jmění firmy majoritním vlastníkem (55,5 %). Schwarzenberg si podržel pouze menšinový podíl (44,5 %)… V minulosti Bakalu s osobou Karla Schwarzenberga spojil premiér Petr Nečas, jenž v rozhovoru pro knížecí Respekt uvedl, že “kdybych byl předsedou TOP 09, řekl bych si v tomto předvelikonočním období, že Bůh mě má rád, protože veřejnost zná obsah hovorů mezi pány Bémem a Janouškem a nezná obsah hovorů například mezi pány Schwarzenbergem a Bakalou”.

V Česku jde hlavně o vymahatelnost práva. Ta neexistuje. Nešlo to za komunistů, socialistů, nejde to ani za pravice. Když se o to po dlouhých letech pokusil státní zástupce Ivo Ištván, byl ostouzen a jeho zadržení tří rebelů, ředitelky a milenky Nečase Jany Nagyové a šéfů vojenských zpravodajských služeb nazval Kalousek pokusem o puč v režii gosudara Zemana. Bylo by dobré připomenout Nečasovi, jak si pojistil milenku Nagyovou, když ji vytáhl z prodavačky a účetní v kantýně Chodosu až na místo ředitelky jeho kanceláře předsedy vlády ČR, aby mu špehovala manželku a úkolovala šéfy vojenských zpravodajských služeb. Když pak Kalousek nekontrolovaně prskal sliny a volal po okamžitém potrestání státního zástupce Ištvána za řízení jeho policejní zvůle, nazvané Nečasem “Ištvangate”.

Češi jsou snadno zmanipulovatelní, když jde o nepřizpůsobivé Romy, ale nechtějí slyšet a demonstrovat proti pravé příčině těchto problémů – proti Nečasově vládě, byť si nesnáší drtivá většina národa. Nikoho ale nezajímá, že za nepřizpůsobivost cikánů mohou české vlády minulosti i dnešních dnů. Kdyby byli romští gauneři důsledně trestáni za to, že neposílají své děti do školy, že nechtějí pracovat, jen berou sociální dávky a napadají fyzicky své bílé sousedy, byl by klid. Ale vládní alibismus vede k „bílé diskriminaci“ a obhajování Romů, čehož zneužívají nacionalisté, aby vyvolávali celospolečenské napětí.

Přes 5,1 mld. Kč šlo na projekt „zlepšení prostředí v problémových sídlištích, placených z evropských peněz. Do pilotního programu spadá 6 měst Kladno (250 mil.) Ostrava (300 mil.), Orlová, Brno, Most, Přerov (100 mil.). Pokud se projekt osvědčí, zbytek peněz se rozdělí mezi další města. Program budí podezření, že byl nastaven tak, aby se radnice problémových měst dostaly k větším penězům bez ohledu na Romy. O tom, že se tento fakt naplnil, lze snadno dokázat návštěvou 14 ostravských romských ghett. Bída a utrpení. Vše „vybydleno“, špína, odpadky, chybí kanalizace, někde i elektřina a voda. Stovky zbídačených a nevzdělaných Romů, kteří neví o tom, že by se u nich mělo něco budovat. Jen páni majitelé jejich ubytoven si libují.

Stačí se zajet podívat, jaké je to v Přednádraží, v Janově, Duchcově, Č. Budějovicích, na Šluknovsku tisíce špinavých cikánů, bez práce a živobytí. Kde jsou miliardy, které si vyinkasovalo na sto třicet romských organizací, svazů, hnutí, sdružení a projektů? Na jejich podporu bylo vydáno na 120 miliard Kč. Kde jsou, kam zmizely…? Podle výroční zprávy Kumara Vishwanatana činí roční příjem jeho sdružení Vzájemného soužití 25,5 milionů Kč, vydání téměř 26 milionů, z toho na mzdy pro cca 45 zaměstnanců přes 11 milionů Kč… V Česku je skoro čtyři sta romských ghett, mnohé bez jakékoli infrastruktury, peníze určené pro jejich vybudování byly rozkradeny, hlavně českými majiteli ubytoven. Stát totiž dnes majitelům ubytoven doplácí za každou jednu osobu ubytovanou ve stejném bytě, pro šestičlennou rodinu to činí kolem 26 tisíc Kč. Většinou pro bílého majitele…

Je třeba si uvědomit, kam a jak mizí peníze v Česku nejen na sociální dávky a pro romské organizace. Denně dostávám nezdvořilé e-maily, v nichž se píše, kolik miliard nás stojí Romové na sociálních dávkách. Ale nic o tom, že na dvě stě neromských poslanců nás za rok přijde na 250 milionů, přičemž nám připravili svojí legislativní „prací“ dluh skoro dva biliony korun. Romů je přes dvě stě tisíc a ročně nás stojí mnohem míň jako menšina, co je tisíckrát větší než český 200členný Parlament. A to si musíme započítat do zmíněného poslaneckého 100tisícového platu, plus náhrady, také miliardové náklady do sídla Sněmovny v Thunově paláci, peníze na jeho zaměstnance, výdaje na vodné, stočné a elektřinu či plyn…

Který z Romů ghetta Přednádraží v Ostravě si může dovolit hypotéku přes deset milionů korun? Který z nich se zmůže na dům za stejnou sumu? A kolik z nich je poslancem i majitelem lukrativní firmy, kterou řídí zároveň se svým poslaneckým ritem? Každý sám strůjcem svého štěstí; jsou líní a nechtějí pracovat, a když už, tak je nikdo nechce. Zavinili si to sami, když se nechali poslanci a vládou zkorumpovat netrestanou trestnou činností. Vydávány jsou tak miliardy na jejich resocializaci, z nichž se však k většině obyvatel romských ghett dostane jen minimum. Skoro nic…

Zkrátka, pokud nebude schopná česká vláda, resp. 200členný Parlament ČR trvat na vymahatelnosti zákonů, bude situace horší a horší. Pokud si neuvědomíme, že tato a předcházející vlády nám připravily nejen bilionové zadlužení a zdražení všeho, ale také nám hodily na krk obtíž zvanou nepřizpůsobiví cikáni. Pokud si tohle nezapíšemE za uši, nehneme ani cikánskými ghetty a s jejich parazitováním na našich daních, na čemž však ani žádní neonacisté v čele s Vandasem a jeho lživými proklamacemi naprosto nic nezmění. Kolikrát byl ještě jako premiér Petr Nečas na Šluknovsku, v Janově, Č. Budějovicích či v ostravském Přednádraží…?

Inu, což tak nechat naše poslance a vládní činitele projet se noční Prahou po bulharském vzoru v opancéřovaných pandurech, za to, že mnohé z nich obohatila korupce při jejich nákupu notně nad jejich dvě stě tisícový měsíční průměr? Kolik cikánů by v tom též rádo jelo; přece tolik železa a barevných kovů by se šiklo…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=113

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *