Všichni Němcové muži – Tluchoř, Fuksa, Šnajdr, Pekárek… a Moravec…?

8. Červenec, 2013 – 10:07
Vidím, premiérku vysokou, jejíž sláva hvězd se dotýkiá... Foto: Břetislav Olšer

Vidím, premiérku vysokou, jejíž sláva hvězd se dotýkiá... Foto: Břetislav Olšer

Miroslava Němcová se při svých nedělních planých řečech v OVM ani nezapotila, zcela impotentní Moravec s ní totiž jednal jako by byla nesvéprávná. Spíš se jí ptal on, jakoby byl nesvéprávný. V podstatě zostudil svojí účelovou indispozicí novinářské řemeslo.

Ani se nemusela začervenat, když se vykoktávala ze svého křiváctví se třemi rebely, které sama ve Sněmovně odsoudila a vše potvrdila v rádiových OVM, že jejich trafika je na hraně. Nic nevyzvěděl ani o údajně 101 koaličních podpisech, o setkání s prezidentem Zemanem ani nemluvě. Jen bláboly a vytáčení, z obou stran. Kam zmizela Moravcova drzost a mnohdy i nestoudnost, když dotíral na svého hosta Rusnoka v předcházejících OVM?

Sebereflexe nebo jen pokrytectví? Němcová uvedla, že sice strany během volebního období sahají k řadě personálních i programových kompromisů, ale že tento s posty pro rebely už šel přes čáru. Je prý součástí vedení ODS, takže se nemůže postavit stranou a umýt si nad tím vším ruce. Proč se ani na to Moravec nezaptal…? Prostě to, jak se předvedl při zpovídání těchto dvou rozdílných hostů, by měl od vedení ČT dostat nejméně pokutu, na vyhazov má asi příliš hodně těch správných chlapců kolem sebe.

Drzost Němcové proto neznala mezí, když zjistila, že jí nic nehrozí od zcela zkroceného Moravce, pustila se i ona do Rusnoka a jeho dnes sestavené úřednické vlády odborníků. Asi se minulou neděli dívala na televizi a věděla, že ČT je zjevně na její straně. Proč se Moravec nezeptal, jak to, že jí nevadilo, když kolínský místostarosta Roman Pekárek z ODS, který byl v květnu odsouzen na šest let natvrdo, odhlasoval důvěru vládě a odebral se do cely? Je to soudné, aby trestanec Pekárek, co si měl podle obžaloby říct o milionový úplatek za výhodný odprodej městských pozemků, byl jazýčkem na vahách důvěry trojkoalice…?

Její drzost vyvrcholila, když řekla, že Rusnokova vláda nemá oporu ve Sněmovně, protože nevzešla z referenda voličů. Zcela opomenula, že chatrná koalice se drží díky podpoře shluku přeběhlíků z VV, co se semkli kolem Peake a slepili trapné LIDEM, její členové se nevejdou ani do linkového autobusu. Že právě oni nevzešli z žádných voleb, mlčela, naopak jí Moravec pomohl, když hovořil o preferencích ODS kdysi, kdy měla kolem 15 procent, a ne o těch současných, kdy obliba ODS kolísá kolem 9 procent.

“ODS považuje za řešení vládní krize jen spolupráci tří poslaneckých klubů… Nepřistoupíme na model, kdy by to byly dva poslanecké kluby a pak nějaký volný soubor radikálů, volně pobíhajících poslanců, aby se to dopočítalo do nějakého počtu. To nepovažujeme za součást takzvané bezpečné většiny,” řekl jasně Nečas, když mu šlo před rokem poprvé o bytí a nebytí ve vládě, s tím, že pokud by taková bezpečná většina nevznikla, byla ODS připravena jít do předčasných voleb na konci června.

Jenom blbec nemění svůj názor, řekl si Nečas 23. dubna 2012, když Peake nesehnala slibovaný počet, a zmírnil své požadavky. Platforma sice nevytvoří Poslanecký klub, nicméně zatím ji vnímá jako politický subjekt, do budoucna by však preferoval, aby „dosáhla rozměrů poslaneckého klubu“.

Krize prostě ve vládě ani v české politice není, na což Němcové dal Moravec štempl, jelikož ji nenechal vařit ve vlastní šťávě a odsouhlasil její alibistické plácání ve smyslu potíží růstu, kdy se koalice jen drží ústavy a chce jen naplnit tři ústavní kroky při ustavování nové vlády.  Bla, bla, bla… Spekulace, nápad, jen myšlenka, co se mihle hlavou…

Inu, jak už bylo řečeno; v rádiu Impulz má pan Moravec také své otázky, v nichž měl i paní Němcovou, takže je to jasné – já na bráchu, brácha na mě… Nebo; já na sestru, sestra na mě…?

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=113

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *