Napadlo mě, že by nebylo špatné udělat Den Země a trochu uklidit také ve Sněmovně a Senátu. Pryč s odpadem, co jen svojí hnilobou smrdí a ničí příjemné chvíle života nám všem, daňovým poplatníkům. A trochu ten odpad zároveň protřídit. Mnohé odpadky se dají recyklovat, v případě poslanců třeba do pomocných dělníků kladenských hutí či ostravských dolů.

David Rath je už řádně zrecyklován v pokorného vězně litoměřické vazební věznice. Kolega Pekárek ho následoval. První ještě neměl soud, druhý dostal pět recyklačních natvrdo. Když se rozhlížím po Sněmovně a Senátu, je znát, že na ni dopadl samočistící efekt, když byl vyčištěn sektor ODS, Top 09 i ČSSD. Poslanci Tluchoř, Fuksa, Šnajdr položili své mandáty. Jejich odpadovost však byla zhodnocena, což je projeví jejich zahnívám na nových funkcích. Z nynějších cca sto tisíc si polepší nejméně dvakrát tolik.

Dalších devatenáct odpadů bylo předáno ke zvláštní recyklaci policii, takže lze říct, že také Sněmovna nárazově provádí třídění odpadu. Ne vždy to však policie zvládá, např. poslanec Wolf je na útěku a jeho kolega Novák pro zvláštní chorobu ještě k výkonu vězeňské recyklace nenastoupil.

Přesto to pořád ve Sněmovně i v horní komoře zapáchá. Třeba poslanec Marek Benda, který je obzvláště zapáchající syn svého proslulého otce; zaměstnanec českého národa, který doposud nikde jinde nepracoval, než ve Sněmovně. Exemplární případ odloženého polámaného kolovrátku z plzeňských práv.

Wikipedie: „V říjnu 2009 bylo zjištěno, že jeho rigorózní a magisterská práce na téma Restituční proces v 90-tých letech jsou shodné a rigorózní navíc nesplňuje standardní podmínky počtu normostran, neboť má sice celkem 109 stran, avšak po přepočtu na normostrany by měla pouze 57 stran. Požadovaného počtu alespoň sta stran dosáhl díky zvětšení velikosti písmen a odlišnému řádkování… Získal sice titul doktora práv (JUDr)ovšem diplom nepřevzal a titul neužívá…“

Sám nyní přiznal, že i přes vedlejší více než sto tisícové příjmy, se musí mimo Sněmovnu pořádně ohánět. Má čtyři děti, manželku v domácnosti a z těch zbývajících poslaneckých příjmů by rodinu v tuto chvíli neuživil.

A má vlastně pravdu. Základní poslanecký plat: 56.000,- Kč, navíc měsíčně jako předseda výboru 79.000,- Kč, k tomu 8.300 měsíčně na reprezentaci a stravné, dalších 20.700 měsíčně na cestovné a ještě  12.930 měsíčně na administrativní a odborné práce. Ovšem to není vše: má též 28.800 měsíčně na pronájem poslanecké kancelář a její vybavení, a aby mu nebylo smutno, má své asistenty, kterým vyplácí 35.875měsíčně na služby. Bez telefonu to ale nejde, tak dostává 7.000 měsíčně na telefonní poplatky a připojení k internetu. Celkem na náhradách 113.605,- Kč měsíčně. Takže základní plat přes 220.000,- Kč a k tomu služební auto bez řidiče..

Jasný případ těžce kontaminovaného odpadu. Nebylo by spravedlivější, aby funkce poslanců a senátorů byly čestné a příjmy refundované státem, jako z řádného zaměstnání? Zkuste si někdo spočítat na vašem pracovišti, kde je pohromadě 200 zaměstnanců, kolik z nich je trestaných. Někde se najde jeden dva, ovšem maximálně za pokutu pro rychlou jízdu autem a za facku exekutorovi.

A teď si shrňte všechny kauzy ve Sněmovně, Senátu a vládě. Stačí pojmenovat odpad – Vondra, Peake, Zaorálek, Parkanová, Fiala, Úlehla, Štětina, Dienstbier… Dějí se též paradoxy, kdy se odpadky VV navzájem potírají; Bárta dal půlmilionový úplatek, Škárka ho vzal, ale třídící četa zaváhala. Asi proto, že není zvyklá na hnůj Augiášova chléva. Oba jsou nevinní, zatímco řidič Smetana za to, že právě podobnému politickému odpadu namaloval tykadélka, aby bylo vidět, kdo je smetí a kdo ne… Seděl za to ve vězní…

Bude jaro, bylo na čase obnovit naši partu a vyrazit ne do lesa, ale do Sněmovny a Senátu, vytřídit tamní odpad. Osmatřicet prokazatelné rezavějících a notně smrdících odpadků bychom tam našli poslepu. Stačí mít dobrý čich…

Inu, kdo nekrade, jako sdružení Benda a spol., okrádá rodinu a my, daňoví poplatníci, abychom se přetrhli…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135