Ing. Wolf (kdysi předseda mariánskohorské ČSSD a poslanec) podepsal v létě roku 2006 předvolební koaliční dohodu s předsedou mariánskohorské ODS Ing. Michniakem, že tyto dvě strany si rozdělí posty a budou společně vládnout na radnici v Mariánských Horách a Hulvákách. To se stalo, když nerespektovali vítěze voleb Ing. arch. Janáčkovou. Jako úlitba ze strany ODS (měla o mandát více) bylo pronajmutí – za hubičku – části prvního patra radniční budovy na poslaneckou kancelář pana Ing. Wolfa. Michniak starostoval jako „zimní král“ jen sedm měsíců… Pak se ale vrátila Liana Janáčková…

Poprvé na sebe Wolf výrazněji upozornil, když se z naprosto nevolitelného místa kandidátky ČSSD prosadil v roce 2006 do Parlamentu, čímž byly nabourány ambiciózní plány Jiřího Paroubka s jinými a mnohem výše postavenými oranžovými moravskoslezskými kandidáty. Pak došlo na první vážné lámání chleba; hlasovalo se o vyslovení nedůvěry Topolánkově vládě a o státním rozpočtu. A Petr Wolf se ale svým stranickým kolegům omluvil, že je v nemocnici, jelikož prodělal vážnou srdeční příhodu a nemůže se hlasování zúčastnit. Vyšlo ovšem najevo, že poslanec ČSSD Petr Wolf v době hlasování neúspěšně obhajoval na VŠB-TU profesuru. Děkanovi sdělil, že nemocnici opustil na vlastní žádost, když opravdu v ostravské fakultce byl kvůli nestabilní angině pectoris, jež však nebyla tak vážnou, nebo vůbec, jak sám prezentoval.

Svoji “loajalitu” projevil následně tím, že napřed vystoupil z poslaneckého klubu ČSSD a vzápětí i ze strany socialistů. Prý proto, že byl vystaven vydírání a vyhrožování. “Hrozí mi smrtí a tvrdí, že na mě mají složku…” chabě se hájil. “Tak jestli mu měli vyhrožovat esemeskami údajní členové ČSSD, že mu zapálí dům, tak teď po tomto jeho zdivočelém kroku mu to můžou klidně provést doopravdy… Pokud by to ovšem byla pravda…,” nechal se slyšet jeden z členů ČSSD. “To bychom ale byli sami proti sobě…” Ale co čert nechtěl, jak šel čas, někdo ukradl z Wolfovy poslanecké kanceláře notebook.

Krátce poté, co na podzim 2008 Wolf při hlasování o nedůvěře vládě podpořil Topolánkovu koalici, dohodlo se s ním v lednu 2009 ministerstvo ŽP vedené tehdy Martinem Bursíkem ze Strany zelených na tom, že se úřad vzdá vrácení peněz ze zneužité dotace pro Wolfovu firmu UT 2002. Oč šlo? Smlouva mezi MŽP a UT 2002 na financování prvního zmíněného projektu byla podepsána 19. 4. 2005. Projekt byl navržen jako tříletý. Celkové náklady na něj činily 6 989 000 Kč, z čehož grant MŽP měl činit 6 496 000 Kč a vlastní příspěvek řešitele 493 tisíc Kč. Dotace na rok 2005 (2 420 000 Kč) a 2006 (2 155 000 Kč) byly příjemci v plné výši poskytnuty.

Zběhnutí Wolfa se ale nakonec Topolánkově vládě nevyplatilo. Když vyšlo najevo, že chtěl blízký spolupracovník tehdejšího premiéra Marek Dalík v České televizi zařídit, aby nevysílala reportáž o Wolfovi a zneužité státní dotaci, vyvolal Paroubek další hlasování o nedůvěře vládě. A tentokrát uspěl, když se na jeho stranu přidali dvě poslankyně zvolené původně za zelené a dva poslanci zvolení za ODS.

Dnes už politická kariéra přeběhlíka Petra Wolfa skončila. Už není poslancem a protikorupční policie ukončila prošetřování jeho firmy UT 2002. Nejvyšší kontrolní úřad zjistil, že jako obchodník mj. s pneumatikami nakládal s penězi hodně svévolně: například je ve výší několika set tisíc použil na fiktivní služební cesty. Také vyšlo najevo, že společnost zaplatila tři čtvrtě milionu ruské firmě Gexana za studii, která byla volně dostupná na internetu.

Navíc se zjistilo, že na moskevské adrese Gexany se nikdo nezdržuje. A podle Interpolu taková firma údajně není ani v Rusku vůbec registrovaná. Kriminalisté proto navrhli obvinit poslance Petra Wolfa z úvěrového podvodu a porušování autorského práva. Jde totiž o zřejmé zneužívání dotací. On sám se hájí, že při čerpání dotace se jeho firma údajně dopustila jen “rozpočtové nekázně”.

Petr Wolf vstoupil do ČSSD v roce 2002, před rokem 1989 byl členem KSČ. „Chtěl jsem studovat, získat titul CSc., proto jsem vstoupil do strany,“ vysvětlil… “Je to inženýr, docent, kandidát věd a kdovíco ještě, ale místo toho, aby dělal kariéru ve vědě, dá se na politiku… Asi ho na báňské nechtěli nebo nebyl taková “šajba”, jak si o sobě myslel…?” říká jeden z radních. Avšak pozor: Slovo “der wolf” znamená v němčině “vlk”, nebo “strojek na maso” či “opruzenina”….

Kde se ing. Wolf skrývá a uniká tak řadu měsíců Interpolu, i když pětimilionovou pokutu poctivě splácí? Platí o něm tvrzení, že je jako šachista, co při hře přemýšlí pět tahů dopředu. Kde tedy vězí? To nikdo neví, snad jen jeho manželka a  hypoteticky i jeho kumpáni z mokré čtvrti – Michniak a Sucharda. Vlastně sem patří ještě Kumar, indický práskač a romský aktivista, který doručil kazetu s tajnými nahrávkami Janáčkové a Jezerského do senátu, což vedlo k jejich obvinění z rasismu, jež se však nepotvrdilo a oni soud vyhráli. V roce 2007 však „hoši z mokré čtvrti“ sepsali dojemný pamflet…

Představitelé opozičních stran (ČSSD, ODS, KDU-ČSL) na radnici v Mariánských Horách vydali prohlášení,  ve které vyzývají senátorku a starostku této ostravské městské části k odchodu z politické scény. Server Romea.cz uveřejňuje prohlášení v plném znění:

VÝZVA VŠEM DEMOKRATICKY SMÝŠLEJÍCÍM OBČANŮM TÉTO ZEMĚ:

Vážení občané, my, níže podepsaní, jsme šokováni rasistickými vyjádřeními a skutky senátorky Horní sněmovny Parlamentu České republiky, starostky a představitelky koalice nezávislých i KSČM v městské části Ostrava – Mariánské Hory a Hulváky, paní Ing.arch. Liany Janáčkové.

Šovinismus a rasismus, ke kterému se hlásí a intence podle kterých jedná, reálně připomínají období genocidy židovského obyvatelstva, období nacismu, období koncentračních táborů obehnaných ostnatými dráty, stejně jako období gulagů v Sovětském svazu. Byli to židé, pak Romové, kdo to bude zítra?

Demokraticky smýšlející lidé nemohou připustit takovéto projevy nenávisti, rasismu a šovinismu a už vůbec ne u našich veřejných činitelů a zákonodárců.

A proto vyzýváme všechny občany a příslušné instituce této země, aby v souladu se zákonem vyzvali Ing. arch. Lianu Janáčkovou, aby se okamžitě vzdala mandátu senátorky a všech dalších politických funkcí!

Nemůžeme přece dopustit, aby Česká republika, člen EU, se stala baštou rasistů se souhlasem našich nejvyšších zákonodárců.

Žádáme senátory, aby vyzvali Ing. arch. Lianu Janáčkovou k opuštění politické scény, do které se svými extrémistickými názory rozhodně nepatří!

Doc. Ing. Petr Wolf, CSc.
předseda MO ČSSD, poslanec Parlamentu ČR

Ing. Radomír Michniak
předseda MS ODS

Jana Pagáčová
předsedkyně MO KDU-ČSL

Sepsáno: 11. 7. 2007

Inu, láska jako trám. Láska, která mezi těmito zcela protichůdnými stranami trvá dodnes i poté, co ČSSD Wolfa zlikvidovala, Paroubek mu dal nůž na krk a novým předsedou mariánskohorské organizace ČSSD byl zvolen Bc. Tomáš Sucharda – mladík ve věku 30 let, který to už dotáhl na radního města Ostravy. Všechno zná, všechno ví, všude byl a plete si koalici s kolikou… Proč by nemohl též vědět, kde má úkryt ing. Petr Wolf…