To bylo povyku pro celonárodní štvanici na prezidenta Václava Klause pro jeho údajnou amnestii. Byl za ni vydán senátory převážně ČSSD k Ústavnímu soudu pro velezradu. Média ale účelově nebrala v potaz, že kdyby amnestii nespolupodepsal podle Ústavy povinně i premiér Petr Nečas, žádné propouštění vězňů by se nekonalo.http://olser.cz/wp-content/uploads/jakl-1-e28093-kopiebmp.jpg

Poradce exprezidenta Václava Klause Ladislav Jákl

Za této situace je rovněž v podstatě podružné, jak trestuhodně jsou zkreslována fakta o amnestii. Dokazuje to případ, kdy se Ministerstvo spravedlnosti omluvilo za chybu týkající se výčtu kauz zastavených kvůli neúměrné délce trestního řízení na základě novoroční dílčí amnestie prezidenta Václava Klause. V této zprávě pro vládu, kterou jí resort v minulých dnech předložil, bylo uvedeno, že kvůli tomu došlo k zastavení 3120 kauz.

Správný údaj je však ten, který opravil nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman; amnestie se totiž dotkla v této dílčí části pouze 331 případů, tedy o desetinásobně míň kauz. Vyšetřování skončilo, zapomeňte; kdo chce Klause bít, vždycky si velezradu najde… Mám už těch (ne)užitečných idiotů plné zuby; kancléře Miloše Zemana Vratislava Mynáře, premiéra Nečase, spratka Jiřího Dienstbiera ml., ministra spravedlnosti Blažka a další blahoslavené chudé duchem…

Osočují hradní suitu – Hájka, Jákla a Hasenkopfa, že amnestii napsali. Bývalý hradní vicekancléř Petr Hájek to odmítl. Také bývalý šéf hradního politického  odboru Ladislav Jakl popřel, že je spoluautorem amnestie. Právník Pavel  Hasenkopf, rovněž označený za „otce“ pardonu, zváží pro toto nařčení právní kroky. Jaký to má vůbec smysl? Pouhé zviditelněňování…

Rozhodnutí prezidenta Klause o dílčí amnestii považoval za správné rovněž „užitečný idiot“ – ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, protože věznice máme přece přeplněné. Prohlásil to zřejmě jen proto, že se zrovna probudil ze zimního spánku a měl poněkud zamlžemý úsudek.

Pštrosí vláda se chce zbavit zodpovědnosti. Profesor ústavní filozofie Jiří Přibáň z Cardiffu jasně řekl, že došlo k totálnímu selhání premiéra Nečase během spolupodpisu amnestie, které jen potvrdilo selhání vlády jako ústavní brzdy prezidentského aktivismu.

Promiňte, pokud se některý zapálený volič urazil, tak ”užiteční idioti” je terminus technicus, (výraz, který má v určitém oboru specifický, ostře vymezený význam). Jde prostě o všeobecně užívaný pojem pro naivitu lidí, kteří se stanou otroky své iluzorní umělecké či jiné „geniality“ a dobou živené laciné popularity. Slouží zastáncům různých -ismů jako užitečný idiotismus, co netušili, že lezou do vlaku, který byl vyslán na slepou kolej. Další případ, kdy revoluce požírá své vlastní děti.

Užitečnými idioty myslel Lenin idealisty z řad vzdělanců, kteří v době bolševického exportu revoluce tvrdili, že by se ruským komunistům měl dát pokoj a všichni by se k nim měli chovat jako ke každé civilizované vládě. Doslova řekl: “Jsou to takoví idioti, že si od nás ještě koupí ten provaz, na kterém je všechny oběsíme..”.

Inu, užiteční idioti jsou ideologicky věční, ale naštěstí je jejich praktické setrvání ve funkcích jen velmi dočasné, že pane kníže Karle Spáči I…?

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135