Přijel též Miloš Kužvart, bývalý ministr životního prostředí, nechyběl ani Miroslav Grégr, Zemanův bývalý a slavný ministr průmyslu, dále Jan Fencl, exministr zemědělství, Jaromír Schling, bývalý ministr dopravy, zakladatel komunistického JZD Slušovice František Čuba, zlínský krajský radní za SPOZ, a taky Martin Pecina, exministr vnitra, který by rád vstoupil do SPOZ. Setkali jsme se v salonku nejmenovaného hotelu v Ostravě, kde jsme se střídali u Miloše Zemana.

Pan soudruh a čerstvý předseda SPOZ Štengl nastoupil k policii sice v době končící normalizace. Kdo však i v této době vstoupil do řad SNB, musel do KSČ. Můžu se též mýlit, nevím, jak to mezi soudruhy chodí, nikdy jsem k nim nepatřil a Sbor národní bezpečnosti bych charakterizoval slovy svého kamaráda, policisty z Ostravy-Přívozu: Bordel nas kolečkách, resp. několik romských ghett, které měl 80. letech za povinnost hlídat a zasahovat, když se tam strhla nějaká rvačka. Přiznal se, že když dostala jejich hlídka do policejního vozu zprávu o tomto nepokoji, rychle zajeli pod dráty vysokého napětí, co rušily signál vysílačky a oni měli výmluvu, proč nezasáhli. Alibismus těch, co ještě nechránili a nepomáhali…

A dnes bude předsedou SPO Zemanovci Stachanovec, co po svém zvolení prohlásil, že jeho strana všechny dožene a předežene, vyhraje volby, ale bude to fuška. Získal 150 z 211 platných hlasů. Byl jediným kandidátem a také se poté předvedl, jako plácalista, co se opičí „bonmoty“ po svém velkému vzoru Zemanovi. V narážce na exstínového ministra financí ČSSD Jana Mládka a jeho pravdu o živnostnících, co o nich řekl, že parazitují na zaměstnancích výší svých odvodů, Štengl zdůraznil, že SPOZ živnostníky podporuje a za parazity by je nikdy neoznačila. Další levicový nýmand, co spolu s předsedou socialistů Sobotkou schizofrenicky posuzují Mládkovy výroky; na jedné straně tvrdí, že se jim jeho výroky „hrubě nelíbily“.

Ale vzápětí Mládkovi tleskají a hned obracejí svým obrtlíkem celou situaci, když si jako farizejové nevidí do úst při tvrzení, že Mládek vlastně popsal problém, který reálně existuje. Pravdu sice má, ale… Prý se nebudou tvářit, že není spor o to, jaké mají být odvody u živnostníků a zaměstnanců, aby je většina společnosti vnímala jako spravedlivé. Průměrný zaměstnanec zaplatí na dani z příjmu měsíčně průměrně 2300 korun, živnostník 270 korun. Když to není parazitování, tak je to symbióza, viz rostlina a jeji opylovač nebo člověk a tasemnice v jeho střevech…

Co se lze dozvědět o Štenclovi? Je opylovač nebo tasemnice? Jednadvacet let od roku 1985 pracoval u policie, z toho sedmnáct let u kriminálky, hrál i hokej za Chrudim a je zvyklý bojovat tvrdě až do konce. Je to ale určitě hodný chlapec; maminka z něho má nebo určitě měla velkou radost. Dnes se cití jako ředitel světa; ještě jako mmístopředseda Strany práv občanů Zemanovci poslal ostrý vzkaz Karlu Schwarzenbergovi.

V reakci na jeho slova o Benešových dekretech a prezidentu Edvardu Benešovi uvedl, že kníže „otevřel cestu sudeťáků k navrácení majetku“ a že „chce, abychom byli opět protektorátem Německa“. Sám jsem psal proti Schwarzenbergovi, ale vždy jsem byl soudným novinářem. Výše uvedeným Štenglovým blbostem se ani nejde smát, jelikož jde o šíření poplašné zprávy a důkaz o nesvéprávnosti policistů, z nichž jeden submisivně srovnává prezidenta Zemana s Kristem. „My také jsme pouhými apoštoly, kteří neseme myšlenky dál… Zeman je Ježíš…“ Ano, Havel byl antikrist a Štengl je papež… Není to na levici až příliš moc biblických ukazatelů…?

