Janáčkova filharmonie Ostrava otestuje akustiku Gongu

22. Únor, 2013 – 14:10

Janáčkova filharmonie Ostrava odehraje mimořádně příští týden od pondělí do středy své zkoušky na další koncert v multifunkční hale Gong v Dolní oblasti Vítkovice. Důvodem je měření akustických vlastností tamního sálu.  

Když se v květnu loňského roku jedinečný prostor zrekonstruovaného plynojemu otevíral, byla u toho Janáčkova filharmonie Ostrava také. Halu společným koncertem s Jaromírem Nohavicou pokřtila. Proto je tedy logické, že akustické zkoušky byly svěřeny právě jí. Unikátní přestavba plynojemu podle návrhu jednoho z nejuznávanějších současných českých architektů Josefa Pleskota byla v průběhu loňského roku svědkem mnoha dalších zajímavých koncertů a kulturních akcí. 

Cílem současného měření akustiky je, aby se na základě výsledků provedly případné úpravy a návštěvníci tohoto architektonického klenotu si mohli ještě lépe vychutnat každičký tón dalších hudebních produkcí. 

Při zkouškách bude přítomen i architekt Josef Pleskot a ředitel Janáčkovy filharmonie Jan Žemla, kteří budou připraveni zodpovědět otázky novinářů týkající se jednak samotného měření, ale jistě i dalších etap realizace industriální megastavby a plánů Janáčkovy filharmonie Ostrava spojených právě s Gongem.

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *