Mrtvých každý den přibývá; ve válkách i při vraždění na školách…

14. Prosinec, 2012 – 21:39
Fašismus se vrací...

Fašismus se vrací...

Prolog: Na základní škole v Newtownu v americkém státě Connecticut bylo dnes, v pátek 14. prosince 2012 ráno místního času. zastřeleno 26 lidí, z toho 20 dětí. Do školy Sandy Hook Elementary School chodí děti mezi pěti a deseti lety, střílelo se hlavně ve třídě pro nejmenší děti. Útočníkem byl čtyřiadvacetiletý psychopat Ryan Lanza z Connecticutu, jehož matka na škole učila a je mezi oběťmi… Mrtvý je i ředitel školy a psycholog…

Druhý dodatek Ústavy plně platí pro všechny státy USA: “Dobře organizovaná milice je nezbytná v zájmu bezpečnosti svobodného státu. Právo lidu držet a nosit zbraně nesmí být proto omezováno…” Věc už však několik roků vyvolává diskuse. Střelnou zbraň vlastní doma asi 90 milionů Američanů, většinou však ne jen jednu, jejich počet se odhaduje na 200 milionů, uvedl deník The Daily Telegraph. USA jsou tak zemí s největší mírou vlastnictví zbraní. Dalším argumentem odpůrců tohoto práva je statistika, že denně na střelná zranění zemře osmdesát lidí. Téměř v polovině případů jde o sebevraždu.

Podle průzkumu je ve světě asi 650 milionů zbraní, které vlastní civilisté a 225 milionů patří pořádkovým a vojenským silám. Nejvíc z nich prodávají hlavně do rozvojových zemí Spojené státy a Rusko. Podle zprávy amerického Kongresu obě země kontrolují více než polovinu tohoto trhu. Zřejmě proto je právě ve Spojených státech každý rok zakoupeno přes 4,5 milionu zbraní. Občané zde vlastní nejvíce střelných zbraní na světě. Na každých sto Američanů jich připadá 90. Jak uvedl New York Times, podle přehledu o malých zbraních jich vlastní Američané přes 270 milionů z celkových zhruba 875 milionů zbraní na světě.

Zpráva ČTK z 16. 8. 2008 – První okres v USA povolil učitelům nosit do školy zbraně – Houston (USA): Okres Harrold v americkém státě Texas rozhodl jako první v USA povolit učitelům nosit do školy zbraně. Toto průlomové rozhodnutí, které vstoupí v platnost od začátku nového školního roku, je důsledkem rostoucí kriminality na školách. Okresní školní rada přijala podle oficiální informace své rozhodnutí jednomyslně a zástupci rodičů žáků neměli námitky. Učitelé, kteří projeví zájem nosit zbraně, budou ovšem muset splnit přísné podmínky. Budou muset získat zbrojní pas, absolvovat výcvik a ještě získat povolení vedení příslušné školy. Konec tzv. gun free zone, tedy místa, kde jsou zbraně zakázané, ovšem jen do určité doby.

Americký Kongres před časem sice zakázal nošení zbraní na školách po celých Spojených státech, ale Nejvyšší soud totiž později toto nařízení zrušil, tedy i gun free zone. Místní úřady mohou v této věci přijímat vlastní zákony a předpisy. To vše poté, co jihokorejský mladík Čo Sung-hu vystřílel v učebnách na virginské polytechnice během devíti minut 170 ran a zabil dvaatřicet studentů a pedagogů….

Nyní jen namátkou…

Dne 18. května 1927 zemřelo při sérii bombových atentátů v základní škole ve městě Bath v americkém státě Michigan 45 lidí (z toho 38 dětí, dva učitelé, čtyři další dospělí a útočník) a 58 bylo zraněno…

Student Charles Whitman postřílel 1. srpna 1966 na univerzitě v texaském Austinu 14 lidí, než ho zneškodnil policejní střelec. Předtím zabil svou ženu a matku…

Dva osmnáctiletí mladíci postříleli 20. dubna 1999 na střední škole Columbine na denverském předměstí Littleton 12 studentů a profesora, 23 dalších zranili. Poté spáchali sebevraždu.

Dne 21. března 2005 – Deset lidí zemřelo v indiánské rezervaci Red Lake v americkém státě Minnesota. Šestnáctiletý student místní střední školy Jeff Weise zabil doma své prarodiče a pak v areálu školy zastřelil pět spolužáků, strážce, učitelku a nakonec sebe.

Dne 16. dubna 2007 – Při střelbě na Virginském polytechnickém institutu přišlo o život 32 lidí a dalších 25 bylo zraněno. Vraždil student z Jižní Koreje Čo Sung-hu, který nakonec sám spáchal sebevraždu…

Pět studentů zastřelil 15. února 2008 útočník na půdě americké univerzity Northern Illinois a pak obrátil zbraň proti sobě.

Před budovou střední školy v Chicagu se v pátek 10. ledna 2009 střílelo v době, kdy ve škole probíhalo basketbalové utkání.. .Těžce zraněno bylo pět mladých lidí, šestá osoba se lehce poranila při pádu. Tři lidé byli ve vážném a dva v kritickém stavu?

Inu, čím víc zbraní, tím dřív nastane Armagedon…?

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *