Političtí gambleři, závisláci na hazardních hrách globálního násilí

8. Červenec, 2013 – 7:39
Vzpomínka na jeden ze smrtelných hříchů politických gamblerů... Foto: Břetislav Olšer

Vzpomínka na jeden ze smrtelných hříchů politických gamblerů... Foto: Břetislav Olšer

Gamblerství je považováno za patologickou závislost na hazardních hrách a lákavé představě rychlého zisku peněz nebo jiné hmotné výhry. Máme však i politické gamblerství, co někoho zruinuje, jinému poskytne rozkoš letmého ukojení, dalšího zabije. Jde o závislost na hysteriónském kariérismu, posedlosti mocí, otročení národů a na antisemitismu, resp. rasové nadřazenosti. Suma sumárum; jedná se o těžkou chronickou poruchu osobnosti; neexistuje ale žádná psychiatrická léčebna na tuto chorobu.

Hitlera živila nenávist vůči Židům, Gottwald nesnášel imperialisty, Bush miloval svůj petrolej a Bílý dům, Baradej zase kariéru a falešný altruismus, exhibicionista Schwarzenberg se nikde jinde tak dobře nevyspí jako na veřejnosti a před kamerami, islámské sebevražedné atentátníky naplňuje chiméra čtvrtého muslimského ráje s huriskami. Chorobná závislost na politické moci vytváří zkrátka politický terorismus, jenž je hnízdištěm irské IRA, baskitské ETA, islámského džihádu nebo Al-Kájdy a spousty dalších.

Ti všichni pak společně odpovídají za hladomory, pandemie, inkvizice, VŘSR, občanské a světové války, holocaust, policejní státy, hospodářské krize, co jsou přirozenou součástí kapitalismu, ze sociální bídy vygenerovali nacismus, fašismus i komunismus. Společně též mohou za dvě a půl miliardy zubožených lidí planety, jejichž roční příjem činí dohromady asi tolik, jako za stejnou dobu zisky vyvolené čtyřstovky nejbohatších. Za vším hledej politické gamblery, závisláky na hazardních hrách globálního krvavého násilí, jejichž zhůvěřilé hry o hegemonii jsou nejoblíbenější „ruskou ruletou“ světa, se stamiliony mrtvých…

Chorobná závislost na drogách, alkoholu, cigaretách, sexu či hracích automatech; ani to všecko dohromady nevydá za patologickou posedlost politikou, která má navíc ve svých výsadách také zradu, submisivnost a zvrácenou loajaliltu. Někteří alibisticky tuto posedlost dokonce nazývají pragmatismem, jen aby omluvili své tragické prohřešky; zradu při Mnichovské dohodě, pakt Ribbentrop – Molotov, Hirošimu a Nagasaki, Stalinovy gulagy, Mccarthyho čistky, anektování Tibetu Čínou, 11. září 2001, Riceové objímání Kaddáfího při pokryteckém udobřování USA s Libyií pro ropu, bezletové zóny NATO… Nejhorší je ale zrada bývalých přátel, viz. Schwarzenberg, co na úkor Srbska uznal nezávislost kosovské narkomafie. Zběř těchto lumpenpolitiků je infekční nákazou světa…Karel Schwarzenberg a Binjamin Netanjahu

Momentálně je středem pozornosti produkt arabské revoluce Muhammad Baradej(69), nositel Nobelovy ceny a bývalý generální ředitel Mezinárodní atomové agentury (IAEA). Narodil se v Káhiře. Jeho neobjektivnost se poprvé projevila, když ve funkci generálního ředitele IAEA zatajoval RB OSN informace o íránském jaderném výzkumu. Jakmile pravda vyšla najevo, pokoušel se zabránit uvalení sankcí na Írán, poukazem na jaderný výzkum v Izraeli. Nyní byl jmenován prozatímním egyptským premiérem. Na post ho dosadil prozatímní prezident Adlí Mansúr, jenž nahradil sesazenou hlavu státu Muhammada Mursího. Baradej se tak stal šéfem vlády, proti které jako příznivec Mulimského bratrstva brojil.

„Mé svědomí mi nedovoluje ucházet se o úřad prezidenta nebo jakoukoliv jinou oficiální pozici, pokud to nebude v rámci skutečně demokratického systému,“ prohlásil před rokem Baradej, který patří mezi přední kritiky Nejvyšší rady ozbrojených sil (SCAF), jež od únorového pádu Mubaraka stál v čele země. Nejvyšší rada ozbrojených sil (SCAF) je orgán, který ovládl Egypt po revoluci a zdá se, že ani po uspořádání svobodných parlamentních a prezidentských voleb se nechce vzdát své získané moc. SCAF je tvořen 20 nejvyššími důstojníky všech vojenských odborností. Mursí, když byl loni zvolen za islamistické Muslimské bratrstvo, nařídil oběma nejvyšším armádním velitelům odchod do penze. Spolu s nimi byli odvoláni i hlavní velitelé letectva, námořnictva a protiletecké obrany.

Přesto se nyní egyptská armáda opět vložila do krvavé hry, aby ukončila roční vládu islamistů, která destabilizovala zemi a vyvolávala stále silnější odpor opozice. Ministr obrany Abdal Fatah Sisi oznámil, že prezident Muhammad Mursí nenaplnil očekávání národa a byl zbaven funkce, platnost ústavy se pozastavuje a funkce hlavy státu přechází dočasně na předsedu ústavního soudu Adlího Mansúra, který už za protestů statisíců příznivců Muslimského bratrstva složil přísahu. A bylo to; arabská revoluce opět exceluje neschopností vytvořit cokoli smysluplného. Exekutivní pravomoci převezala prozatímní vláda. Při střetech mezi zastánci prezidenta a bezpečnostními silami zemřeli další lidé.

Foto: Reuters

Nový předseda egyptské vlády Baradej je znám svou podporou íránského ajatolláha i Muslimského bratrstva, jež stojí za vytvořením islámské teroristické organizace Hamás a Al Kajdy a prosazuje proměnu Egypta v islámský stát, který by stál v čele globálního džihádu. Baradej, muslim jako vyšitý, byl velkým favoritem Muslimského bratrstva, které však nyní zradil; nechtěl přece žádnou funkci v předcházející vojenské vládě, dnes ji ale vzal, byť jde znovu o vojenskou juntu, co uvrhla Mursího do domácího vězení. Holt, co je doma, to se počítá i v politickém gamblerství…

Stejným politickým gamblerem je i místopředseda české vlády a ministr zahraničí v demisi Karel Schwarzenberg. Hraje to účelově na všechny strany, aby se mohl co nejdéle udržet u koryta a dobře se vyspat. Patrně se už chystá na nekonečnou dovolenou. Asi bude jednat v klubu Bilderberg Group, zednářské lóži nejmocnějších tohoto světa. Nebo v Trilaterální komisi, což je to samé… Vyznamenal se nejen jako adoptovaný kníže, co se stal kancléřem Václava Havla, aby v restitucích získal zpět rodinné majetky, zabavené komunisty. Důkazem o jeho závislostí na moci jsou slibované odchody z vlády, níkdy nezrealizované.

Ve druhém kole prezidentských voleb si vypočítavě počkal, až bude v nejsledovanějším přenosu ze Sněmovny, aby pak mohl prohlásit, že Klausova amnestie je špatná věc a na protest proti vládě, (v níž nadělal sám tolik marasmu), odešel ze sálu a nemusel tak dát svůj hlas v hlasování o důvěře. Až ovšem v momentu, kdy si sečetl, že jeho hlas stejně nebude rozhodující. Neřekl ani slovo o premiéru Nečasovi, bez jehož podpisu amnestie by se žádné propouštění vězňů nekonalo. Naposled vyjel po rebelech ODS, co chtěli odchodem ze Sněmovny položit vládu, že jsou to prachsprostí vyděrači, přesto byl spokojen, že jejich vyděračskou zásluhou zůstal ministrem. Pokrytec až na půdu, ovšem s výchovou v aristokratické etiketě…

Velmi rád se objímá také s premiérem Izraele Netanjahuem, což mu ovšem nebrání, aby prohlásil v exkluzivním rozhovoru pro web Times of Israel, že Česko nikdy nepodpoří izraelský úder na zbrojní konvoje v Sýrii a výstavbu židovských bytů v oblasti u Jeruzaléma označil za „strašnou“ provokaci. Iraelský plán stavět byty v oblasti mezi Jeruzalémem a Maale Adumim označil Karel Schwarzenberg, co asi mluvil ze spánku, za „nepříjemnou“ a zbytečnou provokaci.

Příslušníci libanonského šíitského militantního hnutí Hizballáh.

Mírumilovný Hizballáh… Foto: Reuters

Snahu Izraele přesvědčit Evropskou unii, aby označila Hizballáh za teroristickou organizaci, Karel Schwarzenberg označil za nesmyslnou, zbytečnou a za součást „propagandistické války.“Dokud je Hizballáh v Libanonu uznáván za legitimní politickou stranu, je pro jiné země složité jej označit za teroristickou organizaci, uvedl český ministr. „Fakta jsou jedna věc, ale jejich právní status věc jiná.“ EU by Hizballáh jistě označila za teroristickou organizaci, kdyby pokračoval v útocích na evropské půdě, sdělil Schwarzenberg s odkazem na bombový útok, který Hizballáh spáchal v bulharském Burgasu.

Proč tedy tuto organizace za teroristickou uznávají USA, Izrael, Nizozemsko, Velké Británie, Austrálie a Kanada i další země…? Že by kvůli Manifestu Hizballáhu z roku 1985, jenž uvádí: „Náš boj skončí pouze tehdy, až tento stát (Izrael) bude zničen. Generální tajemník Nasralláh prohlásil: „Izrael je ilegální uchvatitel, který je založen na lži; teprve zničení Izraele přinese mír na Blízkém východě. Není východiska z konfliktu v tomto regionu s výjimkou zmizení Izraele. V rozhovoru s Washington Post Nasralláh řekl: „Jsem proti jakémukoliv usmíření s Izraelem. Domnívám se, že jeho přítomnost je protiprávní.“ V prohlášení Hizballáhu z roku 1992 se přímo tvrdí: „Je to otevřená válka až do eliminace Izraele a do smrti posledního Žida na Zemi…“ Četl to vůbec knížepán…?

A co se stane, když spadne do kafe moucha…? Angličan – odhodí šálek a odejde. Američan – vyndá mouchu a kafe vypije. Číňan – sní mouchu a kafe vyhodí. Japonec – vypije kafe s mouchou, protože moucha je zdarma. Izraelec – prodá kafe Američanovi, mouchu Číňanovi a koupí si novou kávu. Palestinec – obviní Izraelce z násilného činu hození mouchy do kávy, požádá OSN o pomoc, vezme si půjčku od Evropské unie na koupi nové kávy, peníze však použije k nákupu výbušnin, dá si je na tělo a vyhodí se do vzduchu v kavárně, ve které se Angličan, Američan, Číňan a Japonec snaží vysvětlit Izraelci, že je příliš agresivní…

xxx

Novinář zpovídá rabína u Zdi nářků: “Rebe, jak často se sem chodíte modlit?”
Rabín: “Dvakrát denně.”
Novinář: “A za co se modlíte?”
Rabín: “Aby se lidé přestali nenávidět, aby nebyly války, aby si lidé pomáhali a měli se rádi.”
Novinář: “To jsou samé krásné věci. Jak dlouho už se takhle modlíte?”
Rabín: “Padesát let.”
Novinář: “Padesát let!!! To je neuvěřitelné. A jaký máte pocit, když vidíte svět kolem sebe?”
Rabín: “Mám pocit, jako bych mluvil do zdi.”

Inu, političtí gambleři se jako hazardní hráči dělí o politickou moc, aniž by si chtěli uvědomit, že jejich krvelačné hry jsou semeništěm pro teroristické skupiny po celém světě…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=113

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay ceiling fan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *