A už se to v ODS mydlí, hlava nehlava…

31. Říjen, 2008 – 10:25

Je to věc, kterou jsem nikdy zcela nepochopil. Když je někdo v politické straně, která ho vynese na dobře placený post, pravda, měsíční statisícové platy a rozličné výhody včetně celoživotní imunity nejsou nic moc, tak by měl být rád, že je rád, naplňovat stranický program a ne dávat průchod svým nízkým kariéristickým pudům a podřezávat si větev sám pod sebou.

Platí to o nedávné ČSSD stejně jako o nynější ODS, která si po volebním výprasku představuje proklamovanou sebereflexi po svém. Všichni pořád vidí kolem sebe vše modře a snad proto se vrhají s buldočím zaujetím na potenciálně uvolněnou kost předsedy své strany.

Proč prát vlastní stranickou špínu na veřejnosti? Mají snad málo svých rozčílených voličů a preference proklatě nízké…? Že by jim byl snad vlastní zájem nad ten stranický…? 

Napřed se o ni přihlásil primátor Prahy Pavel Bém, samozřejmě až po pečlivé konzultaci s čestným předsedou ODS a nadstranickým prezidentem Václavem Klausem. Proto také hlásá, že on o ten post v podstatě nestojí, ale že mu jde pouze a výhradně o záchranu své milované strany.

Záhy se rychle přihlásil se svojí nabídkou kandidatury i poslanec Oldřich Vojíř, který tak učiní pouze v případě, že předsednické křeslo nebude obhajovat Topolánek.

Tento pracovitý člen sněmovního hospodářského výboru patří k nejbohatším poslancům, když v roce 2005 hrdě, jak je všeobecně známo, přiznal čtrnáct miliónů korun hrubého vedlejšího příjmu, z nichž 13,2 milionu získal prodejem 140 tisíc akcií ČEZ a to mu ještě 10 tisíc akcií zbylo na horší časy..

A mela pokračuje. V souvislosti s nedávným jmenováním nového šéfa pražské policie Martina Červíčka primátor Bém na jednání pražského zastupitelstva napadl ministra vnitra Ivana Langera slovy o údajném zločinu a diverzní akci ministerstva.

Langer kritiku odmítl a řekl, že mu Bém připomíná rétoriku městského tajemníka KSČ Miroslava Štěpána z roku 1988…

Dobrou přiležitost ke zviditelnění okamžitě vycítil i šéf europoslanců Jan Zahradil, který se deníku Právo, jemuž jinak nemůže přijít na jeho údajně levicové jméno, svěřil, že o šéfovské křeslo v ODS by se v prosinci ucházel v případě, že by se Topolánek s Bémem nedohodli.

Pětačtyřicetiletý skromný Zahradil dělal Václavu Klausovi v době jeho premiérování zahraničněpolitického poradce a pyšně se nyní hlásí k tomu, že Béma přivedl do stranické organizace v Praze 6 a že na kongresu ODS ve Františkových Lázních v roce 2002 se jeho pražská ODS spojila s Topolánkem proti Nečasovi.

Takže okopávání kotníků vesele dál běží a to ještě zatím mlčí straničtí dezertéři a rebelové v čele s Vlastimilem Tlustým, který možná překvapí, až se jeho „nepřátelé“ svými slovními eskapádámi a výpady značně unaví…

Zkrátka, kdo chvíli stál, už stojí opodál a svých pěti minut slávy či nárůstu svého konta se nedočkal…

Reklama:
 1. 2 reakce na “A už se to v ODS mydlí, hlava nehlava…”

 2. MĚSTEČKO ŘEŠENÍ – setkejte se s kandidátem do EVROPSKÉHO PARLAMENTU Evženem Tošenovským

  Akce ODS, 24.5 Ostravský Hrad, začátek 10:00

  Takto zněl titulek pozvánky jednoho z kandidátů do Evropského parlamentu. Jelikož se zajímám o dění okolo voleb do Evropského parlamentu, rozhodla jsem se tuto neděli strávit tak, že navštívím akci s názvem Městečko řešení. Znovu se v neděli ráno na internetu ujišťuji zda, kde a kdy přesně se tato akce koná. Potvrzuji si informace na stránkách ODS http://www.ods.cz/moravskoslezsky/plan.php, že na Ostravském hradě a začíná v 10 hodin. Vyrážím tedy s myšlenkou, že se dozvím nové informace, které mi pomohou v rozhodování u voleb do Evropského parlamentu. Při příchodu na hrad začínám mít pochyby o tom, zda se vůbec akce koná. Vejdu na nádvoří hradu, kde by se podle informací na internetu mělo něco dít, ale potkávám pouze hlouček lidí, kteří stejně jako já očekávají setkání s panem Evženem Tošenovským. Poté získáváme informaci, že tato akce se měla konat před hradem, ale ani tam se nic neděje. Další novinkou je, že pan Evžen Tošenovský volal, že akce je zrušena. Jedu tedy zpátky domů, znovu se dívám na internet, zda nezískám informaci o tom, že se něco ruší, ale k mému překvapení akce zůstává dál na seznamu. Neproběhl tedy ani výmaz, ani omluva za to, že byl tento program zrušen. Toto je opravdu řešení.

  Informace byla z krajských stránek ODS (http://www.ods.cz/moravskoslezsky/plan.php), vymazána až 25.5. po 13 hodině a ani má snaha se dovolat někomu z ODS na dotaz ohledně tohoto setkání nebyla úspěšná.

  od Lenka v Kvě 25, 2009

 1. 1 Trackback(s)

 2. Led 15, 2016: hampton bay fans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *