Pravda i trochu černého humoru v listu The Toronto Sun…

27. Říjen, 2008 – 9:14

Spočítat si kolik za posledních pět roků USA „probendily“ dolarů bylo docela snadné. Stačilo jen sečíst některé zásadní sumy – sedm set miliard jako zázračná posilovací injekce, řekněme finanční znárodňovací doping, plus cca tři biliony za válku v Iráku a Afghánistánu.Dalších zhruba šest miliard bylo pro politiky a armádu Pákistánu, jako podpora války v Afgánistánu a že si US Army mohou na přihraničním pákistánském území dělat co chtějí.

Suma sumárum, to činí hrubým odhadem základní výdaj asi tři biliony sedm set šest miliard dolarů. To je poměrně dost, zvláště když si vezmeme, že nenápadně komunistická Čína se svojí plíživou kapitalistickou kontrarevolucí tiše během žaludečních křečí Wall Streetu nakoupila vládní dluhopisy USA za bratru bilion dolarů.

A nejen to, už se pomalu hlásí o své právo, aby si za ony vražedné dluhopisy mohla vybrat konkrétní sumy, když… jaksi… dolárky scházejí. Jak by ne; Čína nelenila a má nyní největší zahraniční měnové rezervy na světě ve výši 1, 9 bilionů dolarů. Zatím půjčuje, kdo si řekne, aniž by se snažila být lichvářem.

To se to povedlo; proklínaní a zesměšňovaní čínští neokomunisté letos skončili s mnohem zdravějším finančním systémem, než kouzelná ruka trhu exkapitalismu na Wall Streetu, jenž se v zemi neomezených možností zřítil, jak pověstný domeček, zvaný kadibudka, až všichni skončili… hádejte v čem…?

Slyšíte…? Pozorně poslouchejte… Božské ticho… Bojovníci za lidská práva a proti jejich porušování v Číně totiž najednou zmlkli. Co také mají dělat, když vědí, že nikoho za Velkou čínskou zdí teď nesmí dráždit Tibetem, natož rozčílit stovkami místních poprav, jinak by Číňané nechali Wall Street na holičkách…

Vzpomněl jsem si na své torontské lapálie s deníkem The Globe and Mail, když jsem si přečetl, jak v žertovné nadsázce píše bystrý Eric Margolis, kanadský novinář, jenž má zřejmě za ušima, když v listu The Toronto Sun konstatuje:

„Pro zaplacení svých dluhů tak věřitelé Washingtonu navrhuji, aby prodal Louisianu zpátky Francouzům. Kanada, jejíž bankovní systém vypadá solidně, a to díky tomu, že je, jak Američané říkají, „nudný a fádní“, by si mohla vybrat Floridu.

Kanaďané by totiž za slunce dali snad cokoli. Mexiko bude chtít koupit Texas, Arizonu a Nové Mexiko, Rusko si samozřejmě znovu koupí Aljašku a stát Washington, DC.

Čína si vezme Kalifornii, díky čemuž se San Francisco promění v „Nový Peking“. Japonci koupí Oregon, Montanu a Havajské ostrovy, Nizozemci se vrátí do státu New York, jeho Manhattan kdysi koupili jako Nieuw Amsterdam od indiánů za 60 florinů. dnes přibližně 24 USD, tedy asi za láhev skotské whisky, a Německo si koupí Pensylvánii a Minnesotu…“

Ovšem to asi nebude stačit, pokud budou USA ještě platit i Sýrii za to, že na jejím území „pytlačí“, když mířily na srnku a trefili Mařenku…

Podle syrských zdrojů přiletělo včera ve čtyřech vrtulnících osm kilometrů do vnitrozemí Sýrie asi tucet amerických vojáků. Zastřelili minimálně sedm mužů a zase odletěli. Terčem byl dům, v němž byl zabit otec se čtyřmi syny a dva dělníci. Dalších pět osob a více osob bylo zraněno.

Místní lidé tvrdí, že útočníci byli američtí vojáci. Pokud by se to potvrdilo, šlo by o první útok US Army na syrském území, který by provedli vojáci působící v Iráku.

Napadená syrská oblast leží blízko iráckého města Qajm, kudy podle USA proudí ze Sýrie do Iráku bojovníci, zbraně a peníze k podpoře sunnitských povstalců. Hlavně, že šiité si své výbušniny vozí přímo z Atlanty…

Takže, další milionky mínus… To vypadá i na výprodej Las Vegas a Hollywoodu…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *