Proč se Fischer nezeptal Kalouska na Bakalu a jeho 7,5 milionu…?

14. Červenec, 2013 – 7:24
Hyeny už čekají... Foto: Břetislav Olšer

Hyeny už čekají... Foto: Břetislav Olšer

Tak už má Rusnok vystaráno? Dal dohromady novou vládu a politologové šílí. Jedni píší, že vláda je sbor ochotných, další trumfují, že klaka věrných, jiní meldují o vládě úřednické, další o vládě odborníků, ale hlavně kamarádů Zemana a partě protekcionistů či klientelistů, resp. z veksláka miliardářem v Monaku, co v Praze chodil na kafe s Nagyovou…

Pouhé účelové psaní, opomíjející logiku věcí. Chce-li  totiž někdo být zodpovědným prezidentem a mít na starost celý národ, není v jeho osobním zájmu, aby se snažil dělat vše pro spokojenost svých voličů a občanů tohoto státu? Cca po sto a deseti dnech není možné dělat účet bez hostinského, ale je přirozené, že si Zeman vybírá odborníky z řad svých známých a přátel. Údajně Zemanovci do Strakovy akademie a Kramářovy vily…?

Když pominu naše postkomunistické vlády po sametu, přijde na řadu např. vláda Zemana, s Mertlíkem, Špidlou, Motejlem a Rychetským, vláda Paroubka, mj. se Škromachem, Sobotkou, Mládkem, Bublanem a Urbanem, vláda Špidly, mj. se Škromachem, Sobotkou, Rychetským, opět i s Urbanem, první i druhá vláda Topolánka, sice každá jiná, ale znovu s opakujícími se jmény – Pospíšilem, Kalouskem, Vondrou, Parkanovou, Nečasem, Schwarzenbergem, ale i s Dalíkem, činila tak i vláda Klause  se „sarajevským atentátem a mj. s Němcem Igorem, Kočárníkem, Dlouhým, Luxem, Dybou, Zielencem, Stráským a Holáňem, když tato jména byla i v druhé Klausově vládě, a první úřednická vláda Fischera mj. s Janotou, Kovářovou, Kohoutem, Pecinou, Juráskovou, Tošovským…, vláda Nečase s otrlými politickými veterány Vondrou, Schwarzenbergem, Kalouskem, Véčkaři, resp. s LIDEM, když zachování své premiérské moci Nečas nazval pouze běžným obchodním „dealem“… Nebo, že by přežíváním s dinosaury…?

Jak je viděl, jména se opakují, tedy už z principu a s postupem let muselo jít o známé, resp. o přátele a kamarády. Byly to tedy už tenkrát vlády věrných, ochotných, kamarádů a přátel či tlupy protekcionistů…?  Designovaným premiérem se nyní stal Jiří Rusnok, aby překlenul období sněmovní politické krize. A na něm je, aby se snažil o funkčnost party, kterou dá dohromady. Jak jinak, že zase dle principu úspěšnosti, z osobností a odborníků, pokud možno známých, na které má spolehnutí on, potažmo národ. Viz, výše uvedené částečné seznamy členů některých předchozích vlád… Stejně tak mají v demokratických zemích jako USA, Francie, Velká Británie, Polsko…  J. F. Kennedy a jeho bratr Robert, Obama-Clintonová. Bush. ml., Chaney, Riceová… Walesa-přátelé ze Solidarnosti; Michnik, Kuroň, Geremek, bratři Kaczynští, Tadeusz Mazowiecki… Berluscony, jenž měl řadu let se svými loajálními poslanci parlament pevně pod kontrolou…

(Čítankový příklad toho, jak vypadá ve skutečnosti „obchodní deal“. Věnováno jako poznámka pro české přechytralé politology, aby věděli, jak jde život… V roce 1961 se upráznilo křeslo v Senátu USA. Otec Joe P. Kennedy chtěl tuto funkci ponechat pro nejmladšího z bratrů Edwarda Moorea, kterému v té chvíli ještě nebylo 30 let, tedy nesplňoval věkovou hranici pro senátora. Proto hlava rodiny přesvědčila massachusettského guvernéra, aby do Senátu dočasně jmenoval rodinného přítele Kennedyů Benjamina Smithe, který se mandátu vzdal ve prospěch Edwarda v roce 1962. Ten byl zvolen v řádných senátních volbách a stal se druhým nejdéle sloužícím senátorem v Kongresu USA. Také s pomocí mafie „The Outfit“, jenž pomáhala volit americké prezidenty – od Roosevelta, Trumana po Johna F. Kennedyho…)

