Jsou sebevražední atentátníci mírumilovní muslimové?

30. Říjen, 2008 – 18:57

Bolí mě už žaludek z těch nekonečných přetahovaných, je-li islám mírumilovné náboženství nebo ne. Kam se na internetu vrtnu, tak se řeší tento problém a většinou dopadá tak, že islamisté odbudou ty, kteří jim předčítají jako své argumenty súry z koránu, v nichž se mluví o násilí vůči Židům.

Prý je to vytržení vět z kontextu a tím pádem špatné vyložení moudrých Muhammadových slov, súr a jejich veršů. Zvláště když se hovoří o zprofanovaném džihádu, jako o šíření islámu čtyřmi způsoby – srdcem, ústy, rukama a teprve když není vyhnutí, přichází na řadu meč.

Zpočátku jsem tomu naivně věřil, ale když jsem v činech muslimů neshledal žádný jiný z těch čtyř ustanovení, jen to s tím mečem, přestal jsem spoléhat na údajnou mírumilovnost Koránu.

…Alláh prohlašuje, že Židé, ať na ně dopadá Alláhovo prokletí až do dne zmrtvýchvstání, si koupili špatnou cestu, když ignorovali to, co jim Alláh seslal prostřednictvím svého posla Mohameda… Jsou vyzývání, aby přijali islám, jinak jim hrozí děsivý trest, včetně prokletí, tedy že budou proměněni v opice a prasata… Protože jsou Lidé knihy prokletí, budou vrženi do ohně a kdykoliv vyschnou kůže jejich, vyměníme je za jiné, aby tak trestu okusili…

Tak hlásá Korán…

Nové výzkumy veřejného mínění však přišly s překvapivě účelovým závěrem. Pouze prý jen deset procent muslimů na světě schvaluje teroristické útoky fundamentalistů proti USA z 11. září 2001. Souhlasí s nimi ne kvůli náboženství, ale proto, že jsou přesvědčeni, že USA chtějí ovládnout islámský svět.

Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který v 35 převážně muslimských zemích provedl Gallupův ústav. Výzkum s názvem: „Kdo mluví za islám? Co si opravdu myslí miliarda muslimů“ je údajně největší, který se kdy v islámských zemích uskutečnil. Rozhovory s 50 tisíci lidmi z 35 zemí světa začaly v roce 2002 a trvaly šest let.

Většina dotázaných údajně odpověděla, že více než svatá válka džihád je zajímá, zda získají lepší práci. Teroristické útoky proti New Yorku a Washingtonu, které jsou přisuzovány členům organizace al-Kajdá, prý odmítá 93 procent obyvatel islámského světa.

Potrhal jsem se málem smíchy, když jsem si přečetl, že v Íránu je to dokonce téměř 95 procent dotázaných. A většina těchto vzorných věřících si myslí, že USA jsou sice zemí morálního úpadku, uznávají ale jejich technické vymoženosti a demokracii.

Ovšem pozor, deset procent z jedné a čtvrt miliardy muslimů je pořád ještě přes sto milionů fanatiků, takže na nějaké přílišné jásání je zatím příliš brzy…

Pokud to ale Gallupův ústav přiliš pragmaticky neukalupoval. Stačí se jen podívat na jásající Palestince v Gaze či Íránčany a muslimy v Malajsii a Indonézii, když se na světě odehraje další islámský atentát.

A co třeba irácký radikální šíitský duchovní Muktada Sadr, který před několika dny vyzval své „mírumilovné“ stoupence, aby vlastní krví podepsali závazek „klást odpor vůči okupantům“.

„Zavazuji se, že budu považovat všechny muslimy, zvláště v Iráku, za své bratry a nikdy nebudu usilovat o jejich životy, ani škodit jejich majetku a důstojnosti,“ stojí v přísaze. „Mými jedinými nepřáteli jsou okupanti, nevěřící a radikální protišíitští sunnité, kolonizátoři a uchvatitelé. Zavazuji se, že s nimi nebudu jednat, nepodepíšu s nimi příměří a nesednu si s nimi k jednomu stolu, dokud budu živ.“

Tento dokument mají budoucí protiokupační hrdinové podepat vlastní krví získanou říznutím do palce, nebo mají svůj krvavý palec v případě své negramotnosti jen přitisknout na dokument.

Johann Faust byl na tom po podpisu smlouvy s ďablem líp, Mefistofilis mu sloužit 24 let, pak s ním sice vyletěl dírou ve stropě, ale předtím si alespoň pořádně užil světského juchání a své alchymie.

To muslimští Sadrovi mučedních mají jen teoretické šance, že se dostanou do čtvrtého islámského nebe, kde se setkají se všemi proroky, budou pít z řek mléka, vína a medu a ještě si zasouloží s dvaasedmdesáti černookými pannami, jejichž deflorovaná panenská blána se vždy do rána zacelí.

Asi však tuší, že v nebi nebude žádné velké vzrůšo, a tak se snaží si užívat pozemského juchání, pokud to jen jde. Ale jejich způsoby jsou víc než úchylné…

V bagdádské šíitské mešitě Adím Džamajlí, kterou rok a půl ovládala Mahdího armáda militantního šíitského klerika Muktady Sadra, nalezli těla 27 umučených lidí. Stěny mešity pokrývá krev a nenávistné vzkazy.

Mahdího armáda, která byla ze jihozápadu města vytlačena, mešitu opustila před třemi měsíci. Nyní ji ovládá USA podporovaná skupina Synové Iráku, která objevila těla.

Ve škole v Pásmu Gazy, do níž chodil i dvanáctiletý Muhammad, který byl zabit při palestinsko-izraelském střetu, zpívají děti každý den před zahájením vyučování oslavnou píseň na jeho počest.

„Slyšíte svist kamenů?
Je to hlas hněvu.
Drobné dlaně nesou kameny,
dávající vyzvání útočníkům.
Je tam i mučedník Muhammed,
všichni ho vidí, otec ho chrání,
matka vidí jeho smrt.
Jeho krev vyzývá ke svaté válce.
Dáme krev i života za Jeruzalém…“

A tak „mučedníkovi“ spolužáci, kteří ještě žijí a čekají na svůj „šťastný los“ při výběru mezi sebevrahy, ve svém věku dvanácti let tvrdí, že hlavní boj s židovskými satany teprve nastane a neskončí dřív, dokud zcela Izrael nezničí.

Holt, těžko uvěřit v mírumilovnost islámu…

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay ceiling fans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *