„Je to jako kdybych řekla: Pane Veselovský, babička pana Zemana byla nacistka a je zdegenerovaný, protože u něj v rodině spolu všichni souložili,“ ohodnotila Zemanovu kampaň Le Fay. „Já jsem si nikdy nemyslela, že se dožiju toho, abych slyšela někoho takového tohle říkat v televizi,“ uvedla.

Trochu jsem zcepeněl, kde se v této baculaté ženě bere odvaha takto nestydatě lhát. Miloš Zeman totiž ve snaze probudit dřímajícího knížete Karla Spáče I., žertem vyslovil svůj bonmot: „Víte, jaký byl rozdíl mezi knížaty a mezi zemany? Knížata měla právo první noci, a díky tomu zdegenerovala, protože své nevolnice nemuseli znásilňovat, nemuseli tedy vydávat energii na toto znásilňování. Zatímco my zemani jsme si svého práva, nejenom v sexuální oblasti, vždycky toto právo museli těžce vybojovat, a proto jsme nezdegenerovali.“ 

Zaznělo v debatě televize Prima Family. O souložení ani písmenko… a babičce nacistce jakbysmet… V závěrečném duelu prezidentských kandidátů v ČT se předvedla další žena, herečka tuším Jitka Čvancarová, která přímo pana Zemana obvinila ze sexismu a urážky všech žen. „Vy jste tedy nepřímo řekl, že jste znásilňovali,“ řekla Zemanovi a zeptala se, jestli na to může reagovat. Zeman ji odbyl s tím, že jen popisoval historickou situaci. Později si herečka ztěžovala, že za svoji velkorysost, se kterou nabídla panu Zemanovi, aby se omluvil všem ženám, dostala řadu výhrůžek.Věra Čáslavská a  Josef Odložil.

Následovat se jí pokusila Vera Čáslavská, ve své době poradkyně prezidenta Václava Havla, který pomohl Schwarzenbergům k majetku v restitucích a Chadimové při pokusu o podvod milostí, což učinil též v případě omilostnění syna otcovraha Čáslavské, co jako provozovatel bojových umění udeřil svého otce, jenž dopadl na betonovou podlahu týlem své hlavy a v nemocnici poté tomuto zranění lebky podlehl. Drze vyčetla Zemanovi nejen to, že se doprošoval komunistů, aby mu dali svůj hlas, ale i jeho členství v KSČ v době Pražského jara, z níž byl ale vyloučen brzy poté, kdy protestoval proti invazti vojsk Varšavské smlouvy do Československa.

Jakoby ale sama zapomněla, že právě ona, jak ji ihned Zeman uzemnil, darovala svoji olympijskou medaili generálnímu tajemníkovi zločineckého ÚV KSČ, jemuž kytici růží i polibek dala rovněž Marta Kubišová, další volička knížete Karla Spáče I…? Je to přesně dvacet roků od tragédie, kdy v noci z 6. na 7. srpna 1993 Josefu Odložilovi způsobil smrtelné zranění jeho syn Martin.

Zmíněná Charta 13 už má přes sto podpisů a tisíc aktivistů na Facebooku. Distancovala se od tohoto fašizujícho pokusu jen herečka Veronika Žilková.

Inu, pak ještě zaperlil svým humorem Miloš Zeman: „Dovolit atentátníkovi, aby po vystřílení sedmi kuliček na prezidenta v klidu odešel, zapálil si cigaretu a poskytl dva rozhovory… ochranku bych poslal dělat hlídkovou službu v nějaké zapadlé obci…“ a bylo po Chartě 13… 

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135