Cítí se jeho slovy uraženi. Zažili hrůzy války a vědí, že s nacismem si nelze zahrávat, ani v bonmotech knížete. Proto se hluboce skláním před všemi Židy, co přežili peklo holocaustu, stejně jako smekám před vojáky, co se probojovali krvavou řekou od Londýna či Buzuluku přes Sokolovo, Duklu až do Berlína nebo Prahy… Kde by dnes byli ti slavní Formanové, Svěrákové, Menzelové, Třískové a Rottrové, režiséři, herci, Zpěvačky, lékaři a vědci, kdyby pro ně nenasazovali své životy a nevybojovali zrovna tito veteráni relativní mír a klid pro jejich práci, aby v České republice nebyla přes sedmdesát roků žádná válka…?

Byl to i brigádní generál Alexandr Beer, nositel Řádu Bílého lva a hrdina od Dukly, Sokolova a Kurska, co vyzval  Karla Schwarzenberga, aby odstoupil z kandidatury na post prezidenta. A to kvůli výrokům na adresu československého prezidenta Edvarda Beneše a dekretů, které vydal. Alexandr Beer se v roce 1939 se rozhodl utéct do Anglie přes Švýcarsko. Na švýcarských hranicích byl zadržen, na tři týdny vsazen v Německu do vězení a poté byl deportován do Prahy. To mu však nezabránilo v dalším útěku, tentokrát do Polska. Zde se sešel se svým bratrem, který v roce 1944 bojoval u Dunkerque v západní armádě. narukoval v Buzuluku, účastnil se bojů o Sokolovo, Kursk, Kyjev, Bílou Cerekev, Žaškov, prošel karpatsko-dukelskou operací a ostravskou operací.

A nyní jen někteří další vojáci vyznamenaní řádem Bílého lva, co by brali Schwarzenbergova slova o haagském soudu jako urážku svého exilového prezidenta Beneše. Generáporučík František Fajtl byl československý stíhací pilot bojující za v řadách Royal Air Force proti nacistickému Německu… Po únorovém puči byl propuštěn z armády, zatčen a bez soudu 1,5 roku vězněn na Mírově. Po propuštění pracoval jako účetní stavebního podniku, v roce 1964 byl částečně rehabilitován, plné rehabilitace se dočkal až po pádu komunismu, kdy byl povýšen na generála. Zemřel v Praze 4. října 2006. Autor několika autobiografických knih, některé motivy těchto literárních vzpomínek byly využity ve filmu Tmavomodrý svět, který paradoxně natočili voliči knížete Schwarzenberga. 

Je spolu s F. Peřinou jedním z nejvýznamnějších československých letců 2. světové války. Rudolf Pernický byl ve Velké Británii zařazen k dělostřeleckému pluku. Po povýšení do hodnosti nadporučíka dělostřelectva 28. října 1940 byl zařazen do výcviku pro plnění zvláštních úkolů. Poté začal působit jako instruktor střelby a sabotáže. Tuto funkci vykonával až do 21. května 1944, přičemž sám absolvoval kurzy průmyslové sabotáže, dokončovací kurz a kurz sabotážní chemie. 22. května 1944 si při opakovacím kurzu zlomil zápěstí. Po vyléčení absolvoval kurzy pro příjem letounů a obsluhy radiomajáku Eureka. Po ukončení výcviku byl 24. září přesunut do Itálie. Zde byl také 28. října povýšen do hodnosti kapitána dělostřelectva.

Dne 2. listopadu 1948 byl ale zatčen a 13. března 1949 ve vykonstruovaném procesu odsouzen Státním soudem v Praze k dvaceti letům odnětí svobody, odnětí hodnosti a titulů, ztrátě vyznamenání a občanských práv na 10 let pro trestné činy velezrady, úklady proti republice a neoznámení trestného činu. Ve vězení strávil 11,5 roku.  Od roku 1968 pracoval jako referent na Úřadu předsednictva vlády a v roce 1970 odešel do důchodu. Od svého propuštění až do roku 1989 byl sledován StB.

Generál Antonín Špaček byl v únoru 1949 zatčen, vyslýchán  a odsouzen na 10 let těžkého žaláře. Zajímavé je, co se psalo v rozsudku: Soud nabyl přesvědčení, že spáchal zločin velezrady. Krátkou dobu byl vězněn v Praze na Pankráci a poté na Borech a ve vojenské trestnici Opava. Poslední roky byl převezen do tábora nucených prací v Jáchymově, kde pracoval v Jáchymovských dolech. Po svém propuštění v roce 1954 si myslel, že bude moci odjet za svou rodinou do Anglie, což mu bylo znemožněno. Neměl nic. Byt zabrali komunističtí funkcionáři, jeho věci vyhodili, neměl ani maturitní vysvědčení. Zůstalo mu pouze jen těch pár fotografií, které uveřejňujeme. Jinak nic. Další necelé dva roky pracoval ještě v Jáchymově, takže pod zemí strávil celkem bez dvou měsíců 13 let, poté odešel ze zdravotních důvodů a pracoval jako topič v kotelně.

V Austrálii nedávno zemřel generálporučík Vladimír Nedvěd, který byl poslední žijícím velitelem 311. bombardovací peruti RAF. Vyznamenal se mimo jiné záchranou svých kamarádů z hořícího letedla, ale také odvážným útěkem z Československa po komunistickém puči v roce 1948.

Major Pavel Vranský se narodil 29. dubna 1921 v Lipníku nad Bečvou, v roce 1939 odešel (stejně jako jeho otec) do Polska a dále do SSSR. Jeho bratr žije v Izraeli, matka zemřela v koncentračním táboře. Prodělal výcvik u československé vojenské jednotky, v roce 1941 odjel k československému vojsku na Blízkém východě. Zažil boje u Tobruku, poté se přihlásil k americkému protiponorkovému letectvu. Na upraveném vojenském letounu Liberator po válce létal mezi Prahou a Londýnem jako dopravní letec.

„Vaše názory a postoje, pane Karle Schwarzenbergu, jsou neslučitelné s funkcí prezidenta republiky ČR,“ uvedl v prohlášení Beer, který se též podílel na osvobození Ostravy. „Hrubě degradoval hrdinství českých vlastenců a nás vojáků,“ doplnil na Schwarzenbergovu adresu ve výzvě k odstoupení z kandidatury.

Beer se do prezidentského kandidáta opřel i kvůli jeho tchánovi. Uvedl, že byl členem nacistické SA; nejhorší členové SS a SA byli Rakušané. O Schwarzenbergově tchánovi Johannesi Hardeggovi hovořila nedávno v rozhovoru pro rakouský list Kurier i Schwarzenbergova manželka Therese, Hardeggova dcera. Uvedla, že Karel Schwarzenberg měl se svým tchánem velmi napjaté vztahy.

Všechny tyto organizace se před druhým kolem prezidentské volby sdružily do zastřešujícího Vlasteneckého fóra, jež nechce, aby se prezidentem stal člověk, který o odsunu hovoří jako o vyhnání. Další z veteránů druhé světové války, plukovník Pavel Vranský, obvinil Schwarzenbergovu rodinu, že využívala jako pracovní sílu vězně z koncentračního tábora Lety. Zazněla i výtka, že Schwarzenberg přivedl ČR k uznání Kosova. Zemana podpořil i bývalý šéf hasičského záchranného sboru Miroslav Štěpán. Předseda Rady seniorů ČR Zdeněk Pernes vyzval voliče, aby šli k volbám. Poprvé v historii vyzval českou seniorskou populaci, aby šla k volbám a dala hlas Miloši Zemanovi.

Inu, že by nebyl český národ tolik zmanipulován rakouským narkoleptikem, co když nespí, dělá z prezidenta Beneše válečného zločince pro trestní tribunál v Haagu…? http://www.stream.cz/video/687723-kdyz-rath-mluvi-schwarzenberg-spi

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135