Během měsíce dva levicové sjezdy. Nejde o lyžařskou disciplinu čínských komunistů, ale o stranická setkání  českých občanů. Po účasti na sjezdu ČSSD, byla nyní Zemanovi hostitelem Strana práv občanů Zemanovci, co si v Praze volí nové  vedení. Prezident a snad jediný stranický sjezd s jeho jménem v názvu strany dorazil na jedenáctou. Autem, ne vrtulníkem. Holt, klasikem už za živa… Vrací se tam, kde slavil své vítězství v souboji o Hrad, ve foyer hotelu na okraji Prahy. Dorazili všichni kluci, co spolu mluví – několik ministrů jeho bývalé vlády i lobbista Miroslav Šlouf, za nímž dnešní prezident Miloš Zeman dojemně stál, když měla ČT odvysílat dokument o bývalém politikovi Zemanovi a vyškrtla záběry natočené se Šloufem. Miloš Zeman prohlásil, že dokument nesmí být uveden, pokud v něm nebudou též záběry s jeho nejlepším přítelem… Na sjezdu promluvil také čestný předseda ČSSD Valtr Komárek, významný poradce revolucionáře Che Guevary z Kuby, kde Komárek v 60. letech působil.

Zajímavostí je, že lídrem a kandidátem SPOZ na hejtmana je současný nadřízený Zdeňka Štengla, známý železničářský odborář Jaromír Dušek, jenž působil v Odborovém sdružení železničářů (OSŽ), které se muselo omluvit ministru dopravy Gustavu Slamečkovi za Duškovy výroky. Ten se velmi nelichotivě vyjadřoval o homosexuálech ovládajících údajně resort dopravy. V březnu 2010 prohlásil odborářský boss: „Homosexuál Žaluda drží s homosexuálem Slamečkou, homosexuál Slamečka má vazby na homosexuála Nováka, šéfa úřadu vlády. A na ministerstvu dopravy je těch homosexuálů natahanejch tak dvacet a ve vedení drah tak třicet, a tihle lidé absolutně ovládají České dráhy. To mi věřte. Já tam chci založit spolek čtyřprocentní menšiny heterosexuálů, abychom měli rovné příležitosti…“ Generální ředitel Českých drah Petr Žaluda odmítl výroky o nekompetentnosti drah, co se týká personálního obsazování pozic. Do funkcí jsou lidé podle Žaludy dosazováni kvůli své odbornosti, nikoliv kvůli své orientaci.

Ale zpět k hlavnímu guru Zdeňka Štengla, čestnému předsedovi SPOZ Miloši Zemanovi. Novináře nemáte moc rád, i když je potřebujete. Nebo ne? Není to trošku schizofrenie? Tvrdit, že novináři jsou pitomci, hnůj a fekálie, blbečci a póvl… Bez médií by ale neobstál. Miloš Zeman ale má jasno, které doprovodil herdičkou do mých zad: „Ne já potřebuji novináře, ale novináři potřebují mě. Důkazem je i náš rozhovor, o který jste mě požádali vy a ne já vás…“ Řekl mi před rokem, kdy byl ještě na děleném třetím a čtvrtém místě kandidátky na prezidenta ČR. Jeden levicový manažer zavolal režiséru mého pořadu Celebrity za humny, on pak uvědomil mě a společně jsme se pak sešli a natočii půlhodinové povídání s objímatelem stromů na Vysočině. To už můj pořad měl rozhovory s Janou Bobošíkovou či Ladislavem Jaklem, proč se s Milošem Zemanem? Takže, n vždy ho žádají novináři o rozhovor, protože ho potřebují.

Když ale zvítězil a stal se prezidentem ČR, šéfové firmy, která patřila i malá televize s mým pořadem, začaly se dít věci. Dostal jsem první varování, a když jsem natočil pořad s mentalistou Jakubem Vosáhlem, neodpustil jsem si žert, jak se později ukázalo, žert osudový. Řekl jsem do kamery, že se může stát. že se vydám ve stopách knížete Karla Spáče I. Kdybych náhle usnul, nebude to vina narkolepsie, ale hypnózy pana mentalisty Vosáhla… Přišla jen odpověď na moji otázku, co se děje s Celebritami, když se nikdo neozývá. Přišel mi e-mail se strohým konstatováním: „Celebrity za humny jsou minulostí“. Oni totiž šéfové firmy zřejmě volili Karla Schwarzenberga a já urazil jejich čest, s níž přistupovali k volbě svého rakousko-švýcarského kandidáta… Celebrity za humny? Za tři roky na 200 osobností. Od prof. Bělohradského, Jardu Wykrenta a Pepu Streichla, až po ředitele ČT Ostrava Ilju Racka a Milošem Zemanem konče.

Inu, jak praví Murphy: Jestliže nějaký dokument správně založíte, íte sice, kde je, ale nikdy ho nebduete potřebovat. Když ho nezaložíte, určitě jej budete potřebovat, ale nebudete vědět, kde je… Většina politiků mluví o pravdě, ale málo který ji říká… zákon o náboru pracovních sil: ideální uchazeč se objeví vždy poté, co bylo volné místo definitivně obsazeno….

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135