A další geniální titulek: „Fischer dělá profesionální čistky a zve si své věrné…“ Pochopitelně, kdo by to nedělal a místo toho si vybíral zcela neznámé osobnosti, o nich nic neví, ani si nemůže být jistý jejich loajálností. Činila tak i kdysi koaliční strana Věcí veřejných, co si zavázala své členy smlouvou; kdo opustí stranu, zaplatí sedm a půl milionu. Navíc si loajalitu vymáhali její členové osobními vklady do volební kampaně ve výši několika milionů, za což poté vyfasovali místa ministrů v trojkoalici. Nebyly to trafiky? Nebo snad to byl běžný obchdní deal? Proč to nikomu z Nečasů a Kalousků nevadilo, zvláště když odvolací soud nakonec uznal oba soudně stíhané a původně odsouzené protagonisty nevinými…?

Která vláda po svém nástupu k moci nedělala personální čistky. Že si Fischer zve svoji poradkyni Evu Anderovou a jmenoval ji náměstkyní; pracovala pro něj jako poradkyně v prezidentské kampani. A co Nečas, který udělal z kantýnské Nagyové ředitelku svého úřadu premiéra? Včera při výslechu navíc prohlásil, že ani vyšetřování, co je jen láry fáry, nic nezmění na jeho pevném vztahu s Nagyovou. A důstojník Ondrej Páleník se ocitl za mřížemi jako kriminálník, stejně jako „hrdinové a vysocí důstojníci vojenského zpravodajství“ – Kovanda s Pohůnkem. Rozkazy jim prý udělovala Nečasova intimní přítelkyně a bývalá prodavačka Jana Nagyová z továrny Chodos v Chodově.

Z hlavní kantýny se pak vyšvihla do účtárny a pokračovala, až dosáhla svého. Bývalá mzdová účetní chodovského Chodosu poprvé přivoněla k politice, když se v roce 1996 stala oblastní manažerkou ODS v Karlových Varech a asistentkou senátora Vladimíra Kulhánka. Právě v této funkci ji na manažerské konferenci ODS potkal Nečas. Nagyová byla organizačně schopná, navíc večer ráda sedávala na baru. V září 2005 z ní Nečas udělal šéfku provozu Hlavní kanceláře ODS a o rok později, po volbách, už mu jako ministru práce a sociálních věcí vedla kancelář; v roce 2009 přidala rady v sociální politice, a to včetně pražského magistrátu; o rok později rozšířila poradenský rádius i na ministerstvo obrany; a pak se stala ředitelkou kabinet premiéra.

Koncem roku 2011 si do oficiálního životopisu připsala ještě jednu perlu: magisterský titul z pražské Univerzity J. A. Komenského (UJAK). Diplomka se jmenuje: „Mediální podpora Národního akčního plánu ke sjednocení a transformaci systému péče o ohrožené děti a rodiny“. V databázi se najednou objevili studenti, které nikdo nikdy neviděl. Jako na právech v Plzni. Diplomka Nagyové nesplňuje téměř žádné z kritérií, je neobhajitelná: trpí vážným deficitem rozsahu a pohromadě ji neudrží ani devadesát procent citací z často neuvedených zdrojů. Navíc je téměř celá opsaná z materiálů ministerstva práce a sociálních věcí. Lze tedy říct, že je jejím spoluautorem i tehdejší šéf tohoto resortu Nečas… A takto se dělají personální změny ve vysoké politice, pane Nečasi, který jste platil skoro třistatisícové odměny své ředitelce, co dřela jako kůň…?

A jak dělal premiér v demisi Nečas svoji personální politiku tzv. trojkoalice? “ODS považuje za řešení vládní krize jen spolupráci tří poslaneckých klubů… Nepřistoupíme na model, kdy by to byly dva poslanecké kluby a pak nějaký volný soubor radikálů, volně pobíhajících poslanců, aby se to dopočítalo do nějakého počtu. To nepovažujeme za součást takzvané bezpečné většiny,” řekl jasně Nečas, když mu šlo před rokem poprvé o bytí a nebytí ve vládě, s tím, že pokud by taková bezpečná většina nevznikla, byla ODS připravena jít do předčasných voleb na konci letošního června. Jenom blbec však nemění svůj názor, řekl si Nečas 23. dubna 2012, když Peake nesehnala slibovaný počet dušiček do klubu, a zmírnil své požadavky. Platforma sice nevytvoří Poslanecký klub, nicméně zatím ji vnímá jako politický subjekt, do budoucna by však preferoval, aby „dosáhla rozměrů poslaneckého klubu“.

Kalousek – Fischer, komunisté, Národní fronta, Diag Humen – Šťáva, miliardy pro přítele a výsledek této Kalouskovy finanční politiky? Jsme v hospodaření už za Lotyšskem. Jen ve zkratce o tom, jak je v kejdě pan Kalousek až po uši… A následně přišla řeč na volební dluhy Fischera. Žárlivý a strachy bez sebe Kalousek jejich rychlé splacení přirovnal ke Grossovi a jeho strýci Vikovi, který mu měl půjčit křišťálové miliony na byt. Co je to však proti uhlobaronovu Bakalovi?  Často opakuji citace, jelikož by mi bez nich mohl někdo říct, že vytrhávám věty ze souvislosti. Takže…

“Místopřísežně tady z tohoto místa říkám, že Zdeněk Bakala ani žádná jeho firma nikdy nedali a nedají žádné prostředky TOP 09. Všechno ostatní jsou pomluvy,” hřímal mírně intoxikován Miroslav Kalousek zpoza řečnického pultíku, patrně jeho nejoblíbenějšího místa na světě. Půl roku nato se však Bakala přihlásil ke sponzoringu tria tuzemských pravicových stran – tedy ODS, VV a právě TOP 09, které finančník poukázal na konto sedm a půl milionu korun. “Chci zahájit otevřenou debatu o férovém způsobu financování politických stran v Česku,” prohlásil tehdy Bakala. Co za to dostala TOP 09 na revanš…?

Jan Fischer je nešťastný zmatkař; poctivec, co si myslel, že když se přizná ke svému členství v KSČ z prospěchářských důvodů, že ho národ bude za pravdomluvnost milovat. Opak je však pravdou. Zaútočil kůň ve smrtelné křeči a začal kopat. Fischer je prý „normalizační kariérista“. Co je v tom případě Kalousek?  Kdyby byl Fischer stejný gauner jako Kalousek, zaútočil by jeho kartou; v roce 1984 získal Kalousek titul inženýra, když už byl členem Československé strany lidové, aby se společně s komunisty stali součástí Národní fronty ČSSR, jež byla řízena ÚV KSČ. Svoje selhání, když v roce 2006 nabídl koalici se socialisty a komunisty, zdůvodnil: „Udělal jsem něco, co omluvit nelze. Neměl jsem na vybranou. Mohl jsem tiše chcípnout v křoví. Byla to provokace, byla to hra. Kdybych neudělal nic, tak další vývoj byl neskonale dramatičtější…” Není to rovněž „normalizační kariérismus“, když mu hrozilo, že chcípne bez práce v křoví…?

A tento psychicky retardovaný podivín chce vyčítat Fischerovi, že to on byl “normalizační kariérista”, co je nyní pokusným králíkem Zemanovy vlády, když on sám je morčetem pro washingtonskou komisi, jež mu už dvakrát udělila pro zvýšení jeho kreditu v bankrotujícím Česku cenu nejlepšího ministra financí v rozvojových zemích bývalého Východního bloku. Závist, nic než bledá závist a žárlivost, že někdo jiný může sáhnout na jeho finanční relikvii a odhalí na dvě stě miliard skrytého Kalouskova veřejného dluhu.

Když si někdo sepíše s bankou splátkový kalendář na svůj dluh a pak ho splatí předčasně, dostane pokutu za nedodržení smlouvy o splátkách. Stejné jako u Fischera; také měl splátkový kalendář, který však urychlil, aby nenastupoval do funkce ministra financí s dluhy, a tu máš, čerte kropáč…

Inu, starý dobrý Euripidés – Je krásné být bohatý, je krásné být silný, ale nekrásnější je být milován spoustou přátel…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=113

Reklama:
  1. 2 reakce na “Proč se Fischer nezeptal Kalouska na Bakalu a jeho 7,5 milionu…?”

  2. ČT má problém a neustále se ptá diváků ,v čem s námi manipuluje . Tak z tohoto článku si může vzít příklad . Přesně vypíchnou z politiky to co uzná za vhodné ,ale o mnoha věcech taktně pomlčí .Ve finále to je tak,že na jednom politikovi nevadí nic a na druhém úplně všechno a když je toho málo ,tak se lehce něco přihodí . Třeba když politik nazve občany obyčejnými lidmi .

    od Danila Sucháčová v Čec 16, 2013

  3. Nepochopil jsem vůbec nic, ale i tak sa móže…

    od olser v Čec 16, 2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *