Židovský ministr financí Fischer by nás nezadlužil dvěma biliony…?

4. Červenec, 2013 – 13:39
Židovský motorkář... Foto: Břetislav Olšer

Židovský motorkář... Foto: Břetislav Olšer

Křesla v úřednické vládě odborníků designovaného premiéra Jiřího Rusnoka se pozvolna plní, jen místo ministra financí je zatím prázdné. Kalousek prý odřekl, jedině že by byla třetí opoziční smlouva mezi ČSSD a TOP 09.Již dvakrát však byl v Kramářově vile Jan Fischer, neúspěšný kandidát na prezidenta ČR. Jedny hlasy tvrdí, že pouze slouží Rusnokovi jako poradce, jiní mají názor, že bude ministrem financí. Proč ne, i když s penězi na svoji prezidentskou kampaň moc zacházet neuměl, pořád ještě pár milionů dluží, když někteří jeho chlebodárci ho chtěli za své peníze mít pouze prezidentem, poražený outsider jim není v podnikání k ničemu, o zúročení jejich „nezištných“ finančích nákladů ani nemluvě.

Půl hodiny jednal minulý pátek expremiér a neúspěšný kandidát na prezidenta Jan Fischer s Jiřím Rusnokem v Kramářově vile. Bývalý premiér prý předával novému předsedovi vlády zkušenosti z dob jeho úřednického kabinetu. Víc nechtěl ani jeden z účastníků schůzky prozradit. Nabídku od Rusnoka, aby řídil nějaké ministerstvo, prý Fischer zatím nedostal, přesto řekl, že kdyby nabídka přišla, tak ji bude zvažovat. A zatímco Baťa dojel na dřeváky, Fischer na své členství v KSČ. Jak to tedy bylo pohádko, když se zatoulalo pod křídla komunistů Fischerovo kuřátko…?

Poprvé mu bylo členství v KSČ nabídnuto už v posledním ročníku Vysoké školy ekonomické v Praze. Aby zůstal na fakultě jako odborný asistent, musel to schválit fakultní výbor KSČ, potvrzený OV KSČ. Po skončení fakulty v roce 1974 nastoupil do Výzkumného ústavu sociálně ekonomických informací, bezprostředně řízeného Ekonomickým oddělením ÚV KSČ. Po získání titulu kandidáta věd v oboru ekonomická statistika podal v roce 1980 přihlášku do KSČ a povýšil na odborného referenta. V roce 1985 se stal ředitelem odboru metodiky, což byla nomenklaturní stranická funkce, která podléhala schválení a kontrole ÚV KSČ.

Napřed podepsal formulář, na němž souhlasil s dočasnýnm pobytem sovětských vojsk. Tím završil svoji submisivitu vůči normalizaci. Na FSÚ se navíc zpracovávaly i tajné výzkumy pro potřeby ÚV KSČ, například „Názory československých občanů na některé stránky ideologického působení západní televize a rozhlasových stanic“, z února 1986, nebo „Názory na působení zahraničních sdělovacích prostředků ve vztahu k vybraným aktuálním politickým otázkám”. Druhá tajná výzkumná zpráva, zpracovaná pod Fišerovým vedením, byla  předána na ÚV KSČ ještě v listopadu 1989. Teprve po neslavném konci KSČ v roce 1989 svou členskou legitimaci, které vděčil za celou svoji kariéru, štítivě odložil.

Osud má rozličné vrtochy. Po vyjádření nedůvěry vládě Mirka Topolánka Poslaneckou sněmovnou v úterý 24. března 2009 a jednání koalice s ČSSD se strany dohodly na vzniku dočasné úřednické vlády. Po jednání o podrobnostech byla zveřejněna 5. dubna dohoda, že prezidentovi navrhnou Jana Fischera jako premiéra „překlenovací vlády složené z nestranických odborníků“ a její jmenování 9. května, přičemž koalice mu doporučila 8 ministrů a ČSSD 7… Premiérem byl do července 2010, poté byl kandidát na prezidenta ČR. Ke všemu vydal knihu “Inspirace” paradoxně o obětech komunismu…

„Já jsem nikdy v té partaji jediné duši neporoučel. Já jsem dělal svojí branži, které jsem podle mého soudu zatraceně rozuměl……. Členství ve straně jsem nikdy nevyužíval k tomu, abych se dostal výš, než mi mé schopnosti dovolovaly… Měl jsem rodinu a děti…,“ hájí své členství v KSČ Ing. Jan Fischer, CSc, prezidentský kandidát a Žid, praktikující judaismus.Jeho otec byl československý matematik RNDr. Otto Fischer /1909 – 1975/, jenž, byl pro svůj  židovský původ v  koncentrácích; byl vězněn v koncentračních táborech Terezín, Auschwitz-Birkenau a Gross-Rosen. Sám o sobě říká, že je Židem po otci, tedy ře je nehalachický Žid. Stejně jak vrchní rabín Sidon.

Miloš Zeman mi před rokem v rozhovoru na téma Fischer a KSČ odpověděl na otázku: „Vašim konkurentem je pan Fischer, kterému však voliči vyčítají, že byl komunistou. Vy ale máte obdobnou minulost. Je to podle Vás tak nesmazatelný hřích být komunistou?S kandidátem na prezidenta ČR Milošem Zemanem... Foto: Ing. L. Kollár

“Já nechci napadat žádného kandidáta na prezidenta, tedy ani Jana Fischera. Ale vstoupit do komunistické strany během Pražského jara a být za dva roky poté vyloučen kvůli nesouhlasu se sovětskou okupací, je něco jiného, než vstoupit do komunistické strany v roce 1980, tedy v době normalizace. Já bych v tom určitý rozdíl viděl, ale jestli je ten rozdíl závažný, o tom rozhodnou voliči. A je dobře, že existuje přímá volba, kdy dostane možnost přes osm a půl milionu oprávněných voličů a ne 281 poslanců a senátorů. To je ten základní úspěch a je méně důležité a není tak rozhodující, kdo bude a kdo nebude zvolen, protože to už je věcí občanů samotných…”

Rok 2011 a média píší: Bývalý premiér Jan Fischer zamířil ze Strakovky do Londýna na post viceprezidenta Evropské banky pro obnovu a rozvoj. Se svou manželkou Danou byli nejoblíbenějším premiérským párem v dějinách České republiky. A podle zářijového průzkumu agentury SC&C by Jan Fischer v přímé volbě prezidenta získal nejvíce hlasů. Ovšem, preference jsou jedna věc, skutečnost pak druhá. Pro Fischera dosti ponurá. Co dál?

Po neúspěšné kandidatuře začal Jan Fischer pracovat v energetické skupině CE Group. Byl odpovědný za strategické řízení projektů energetického komplexu Rožná a připravovaného vysokotlakého plynovodu Mozart. Právě šéf společnosti CE Group za Fischera prý „zaplatil“ dluhy, které mu zůstaly po prezidentské kampani.

Nikdy jsem nebyl v žádné politiké straně a židy i Židy považuji za vyvolený národ. Kdo čte mé blogy a mé romány o holocaustu, nemůže mít ani setinu vteřiny pochybnosti. Byl jsem v Izraeli v mnoha kibucech, v Hachotrimu mě David Raz vysvětloval, kdo mohl být kibucníkem a kdo ne. Pro přijetí do privilegované sionistické komuny bylo tenkrát kromě zásad kolektivního hospodaření a společného využívání financí i několik dalších klíčových podmínek – nikdo z nových členů nesměl být trestaný, narkoman a člen KSČ, tedy členem Komunistické strany Československa, ne Číny. Na procesy se Slánským a ostatními Židy v Praze se v kibucech nezapomnělo…

Závěrem dvě židovské rady, jak vyřešit český státní rozpočet v demisi:

Přijde Kohn domů celej ustaranej a není s nim řeč. Sára se ho ptá, co se děje.
„Ále, dlužím Roubíčkovi 10.000,-, zítra mu je mám dát a já je nemám… Nemůžu z toho spát!“
„A to tě trápí?“ Sára na to, přejde k oknu, otevře ho a zařve naproti do baráku:
„Roubíček, starej jim prej dluží 10 000!?“
„Souhlasí“, ozve se od naproti.
„A prej jim je má zítra dát!“
„Taky souhlasí.“
„Tak von jim je nedá, protože nemá!“. Načež Sára zavře okno.
„Tak, a teď můžeš v klidu spát, teď nemůže spát Roubíček!“

Povídali si zástupci tří monoteistických náboženství, koho z nich Bůh poctil největším zázrakem. Muslim vyprávěl, jak šel s karavanou pouští a vtom se rozpoutala obrovská písečná bouře. Když už si mysleli, že zahynou, klekli si, dotkli se hlavou země, pomodlili se k Alláhovi, a co byste řekli; všude kolem zuřila dál písečná bouře, ale tam, kde byla jejich karavana, byl klid a oni zdárně došli do oázy.

Křesťan vyprávěl podobnou historku, pouze se odehrála na moři, kde se strhla velká bouře a jejich loď se málem potopila. Pomodlili se k Bohu, a co byste řekli, Všude kolem zuřila bouře dál, ale tam, kde pluli, byl klid a oni šťastně dopluli do přístavu.

Žid na to. „To vůbec nic není. Já jsem nedávno šel po Václaváku a najednou jsem uviděl na chodníku peněženku, naditou bankovkami. Už jsem se pro ni shýbal, když jsem si uvědomil, že je šábes a dotknout se peněz by byl velký hřích. Jenomže těch bankovek bylo hrozně moc. Obrátil jsem se proto na Hospodina, pomodlil jsem se, a co byste řekli; všude kolem byl šábes, ale tam, kde jsem byl já a peněženka naditá penězi, bylo úterý…“

Inu, cestovatel Jan Fischer je opět v kurzu, tentokrát designovaného premiéra Jiřího Rusnoka, co obsadil již většinu ministerských postů. Bude to úspěšný Fischerův návrat…?

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=113

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *