Tedy je dostatek důkazů vzít jako fakt, že Izrael tehdy záměrně zaútočil na USS Liberty, aby byl pak útok sveden na Egypt, se kterým byl Izrael ve válce. Spojené státy by tak měly záminku připojit se do války s Egyptem.Protože plán selhal a byli přistiženi ruskou lodí, tak byl ve stylu „Wag the dog“ vymyšlen krycí příběh, který jako vždy je jak vystřižen z béčkového hollywoodského filmu. Bylo vymyšleno vysvětlení, že si Izrael loď spletl. 

I svědectví izraelského pilota potvrdilo, že na lodi vlajka vyvěšena byla a že bylo zcela jasné, že šlo o americkou loď. Je opravdu absurdní, že by si profesionálové mohli splést loď, a o to zvláštnější jsou svědectví o průběhu útoku na USS Liberty, která vypovídají o záměru zabít celou posádku, aby nebylo svědků, kdo byl útočníkem.

Je zvláštní s jakou grácií to bylo Izraeli odpuštěno a naopak obětem bylo vyhrožováno doživotním vězením a smrtí, pokud o svém zážitku budou s někým hovořit. 

Tak tomu říkám spravedlnost. Pro USA byly důležitější zájmy Izraele a jejich spojenectví než zájmy vlastních lidí.

Dean Rusk, ministr zahraničí USA během administrativy prezidenta Kennedyho, řekl: „Nikdy mě izraelské vysvětlení neuspokojilo…. skrze diplomatické kanály jsme jejich vysvětlení odmítali. Nevěřil jsem těm vysvětlením tehdy a nevěřím jim dodnes. Ten útok byl něco nehorázného.“