Odhadovaný počet vyznavačů islámu je 1,8 miliardy. Jde o druhé nejrozšířenější náboženství na Zemi po křesťanství, které má až 2,2 miliardy stoupenců. Vyplývá to z průzkumu, který v 35 převážně muslimských zemích provedl Gallupův ústav rozhovory s 50 tisíci lidmi. Výzkum s názvem: “Kdo mluví za islám? Co si opravdu myslí miliarda muslimů” je údajně největší, který se kdy v islámských zemích uskutečnil. A pouze 10 procent z nich souhlasilo s atentáty na Manhattan a Pentagon. Ovšem pozor, s přílišným optimismem bych to nepřeháněl; deset procent ze zhruba dvou miliard muslimů, kteří tak tvoří skoro čtvrtinu lidstva, je pořád ještě přes dvě stě milionů fanatiků a potencionálních teroristů, takže na nějaké jásání je zatím příliš brzy.

Většina dotázaných též odpověděla, že více než svatá válka džihád je zajímá, zda získají lepší práci. A většina těchto vzorných věřících si myslí, že USA jsou sice zemí morálního úpadku, uznávají ale jejich technické vymoženosti a demokracii, přestože i nadále mají Spojené státy a Izrael za satany. To ovšem třeba lokálním Arabům, co si říkají Palestinci, vůbec nevadí a s nadšením vítají darovací konference, z nichž ta pařížská věnovala Palestinské autonomii přes 7,4 miliardy dolarů. Nejvíce peněz poskytla navzdory vlastnímu dluhu Evropská unie – 650 miliónů dolarů. Následovaly Spojené státy s 555 miliony dolarů a Saúdská Arábie s 500 miliony dolarů. Velká Británie poskytla 490 miliónů dolarů, Francie 300 miliónů a Německo ve stejné době 290 miliónů. Dolary od největších satanů nesmrdí…?

Korán má přes 150 tisíc slov, z nichž asi čtyři tisíce doporučují laskavé chování k lidem bez rozdílu víry. To jsou necelá tři procenta. Korán neobsahuje jediný verš, jenž by chtěl soužití, přátelství a spolupráci s nemuslimy. V Indii, Saúdské Arábii, Afghánistánu či Pákistánu se stává hromadné znásilňování “národním sportem”. Afghánský trestní zákoník z roku 1976 neobsahuje žádný článek, který by znásilnění trestal. Legislativa jen obecně zakazuje páchat násilí na ženách a OSN teď usiluje o to, aby se do ní dostal alespoň paragraf věnovaný znásilnění. Lidé z indické vesnice Lakhni nedávno nalezli tři mrtvá nezletilá děvčátka, jejichž znásilnění potvrdila i následná pitva. V roce 2011 bylo v Indii zaznamenáno více než 24 tisíc znásilnění, ale aktivisté organizací na ochranu žen tvrdí, že skutečný počet je mnohonásobně vyšší. Podle vládních statistik je v Indii znásilněna každých 15 minut jedna žena…

Islámské právo přikazuje ženám podvolit se muži minimálně každý čtvrtý den, pokud nejsou nemocné, i když nechtějí. Další znásilnění. Čtyřdenní lhůta souvisí s tím, že muslim může mít až čtyři manželky, takže by absolvoval takové “koitální kolečko”. Doba temna – zhruba od pátého do desátého (někdy se udává až do třináctého) století, Bezpečné útočiště pro Židy skýtalo muslimské Španělsko, které se rychle stalo místem rozkvětu židovské kultury a intelektuálního života. A to je ono, křesťanská “morálka”; bijeme se odhodlaně do svých evropských hrudí, přičemž pokrytecky prohlašujeme, že pro udržení růstu populace starého kontinentu je třeba dát šanci 80 milionům migrantům z muslimských zemí.

Nejde už o křesťanskou víru, ale o princip. Stane se křesťanství pátou kolonou islámu? Není pravda, že terorismus je motivován chudobou a primitivním hospodářským systémem. Atentátníci z 11. září byli vystudovaní a inteligentní lidé, kteří žili v SRN a Saúdské Arábii. Evropské perspektivy nejsou růžové. Anglie poznala na vlastní kůži, co je to mírumilovný islám. Atentáty otřásly Londýnem 7. července 2005. Tři pumy vybuchly v metru a jedna v autobusu. S dvaapadesáti oběťmi na životech a asi sedmi sty zraněnými to bylo největší krveprolití v Londýně od konce války a zároveň nejhorší atentát teroristů v britské historii. Sérii výbuchů, které před třemi lety roztrhaly v Madridu ranní vlaky vezoucí lidi do práce, nakonec podlehlo 191 lidí a dva tisíce jich vyvázlo se zraněními. Za vším hledej muslimské sebevražedné atentátníky. Atentát před třemi roky na hotel Marriott v pákistánském hlavním městě si vyžádal 53 obětí. Byl mezi nimi i český velvyslanec Ivo Žďárek. Dalších 266 osob bylo při útoku sebevražedného atentátníka s nákladním autem, plným výbušnin, zraněno.

Ani civilizační vyspělost Spojených států nemusí znamenat, že v nich bude islám plný míru. Muzzammil Hassan se s ženou a čtyřmi dětmi přistěhoval z Pákistánu v roce 1979 do Buffala. Založil Bridges TV, aby odbourával předsudky a rozdíly mezi muslimy a nemuslimy v USA po atentátech z 11. září. Podle práva šária je ženám ale dovolen rozvod pouze se svolením manžela. Zřeknutí se islámu, nevěra, krádež nebo konzumace alkoholu a rozvod bez souhlasu manžela se můžou trestat uříznutím údu nebo hlavy, což Hassan provedl přímo v televizním studiu… Nevraždí se však jen v zemích se sociálními problémy. Dva atentáty byly nedávno spáchány v moskevském metru. V jednom z vagonů ve stanociici Lubjanka se odpálila sebevražedná atentátnice a zabila 24 nevinných lidí. Útok další muslimky ve stanici Park kultury na téže trase si zatím vyžádal 14 obětí, které se ničím neprovinily. Je tedy šaria krutá nebo někdy racionálně uvažující? Připomenu jen popis vraždy ukamenováním, jak probíhá v Islámském státu Íránu, samozřejmě podle práva šaríe…

“…Zuřivá lůza zabalí odsouzence k ukamenování do bílého prostěradla, svážou mu ruce i nohy a strčí ho hluboké jámy, zasypou do poloviny těla, aby byl zbytek k dispozici jejich kamenům… Ty nesmí být ani malé, ani příliš velké. Aby smrt přicházela pomalu, bolestně, aby si chudák cizoložník vytrpěl své. Nejlíp ho trefit do hlavy, týla, nosu, do čela nebo očí…”

A co Česko a islám? Jak si asi poradí politický fenomén, jakým se stal prezident Miloš Zeman, zvaný „suchý zákon“? Bude nadále sedět na dvou židlích, kdy se objímá s Barrosem, duchovním otcem tzv. Euromedu, který plánuje přesídlení milionů muslimů do EU, přičemž je znám Zemanův výrok, kdy přirovnal Arafata k Hitlerovi… Muslima lze podle něj definovat jako vyznavače Koránu, podobně jako nacista je vyznavačem rasové nadřazenosti a antisemitismu nebo komunista vyznavačem třídního boje a diktatury proletariátu… Pro jaký politický trend se prezidemt Miloš Zeman rozhodne?

Nietzsche sice žil v úplně stejném duševním polovědomém stavu jako duševně nemocný progresivní paralýzou, geniálně však charakterizoval současnou morálku a prorocky řekl: …”Žijeme všichni v hluboké lži, protože předstíráme, jako kdyby stále platila křesťanská morálka, ačkoli v ni v hloubi duše nevěříme…” A měl pravdu, i když to bylo před skoro sto padesáti lety, kdy byl natolik prorocký, že právě současná EU může za program EUROMED (Euro-Mediterranean Partnership), nazývaný “barcelonským procesem”, jenž počítá s přistěhováním až 80 milionů muslimů do zemí sedmadvacítky do roku 2050…

A Miloš Zeman, jenž už má od Barrosa nový image – prezident dialogu a smíření – pronesl na mezinárodní konferenci „Evropa sjednocená a svobodná“ poněkud neevropský názor. Ostře se vymezil proti islámu. Soustředil se nejprve na paušální odsouzení všech vyznavačů islámu, který označil za „anticivilizaci“. A k tomu mj. dodal: „Nepřítelem je anticivilizace táhnoucí se od severní Afriky až po Indonésii. Žijí v ní na dvě miliardy lidí a financovaná je dílem z prodeje ropy, dílem z prodeje drog…“ Možná bude muset slevit ze své protiislámské rétoriky, aby dobře vycházel s arabskými diplomaty.

Suma sumárum; kde jsou muslimové nešťastní? Nejsou šťastní v Pásmu Gazy, nejsou šťastní v Egyptě, nejsou šťastní v Libyi, nejsou šťastní v Maroku, nejsou šťastní v Íránu, nejsou šťastní v Iráku, nejsou šťastní v Jemenu, nejsou šťastní v Afghánistánu, nejsou šťastní v Pákistánu, nejsou šťastní v Sýrii, nejsou šťastní v Libanonu, nejsou šťastní v Jordánsku, nejsou šťastní v Bahrajnu…

Tak potom kde jsou šťastní?  Šťastní jsou v Austrálii, šťastní jsou v Anglii, šťastní jsou ve Francii, šťastní jsou v Itálii, šťastní jsou v Německu, šťastní jsou ve Švédsku, šťastní jsou v USA, šťastní jsou v Norsku, šťastní jsou Kanadě, šťastní jsou v Dánsku, šťastní jsou v Nizozemsku… Prostě jsou šťastní v každé zemi, která není muslimská. 

Inu, a koho z toho viní? Paradoxně neviní islám, ani svoji zemi, neviní ani sami sebe; viní země, v nichž jsou šťastní…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135