Trucuj, trucuj, vykrůcaj, len ten náš stát ještě více pozrůcaj…

19. Červenec, 2013 – 12:21
Když hovniválové trucují... Foto: Břetislav Olšer

Když hovniválové trucují... Foto: Břetislav Olšer

Tak nám z trucu opuštějí pracovníci z řad členů trojkoalice své posty na ministerstvech Rusnokovy vlády. Z Ministerstva spravedlnosti plánují odejít dva politici z ODS. Končí náměstek Radomír Daňhel a šéfka kabinetu stávajícího ministra Petra Havlínová, prý „natruc ODS opustí resorty“…

Svůj post opouští první náměstek ministra zdravotnictví a místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek. Holcát prý velké personální změny nechystá. Poukázal na to, že neví, jak dlouhý jeho mandát bude… Občanští demokraté údajně nechtějí jen tak přihlížet. Ministr Kuba si pozval dvacítku náměstků ODS, chce s nimi probrat jejich případný odchod z jednotlivých resortů.

Má-li prý být ODS stranou, která je čitelná pro voliče, pak se nemohou podílet na fungování vlády, která vznikla proti všem principům, které hájí. ODS znovu musí hájit své principy a ideje, a ne křesla na ministerstvech… Tak principy, pane Kubo. Principy a ne koryta…? Skutečně…?

Nechápu, k čemu ten truc, odvolaní byli jen dva náměstci, další dvacet má odejít z trucu? Přitom právě ODS tvrdí, že mají 101 většinu v Parlamentu a premiérkou se stane Němcová.. Tak proč ten truc, když to mají v „kabeli“…? Navíc jim vše hraje do karet; jeden den zatčení sedmi osob kolem Nečase, druhý den nastoupí k Nejvyššímu soudu noví soudci… Proč ne, někdo vyhrát musí… Exposlance pustil z vazby tým soudců, který vznikl den po zatčení.

Klíčové rozhodnutí Nejvyššího soudu, které propustilo obviněné exposlance ODS z vazby, vypracoval tříčlenný senát, jenž tuto agendu původně vůbec neměl mít na starosti. Bez zajímavosti na tom přitom není, že ke změně došlo jen den poté, co detektivové celou skupinu pozatýkali. Ve tříčlenném senátu, který den po zatčení exposlanců citlivou agendu převzal, je i soudce Petr Šabata, jenž v minulosti působil v senátu společně s někdejším soudcem Pavlem Kučerou.

Ten proslul svým údajným výrokem spojeným s kauzou senátora Jiřího Čunka (KDU-ČSL), totiž že nezávislost justice musí jít stranou, když hrozí pád vlády. Platí to i o vládě zkorumpované? Není jistě bez zajímavosti, pokud se nemýlím, že státní zástupce Ištván byl právě kvůli kauze Čunek ze své funkce odvolán a před dvěma roky se opět vrátil…?

(České noviny: Veřejnosti se Ištvanovo jméno stalo známým před šesti lety v souvislosti s vyšetřováním kauzy lidoveckého expředsedy a někdejšího vicepremiéra Jiřho Čunka. V listopadu 2007 jej tehdejší ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) na návrh nejvyšší státní zástupkyně Renáty Vesecké odvolal. Ištvan řekl, že se Vesecké prý nelíbilo, jak zvládl spor zastupitelství v Čunkově případu. Ištvan navíc tvrdil, že Pospíšila informoval o nátlaku na ostravskou krajskou státní zástupkyni Zlatuši Andělovou v souvislosti s Čunkovou kauzou, podle exministra ale Ištvan neřekl nic konkrétního. V reakci na odvolání Ištvana podal demisi i jeho náměstek Igor Stříž. Ištvan se kvůli svému odvolání obrátil na soud, se správní žalobou uspěl a do funkce olomouckého vrchního zástupce se v lednu 2011 vrátil. Po svém odvolání z čela VSZ se Ištvan také obrátil na soud kvůli svému přesunu mezi pracovišti. Původně byl totiž přeřazen z Olomouce do Brna, kde má i rodinu. Jeho nástupkyně Milena Hojovcová ho ale poté přes jeho nesouhlas přeřadila zase do Olomouce. Olomoucký soud ale rozhodl, že není možné žalobce bez jejich souhlasu volně přesunovat z pobočky na pobočku…)

Inu, trucuj, trrucuj, vykrůcaj, len tu Rusnokovu vládu a stát ještě více „pozrůcaj“… Čím hůř, tím líp… Heslo trojkoalice…?

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=113

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *