Občané pozor; kníže Karel Spáč I. má zřejmě vysokou horkost…

15. Červenec, 2013 – 7:37
V duchu Hitlera...?

V duchu Hitlera...?

Tak jsem si přečetl, že prezident Miloš Zeman svým chováním připomíná Hitlera a uchopení moci nacisty v Německu v roce 1933 či komunisty v Československu v roce 1948; to řekl rakouskému deníku Kleine Zeitung bývalý ministr zahraničí ČR Karel Schwarzenberg, celým skromným pojmenováním jako občan Sýkořice – Karel Jan Nepomuk Josef Norbert Bedřich Antonín Vratislav Menas kníže ze Schwarzenbergu.

Bože, proč raději nespí, proč se vůbec probouzí, aby po čtyřiceti letech v Rakousku a Švýcarsku, kam ho vyhnali komunisté, dělal sobě i restitučnímu Česku ostudu…? Je to už vážný stav člověka, který ke všemu měl tu drzost a chtěl být prezidentem Česka. Narkolepsie je u člověka s téměř osmi křížky přirozená součást jeho věku, ale že by tak brzy už trpěl i stařeckou demencí? K tomu patologická paranoia, ani příliš vysoká horkost není k užitku. Dnes, osmdesát roků po zrodu nacismu, přirovnávat prezidenta Zemana, co dal knížeti ve volbách na zadel, k zakladatelům nacismu, je silná káva. Asi má Schwarzenberg s nacismem zkušenost přes svého tchána. Není to zvláštní a podezřelé, že kníže Karel kritizuje Beneše a jeho dekrety, chtěl by ho vidět v Haagu, potom Zemana jako nacistu…?

Srovnávat ho s Hitlerem, je šok, když nenapsal Main Kampf, ani nezaložil gestapo, nepostavil jediný vyhlazovací koncentrák, nezpůsobil holocaust, ani nežene armádu ke Stalingradu…? Jde z toho hrůza, co si všechno nevymyslí osoba s aristokratickým a proto zřejmě velmi kreativním mozkem. Ovšem, všeho dočasu, příznivče Pussy Riot a dalajlámy… http://urod.ru/news/6207/

Správně řeknete; to nic neznamená, když otec Schwarzenbergovy manželky Theresy byl vysokým příslušníkem jednotek SA a obdivovatelem Adolfa Hitlera. Děti za své rodiče přece nemohou. Hrabě Johannes Hardegg, usazený na dolnorakouském zámku Ulrichskirchen, očekával podobně jako řada dalších představitelů šlechty od Adolfa Hitlera a jeho Třetí říše osobní výhody. Velmi záhy vstoupil do nacistických organizací a dotáhl to až na führera (velitele) SA.

Soubor:Karel Schwarzenberg on June 2, 2011.jpg

V župní složce Theresina otce najdeme úkol “vycvičit vybrané příslušníky SS a SA ve střelbě”. Hardegg byl také členem Německého klubu v Rakousku, který byl sice založen už roku 1908, ale ve třicátých letech se stal spojencem národních socialistů. Jeho stanovy z té doby tvrdí, že “členy mohou být jen Němci árijského původu, kteří se hlásí k zásadám nacionálního socialismu.” Podle soudních spisů z roku 1945 patřili k jeho zakladatelům “nefalšovaní nacisté, kteří si od Třetí Říše slibovali počátek zlatého věku” Byl dokonce účastník nacistického puče, kdy byl zavražděn rakouský kancléř Dollfus..

Pomsta musí být sladká, zvláště když to pravdoláskoví aristokraté projeli na celé čáře; Lidové noviny, jejichž německým vydavatelem je Rheinisch-Bergische Druckerei-und Verlagsgesellschaft, (Tento německý holding je od roku 1994 rovněž majoritním vlastníkem deníků Mladá fronta Dnes a Lidové noviny, které jako MaFra vydává. A je taktéž provozovatelem několika českých rádií a televizní stanice Očko.), přišly s trhákem – tchán Václava Klause za druhé světové války pracoval u tajné policie fašistického Slovenského štátu. Tedy otec současné české první dámy Livie Klausové byl Štefan Miština, jenž působil jako vedoucí cenzurního oddělení Ústředny státní bezpečnosti (ÚŠB).

(Z této funkce byl Štefan Miština v roce 1942 pověřen sepsáním majetku deportovaných slovenských Židů, čímž se mohl podílet na jejich perzekuci. Během dvou dnů tak pořídil několik desítek seznamů zabavených věcí, písemností a cenností. Celkem zajistil na účtech židovských organizací 186 336 slovenských korun a 104 424 na hotovosti. Co je to proti šesti melounům, které od nácků dostal Miloš Havel za svůj podíl v Barrandově…)

Otec ministra zahraničí ČR, Karel IV. kníže ze Schwarzenbergu, jak je patrné ze zakládací listiny, patřil v ČSR mezi první osobnosti Vlajky. Bylo to ještě v době, kdy Vlajka byla spíše bojovým klubem studentstva rekrutujícího se často z členů mladežnické organizace při Národní obci fašistické. Počátkem třicátých let vystupovala Vlajka hlavně proti Masarykovu „realismu“ a proti „hradní“ politice první republiky vůbec. Po Mnichovu se Vlajka profiluje jako teroristická organizace, která utočí například proti židovským synagogám a proti Židům vůbec. Pak si uvědomil, že šlape s kolaborantským proudem a rychle začal podporovat antifašisty a český odboj…

Že se postavili za adoptovaného aristokrata Karla Schwarzenberga umělci, je tragikomické a zároveň smutné, jak lze rychle zapomenout na válečnou minulost svého národa a jeho opravdové hrdiny. Ale když se proti knížeti staví sami vojáci ze záhraničních jednotek 2. světové války, které minulý režim zavíral do vězení, to už je na pováženou… Aby nedošlo k omylu, to ne já vyzval knížete, aby odstoupil z boje o Hrad, ale zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS), Sdružení Českého národního povstání, Společnosti Ludvíka Svobody, Svazu vojenských veteránů ČR, Slovanského výboru, Kruhu občanů ČR vyhnaných v roce 1938 z pohraničí, Sdružení Čechů z Volyně a jejich přátel, Sdružení zahraničních vojáků II. světové války, Křesťanskosociálního hnutí a Rady seniorů ČR.

Ti všichni byli rozhořčeni, že “čistý” Rakušan chtěl být prezidentem Česka. Zažili hrůzy války a vědí, že s nacismem si nelze zahrávat, ani v bonmotech knížete o Benešovi a soudu pro zločince v Haagu. Proto se hluboce skláním před všemi Židy, co přežili peklo holocaustu, stejně jako smekám před vojáky, co se probojovali krvavou řekou od Londýna či Buzuluku přes Sokolovo, Duklu až do Berlína nebo Prahy… Kde by dnes byli jeho příznivci, kdyby pro ně nenasazovali své životy a nevybojovali zrovna tito veteráni mír a klid pro jejich práci, aby Českou republiku neohrozila skoro sedmdesát roků žádná válka…?

Nejsem náročný, chci ve funkci vysokého politika prostě vidět jen člověka, který se vyzná přinejmenším v časovém sledu českých vlád a zásadních kauzách jako Mostecká uhelná a její privatizace, a kdo demokratického prezidenta Beneše neprohlásí pro jeho protihitlerovské dekrety za zločince, zralého pro mezinárodní soud v Haagu… http://nemecondrej.blog.idnes.cz/c/316959/Dulezite-pripomenuti.html Co by tento člověk dělal ve funkci prezidenta Česka, to si nechci ani představit; jak se bratří a objimá s landmančaftem a uděluje státní vyznamenání „hrdinným“ Mašinům, co uměli bojovat za svobodu a demokracii vraždami – svázaných, omámených chloroformem a podřezáných lidí. Jak se asi cítil rod Schwarzenbergů, když zneužíval práce cikánů v koncentráku v Letech…?

Inu, když si někdo nevidí do úst, může mít aristokratické výchovy k etiketě plný pytel a nic to s ním neučiní, jelikož jde třeba o psychopata, co mu násilí dělá potěšení..

http://www.kleinezeitung.at/nachrichten/politik/3355211/1933-deutschland.story

http://www.freeglobe.cz/Articles/407-pripad-nepovsimnute-knihy-havel-udaval-zidy-a-schwarzenberg-pouzival-k-praci-vezne-z-tabora-v-letech.aspx

¨

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=113

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *