Všichni jsou zvědaví, zda nebude mluvit s žádným novinářem ze Slovenska, jak se vyjádřil. Urazili ho zejména ti, co napsali ve slovenském deníku SME, že je vůbec nejhorším ze všech uchazečů o Hrad, a srovnali jej s někdejším slovenským premiérem Mečiarem. Očekává se též omluva; Slovensko a Maďarsko už došly ke vzájemné omluvě za křivdy minulosti.

Protože to bylo území dnešní České republiky, kam bylo na základě Benešových dekretů na nucené práce deportováno po druhé světové válce na 70 tisíc slovenských Maďarů. Česká omluva, navíc z prezidentských úst Miloše Zemana, by v tomto kontextu byla evropským gestem, hodným prezidenta, který spolu s šéfem EK Barrosem, ale bez ministra zahraničí Schwarzenberga, na Pražském hradě vyvěsili, byť za notného pískotu přihlížejících, vlajku Evropské unie.

Diskuze bude možná též o tom, jak prezident vidí řešení nízké porodnosti v Česku, kterou by měla vyřešit mimo jiné v migrace mladých lidí ze Slovenska. Přišli by prý za lepšími finančními podmínkami a tím by vyrovnávali českou populační bilanci. Slovensko nám mládežníky, my jim finanční skupinu Penta, která zazářila v případu Gorila. Používala údajně šest bytů k důvěrným schůzkám s osobami, jejichž postavení veřejného činitele nebo vysokého státního úředníka vyžadovalo maximální diskrétnost a důsledné zajištění anonymity.

Mezi prominentní návštěvníky konspiračních bytů patřil předseda strany Smer-SD Robert Fico, jenž se po červnových volbách 2006 stal slovenským premiérem. A také jeho osobní tajemník, jehož bratr nastoupil po volbách do SIS, tehdejší ministr hospodářství Jirko Malchárek, vlivná sekční šéfka FNM Anna Bubeníková, od roku 2010 šéfka fondu a aktuálně odvolaná vládou navzdory odporu Dzurindovy vládní strany Slovenská demokratická a křesťanská unie (SDKU), dále policejní šéf operativní složky Úřadu boje proti korupci, jehož kontaktní osobou byl onen bývalý policista od „zakuklenců“ jako jeden z hostitelů.

(V současnosti provozuje pět poboček (Amsterdam, Praha Bratislava, Varšava, Limassol) se zhruba dvěma sty zaměstnanci. V jejích portfoliových společnostech jich pracuje kolem 25 tisíc. Celková aktiva Penty v roce 2010
činila 3,4 miliardy eur…)

Své příležitosti se v Česku chytil kontroverzní senátor Jiří Čunek, který vyprávěl, jak i za Kalouskem chodila Penta, čímž mělo vzniknout jeho propojení v kauzách internetového sázení a prodeje řetězce lékáren Dr. Max. A chce u nás vydat na Slovensku zakázanou knihu novináře Toma Nicholsona.

Inu, první zahraniční návštěva prvního přímo zvoleného prezidenta ČR Miloše Zemana bude plná zajímavých momentů, reakce mistra bonmotů na Haščákův výrok, že demokracie je „na hovno systém, volič o ničem neví, volič je hovno. Volič vnímá jen absolutní povrch.“, včetně projednání úvahy, že by se slovenskou velvyslankyní mohla stát Livie Klausová… http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Slovenska-Gorila-kompletni-spis-dokumentu-221331

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135