Nad ČR vybuchla oranžová bomba; důvod pro americký radar v Brdech?

26. Říjen, 2008 – 9:09

Pražský primátor a první místopředseda ODS Pavel Bém v sobotu nevyloučil uspořádání mimořádného kongresu, který by se mohl konat dříve než v prosinci. Také řekl, že „nad Českou republikou vybuchla oranžová socialistická bomba.“

Kdyby to nebyl černý humor, tedy spíš modrý, asi by se zde hodilo přidat virtuální proklamaci, že je to alespoň důvod k urychlenému postavení amerického radaru v Brdech.

Pokud by ovšem napřed ODS souhlasila s uspořádáním referenda, tak jak to učinil k šoku všech svých spolustraníků den před druhým kolem senátních voleb kandidít ODS na senátora – liberecký hejtman Petr Skokan…

Dosluhující moravskoslezský hejtman Evžen Tošenovský řekl, že vývoj v posledních dnech Topolánkovu pozici oslabil. Prohlásil, že Topolánek má před sebou na prosincovém kongresu ODS zásadní obhajobu a bude záležet na něm, jak ji zvládne a zda přesvědčí straníky o své strategii.

Tošenovský se však nevyjádřil, zda se sám bude ucházet o křeslo šéfa strany. Pokud by ovšem mysleli občanští demokraté svá slova o sebereflexi vážně, neměli by váhat a do čela své strany postavit právě zcela bezúhonného Evžena Tošenovského z Ostravy.

Nenápadný, tichý a skromný, ale výkonný muž, který má navíc ve svých dvaapadesáti letech spoustu sil na rozdávání. Nikdy se nezapletl do žádných afér, nebyl v KSČ, neměl milostné pletky, jeho žena – skvělá výtvarnice – mu povila dvě děti.

Jihokorejská automobilka, dálnice, letiště Leoše Janáčka v Mošnově, vyřešení letitého problému ostravských jedovatých lagun, výrazné snížení nezaměstnanosti a další úspěchy jsou na kontě hejtmana Tošenovského.

Vystudoval obor systémové inženýrství na Vysoké škole báňské v Ostravě a je dlouholetým členem ODS. V listopadu 1993 byl zvolen primátorem města Ostravy a na tomtro postu setrval až do roku 2000.

Poté byl dvě volební období hejtmanem Moravskoslezského kraje, která se za tuto dobu změnil k nepoznání k lepšímu. Patří k bílým vránám české politiky – je totiž nevydíratelný.

Nyní ho má ale velkou šanci k údivu všech vystřídat Jaroslav Palas z ČSSD, jehož minulost je podstatně barvitější. Absolvent večerní školy marxismu-leninismu, pak kádrová rezerva na okresním výboru KSČ s velkolepou kariérou před sebou.

Nezastavila ho ani sametová revoluce, kdy se stal poslancem za KSČM. Následoval rychlý přestup do Levého bloku, v roce 1994 vyloučení z KSČM a sebezáchranný úprk do ČSSD.

Pak měl i on své špatné dny, když se jako ministr zemědělství Špidlovy a Grossovy vlády stal protagonistou aféry, která přinutila vedení ČSSD ho dokonce vyškrtnout z volební kandidátky.

To když „přihrál“ prodej potravinářského gigantu a klíčového výrobce příměsí do pohonných hmot Setuzy lidem, za kterými mohli stát podle dostupných informací nedávno zastřelený „král podsvětí“ František Mrázek a jeho spolupracovník Tomáš Pitr, toho času na útěku, viděn však při lyžování v Alpách.

Palas sám potvrdil, že schválil opci na prodej státního podílu akcií firmy Setuza společnosti Český olej. Firma Tomáše Pitra ovládla Setuzu poté, co na něj Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond musel převést 38 % akcií firmy za 100 milionů korun. Trestní oznámení bylo založeno na tom, že šlo o cenu pro stát nevýhodnou.

Je rovněž podezření, že Palas reportérům prozradil termíny a místa schůzek lobbisty Spyry s premiérovým sekretářem Zdeňkem Doleželem. A byl to prý také on, kdo po Doleželově nejasných a korupcí zavánějících výrocích zavolal premiéru Paroubkovi, aby ho na blížící se skandál upozornil.

Odkudpak to všechno věděl, pokud je tato informace pravdivá…?

Když byl soudem očistěn Doležal, svezl se při tého očistě v rámci presumpce neviny i Jaroslav Palas a teď si za to zřejmě sedne do křesla hejtmana po Evženu Tošenovském, jemuž před nesoudnými voliči nepomohlo ani stoprocentní naplňování svého motta:

Slušnost není slabost, ale obrovská síla…

Faktem je, že také hejtman Bendl prohrál s Rathem a chce se ucházet o post předsedy ODS. Prohráli všichni, jelikož zarputilí voliči, pro které byla modrá barva rudou muletou, dráždící tradičně býky, by zvolili třeba bezvýznamné bezdomovce, jen aby viděli ODS potupně na štítě…

Straničtí oponenti předsedy ODS Mirka Topolánka sdružení kolem prvního místopředsedy Pavla Béma sledovali průběh voleb na pražském magistrátu. Centrální volební štáb včetně šéfa strany Topolánka byl přitom v sídle ODS na Janském vršku.

Bém označil jejich výsledek voleb za katastrofu pro ČR a za nejhorší volební porážku v historii strany. Jednoznačnou převahu senátních kandidátů za ČSSD komerntoval již zmíněnými slovy:

„Nad Českou republikou vybuchla oranžová socialistická bomba…“

Myslím si, že by jako pokořitel Everestu mohl být rád, že to nebyla bomba íránská a pokud mu skutečně záleželo na osudu ODS víc, než na své vlastní kariéře, měl by se svým grémiem svěřit Topolánkův post nového předsedy právě Evženu Tošenovskému…

Ale pochybuji, že by zrovna tak příkladný kariérista Pavel Bém lpěl na něčem jiném vehementněji, než na své ambiciózní a lukrativní budoucnosti…

Reklama:
  1. 2 Trackback(s)

  2. Led 25, 2018: ????
  3. Čec 12, 2018: hotel rooms

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *