Že svini od plného koryta odeženou jen ti, co jí závidí, jak hlasitě mlaská… Kolik sviní se podařilo odehnat od sněmovních koryt? Moc málo. A kdo tuto pravdu potvrdil? Skoro všichni poslanci. Roman Pekárek (45), další z neukojených Faustů, byl od roku 2006 místostarostou Kolína, ale letos v květnu mu soud nepravomocně udělil šestiletý trest vězení, byť žalobce měl políčeno na dvojnásobek, za to, že si údajně v roce 2009 řekl o miliónový úplatek za výhodnější prodej městských pozemků. Sněmovna ho sice vydala navzdory imunitě k trestnímu stíhání, ale už sám prohlásil, že mandátu se nevzdá, ani kdyby ho zavřeli… Stejně jako David Rath. Ten se mandátu nepustil za nic na světě ani ve vazební věznici.

To bylo humbuku o čestnosti tří poslanců, co nemyslí na svá poslanecká koryta, ale čestně odevzdají svůj mandát. Šlo o Marka Šnajdra, Petra Tluchoře a Ivana Fuksu. Dlouho jsme nečekali, za kolik budou žít dál ve svém počestném životě. Bývalý rebelující poslanec za ODS Ivan Fuksa, co měl jako poslanec 55 tisíc plus nějaké ty bonusy, ale i tak slabých 90 tisíc měsíčně, míří do čela Českého Aeroholdingu. Bude zodpovědný především za privatizaci Českých aerolinií, kterou začala připravovat vláda. A to, že dostane minimálně třikrát víc než ve Sněmovně, je nabíledni. Bakaláři Tluchoř a Šnajdr na tom budou stejně dobře…

Na své mlaskání doplatil až Radek John. Kam se hnul, odevšad ho vyhnali. Jo, kdepak jsou ta krásná léta pod soudružkou Čermákovou v měsíčníku ÚV SSM „Mladý svět“…? A té popularity, když byli zvoleni se Zlatou Adamovskou manželskou dvojicí roku… Napřed na sebe upozornil mlaskáním, když si založil na Škárkových zádech Věci veřejné, čímž spolu s Bártou privatizoval bezpečnostní agenturu ABL v politickou stranu „véčkařů“. A mlaskal dál;  chtěl okázale jezdit s celou svou stranou tramvají, a kdo ne, ten poletí… Johnovo umlaskané VV si prostě hrály na „změnu“, měly ke všemu “vazalskou” Smlouvu kandidátů Věcí veřejných se stranou.

V ní se mj. pravilo: “Poslanec bude hlasovat na schůzích Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a v jejích orgánech a komisích při všech hlasováních v souladu se stanoviskem poslaneckého Klubu resp. v souladu se stanoviskem Politické strany, které určuje Rada Politické strany hlasováním nadpoloviční většinou, přičemž v případě rozporu mezi stanovisky Klubu a stanoviskem Politické strany je vázán stanoviskem Politické strany…”

Pokud Smlouvu nedodrží, je povinen v takovém případě uhradit Politické straně dohodnutou částku ve výši 7. 000. 000,– Kč (slovy: sedm miliónů korun českých )… Kolik zaplatila Karolína Peake za svoji přeběhlickou Liberální demokracii LIDEM, s níž se potichoučku bez mlaskání dostala až na post koryta ministryně obrany…? Aby nedopadla jako John, co se rozhodl dokonce pro dvojroli, tzv. čtyřmlask s dvojitým vrutem; mínil být poslancem, členem mandátového a imunitního výboru, šéfem bezpečnostním výboru Sněmovny i ministrem vnitra… A přišel fatální pád; ze všeho mu zbyla jen pachuť korytová, oslintaná urputným mlaskáním…

Nad tímto držkopádem svého bývalého kolegy by se měla zamyslet Karolína Peake. Právě na ni nejlíp sedí rčení mé valašské babičky o nenažrané svini, co se nenechá odehnat od plného koryta; pokud ovšem nezačne mlaskat. Jako rozená pragmatička se ještě předloni bránila kariéře slovy, že má přece dvě malé děti, a proto též odmítla za Věci veřejné místo ve vládě. V letech 1997 až 1998 byla členkou ODS, kde však podle svých slov „nedostala absolutně žádný prostor dělat jakoukoliv reálnou politiku.“ Dnes šéfuje vlastní stranu LIDEM, stala se místopředsedkyní vlády a nyní je druhou ženou v čele ministerstva obrany ČR.

Inu, pozor; jak se do lesa volá, tak se z úst závistivců korytových ozývá… Jen aby to s ministryní obrany bez konkurzu nedopadlo jako v jedné ordinaci… Pacient jde na operaci a starostlivě se ptá lékaře, jestli to dopadne dobře. Doktor ho uklidňuje: “Žádné obavy, už jsem dělal padesát takových operací…” Pacient se uklidní a lékař ještě dodá: “Jednou se to přece musí podařit…”

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135