Kdo by tenkrát tušil, že v těch dobách dvaadvacetiletý kuchař a číšník si jen hrál na to, že má známé mezi špičkovými politiky, Karlem Kühnlem počínaje, přes Jana Kavana i Hanu Marvanovou, a pražským zastupitelem Hvížďalou nebo klubem Unie svobody konče. Dělal jim údajně asistenty. Jeho “pracovní” aktivity byly přepestré. Kniha pod názvem Falešný asistent na křídlech Parlamentu, jejíž spoluautorkou byla jeho obhájkyně Klára Samková-Veselá, mu byla vydána roku 2006. V roce 2011 působí jako předseda Mladých sociálních demokratů ve Varnsdorfu, vydával se též za mluvčího technoparty CzechTek. Tvrdil rovněž, že zakládá pravicovou stranu, po vzoru Fica s názvem Směr.

Poté byl vězněn za podvod a krádež ve Stráži pod Ralskem, strávil též 7,5 měsíce ve vazební věznici v Praze na Pankráci. Pak se z něj stal organizátor protiromských demonstrací na Šluknovsku. Demonstrující extrémisté ve Varnsdorfu v čele s Kohoutem se snažili přesvědčit policii, že mají právo pokračovat dál, protože jde o náboženské shromáždění, které nemá ohlašovací povinnost. Členům antikonfliktního týmu dokonce představili ministranta, který je měl vést. Ukázalo se, že jde o agilního člena neonacistické scény Jiřího Engelharta. Drzost některých lidí přesahuje rámec myšlení normálního člověka. V případě Lukáše Kohouta jde o případ blížící se schizofrenii a mentální retardaci jedince s rysy patologického lháře a neléčeného narcistního hochštaplera.

Foto: Česká pozice

Nechci tvrdit, že Lukáš Kohout a Pavel Kotrba jsou bytosti na stejné bázi hochštaplerství, že srovnávám nesrovnatelné. Jak myslíte; třeba jsem si všiml, že mají oba stejné písmenko „K“ na počátku svého příjmení… Navíc, na rozdíl od Kotrby je Kohoutův životopis uveden v encyklopedii Wikipedie, ke všemu vydal knihu, Kotrba ne. Je jen zajímavé, jak se sobě ve svém „rozletu“ oba podobají. Jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet… Mladíček Pavel Kotrba se poprvé seznámil s politikou, když dělal poslaneckého asistenta lidovci Pavlu Severovi, který řekl, že Kotrba pro něho nejčastěji zpracovával právnické analýzy k legislativním návrhům. Mohl k této práci totiž využít kontakty na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, kde studoval. Momentálně je prý v pátém ročníku. Žádná životní zkušenost, praxe, patřičné vzdělání…

To nás přivádí k otázce Kotrbova věku. Tuto informaci nikdo z oslovených nevěděl, nebo ji nechtěl vědět a jeho životopis není k dispozici. Podle Kateřiny Klasnové mu však není víc než 25 let. Angažmá u lidoveckého poslance trvalo s přestávkami na studium až do roku 2010, kdy Severovi vypršel mandát. Krátce před Vánocemi vyhodili Pavla Kotrbu z ministerstva obrany, kde měl šéfovat poradcům nové ministryni obrany ČR Karolíně Peake, jež vyniká jako vicepremiérka mánii hromadění funkcí, nekritičností, megalománií a patologickou touhou po moci, což hraničí s poruchou osobnosti.

Jak s autorskými právy…? Kdo kopíroval…? LIDEM nebo Eurobarometer…?

Karolína Peake se projevila jako ryze pragmatická přeběhlice-horolezkyně, co dosahuje vrcholu už v základním táboře. Napřed vynášela do nebes svoji první stranu ODS. Když ale zjistila, že v této straně by měla daleko do koryta a „nedostala absolutně žádný prostor dělat jakoukoliv reálnou politiku“, vyšplhala se do funkcí až po hřbetu Věcí veřejných. I to ji však bylo málo, příliš málo, stala se za LIDEM místopředsedkyní vlády a ministryní obrany, jako svině u plného koryta, mlaskala, proto šla po týdnu od válu. Ví snad někdo, kolik hlasů od právoplatných voličů získala strana LIDEM? Zkrátka vláda, pro defenestraci jak stvořená…

Jak nemá být zákonodárství chucpe? Na prvním místě by měla být etika, a jak se učil mladý Schwarzenberg – aristokratická etiketa, na druhém postu bývá odbornost, zkušenost a teprve potom snad peníze. Všechno je však úplně jinak. Politika, prachy, arogance moci, ztráta soudnosti… Jedno musím opravit; politika není špinavost, špinaví jsou lidé, co z ní dělají Augiášův chlév… Kteří to jsou? Jmenovitě…? Kdo se vtípí, tomu Immanuel Kant odpoví: „Se ženami je to jako s gramatikou; je mnohem více výjimek, než pravidel….“

Nyní je Kotrba zásluhou Peake, aniž by někdo tvrdil, že je na „zajíčky“, v dozorčí radě státního podniku Budějovický Budvar, což ovšem není politická „trafika“, jelikož je to bez honoráře a nejde o přemístění na výhodný post jako protislužba. I když, kdoví… Server IHNED.cz uvedl, že 25letý student práv Kotrba má v dozorčí radě vystřídat jihočeského podnikatele Jiřího Lexu z Věcí veřejných. Nyní bude zadarmo v dozorčí radě Budvaru kontrolovat činnost lidí, kteří si vydělávají stonásobně víc než on. Má to logiku? Zvláště, když se jedná o mladíka, který údajně stihl za svůj věk být členem čtyř politických stran, studovat a ještě šéfovat kancelář vicepremiérky…?

Dívčí internátní škola na jihu USA. Před koncem školního roku chce paní ředitelka pro děvčata uspořádat taneční bál, ale narazí na problém nedostatku pánů. Volá proto na nedalekou vojenskou základnu, zda by k nim nemohli pár slušně vychovaných mladíků poslat na ten ples. S tolerancí to na jihu nikdy nebylo nejlepší a tak i ředitelka má speciální požadavky:

„V mé škole studují slušná křesťanská děvčata proto doufám, že mezi těmi vojáky, co mi pošlete nebudou žádní židi.“
„Jak si přejete, vyřídím panu plukovníkovi Holsteinovi…“

Přijde den, kdy se má ples konat. Na nádvoří školy vjede vojenský náklaďák a z korby seskočí padesát vyfešákovaných černochů v kvádrech.

„Panebože, to musí být nějaký omyl!“ málem omdlí ředitelka.
Řidič odpoví: „Ale kdepak, toto jsou naši vzorní vojáci, co k vám jedou na ples. Vybral je sám plukovník Holstein…“

Inu, každopádně je to velmi trefné, když v OVM paní Peake zdůvodňovala mládí člena dozorčí rady Budvaru Kotrby argumentem, že mladý přece byl i „floridský“ premiér Standa Gross. Škoda, že pan Moravec nezareagoval jako novinář a nezeptal se paní Peake, jak se cítí ve vládní trojkoalici, když její „strana“ LIDEM, jejíž členové by se vešli do jednoho autobusu, nebyla zvolena v legálních volbách, takže dnes nemá žádný důvěryhodný mandát…?

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135