Tím skončila shovívavost neokomunistů a musel s železnou urputností od válu. Tak si založil na Škárkových zádech Věci veřejné, čímž privatizoval v politickou stranu „véčkařů“ bezpečnostní agenturu ABL. Ale pak zvedl svůj nos příliš do oblak a začalo se to sypat; rozvod se Zlatou, utajovaná dcera a to vše dohromady měl nahradit post ministra vnitra. Najednou však poznal, že na to nemá hlavu.  Chtěl jezdit s celou svou stranou tramvají,  a kdo ne, ten poletí…

VV si prostě hrálo na „změnu“ a dojeli na to, jak Baťa s gumákama; měly totiž “vazalskou” Smlouvu kandidátů Věcí veřejných se stranou. V ní se mj. pravilo: “Poslanec bude hlasovat na schůzích Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a v jejích orgánech a komisích při všech hlasováních v souladu se stanoviskem poslaneckého Klubu resp. v souladu se stanoviskem Politické strany, které určuje Rada Politické strany hlasováním nadpoloviční většinou, přičemž v případě rozporu mezi stanovisky Klubu a stanoviskem Politické strany je vázán stanoviskem Politické strany…”

Pokud Smlouvu nedodrží, je povinen v takovém případě uhradit Politické straně dohodnutou výši plnění Politické strany dle článku III.1. a III.2. resp. Přílohy č. 1 této smlouvy, tak jak je sjednána v článku III.3. této smlouvy, tedy částku ve výši 7.000.000,– Kč (slovy: sedm milionů korun českých ), a to do sedmi (7) dnů následujících po obdržení písemné výzvy k úhradě… Kolik zaplatila Karolína Peake za svoji LIDEM…?

Poté se John rozhodl pro dvojroli – bude poslancem a v bezpečnostním výboru Sněmovny přitom přijde do styku s utajovanými informacemi. K dalším přijde snadno jako člen mandátového a imunitního výboru, kdy bude mít v ruce dokumenty policie, jež žádá Sněmovnu o vydání některého poslance k trestnímu stíhání.  Má málo katastrof jménem Věra Jourová…? K tomu od 1. listopadu vede publicistiku ve vydavatelství Empresa Media, které patří Jaromíru Soukupovi. Kdo je Jaromír Soukup? Spolupracoval se Stranou zelených, s její odštěpeneckou frakcí Demokratickou stranou zelených, s ČSSD a Jiřím Paroubkem, potom i s Věcmi veřejnými a nyní pomáhá prezidentskému kandidátovi Janu Fischerovi.

Pak přišel pád, po Klímovi se na něho vykašlali definitivně i bývalí spojenci z ODS a TOP 09. Poslanci dnes odvolali předsedu VV Radka Johna z výboru pro bezpečnost i mandátového a imunitního výboru. Prvnímu uvedenému John dokonce předsedal. Vadilo, že John by byl s návratem k novinařině v konfliktu zájmů, jelikož by přicházel do kontaktu s tajnými informacemi. Že by měl v genech chutě cenzora Úřadu pro tisk a informace…?

Inu, nakonec  letěl on sám,  ze všeho, co mu ještě zbylo, třeba se ho po Mazánkovi-Janouškovi ujme mazaný Soukup. Ale kdo ví. Lidé si dnes rádi kopnou do mrtvoly…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)