Asi jste to ještě nezkoušeli, ale odehnat svini od plného koryta je záměr nad lidské síly. Viz. nedávný případ rybáře a jeho napadení sviní divokou. Ovšem, stejně zbytečná je snaha překazit sněmovní sexuální apetýt, chemie je chemie, viz. Topolánek – Talmanová, Bárta – Klasnová, o těch utajovaných milostných vztazích ani nemluvě, viz. Němcová – Rath… Co se škádlívá, to se rádo mívá…

Ale co si budeme nalhávat, Parlamentu ČR nevládne Nečas, ale jedna velká gravitace korytová. Co to dalo práce, trapasů, exhibicionismu, metrosexuality, potu a někdy i krve (Dolejš, Babák), než se našinec dostal na teploučké sedadélko ve Sněmovně. Čtyři roky jsou garantované, jen bloud by tato plodná léta nevyužil do poslední mrtě. Od řečnického pultíku až po nejlevnější stravovací zařízení zvané sněmovní bufet.

A že si žijí; Sněmovna má šestičlenné vedení, tucet výborů, tři podvýbory, poslanecké kluby s několikačlenným vedením, komise – za to vše 29 tisíc až po od 97 tisíc Kč. K základnímu platu cca 60 tisíc. A ještě na zahraniční cesty ve výši 2,5násobku běžných diet a v poslaneckém hotelu v Lipnici nad Sázavou zaplatí poslanec 43 Kč za noc (s plnou penzí 170 Kč) a jeho známí 103 Kč za noc (s plnou penzí 332 Kč). Ve středisku v Harrachově platí poslanec 60 Kč za den. A co sněmovní CK, od Peru po Japonsko…

Není možné zapomínat ani na „vedlejšáky“. Má je padesátka poslanců ODS, zhruba polovina socialistů, většina véčkařů a strany TOP 09. Komunisté se většinou vedle svých poslaneckých mandátů do jiných aktivit nepouštějí. Mnoho poslanců je majiteli velkých firem, takže poslancují jen okrajově, jsou spíš podnikateli než poslanci a obchodních schůzek mají “naprostou většinu”. Těch, kdo se na sto procent věnují jen práci poslance, je méně než polovina. Stačí porovnat seznam poslanců s údaji ve veřejně přístupném obchodním rejstříku. Znamená to, že poslanecké platy se zmnohonásobí ziskem svých firem.

Přesto je nutné zviditelnění, ať jejich zaměstnavatelé, daňoví poplatníci, vidí, že se snaží. Proto ta nekonečná řada vyhrůžek, pokud to nebo ono bude či nebude, vystoupíme z koalice. Momentálně se blýsklo a zahrozilo, že budou mimořádné volby, což by znamenalo pro půlku Sněmovny konec s nicneděláním za sto táců měsíčně. Taková prachy přece na ulici neleží a tak ještě včera John hlásal, že véčkaři hlasovat pro vládu nebudou, dnes už hlásí šéf VV, že přece jen hlasy dají.

A co na to „antibalíčkovští“ rebelové z ODS? Dostali výprask na víkendovém kongresu a už kombinují, jak se nažrat, aby koalice zůstala celá a s ní i jejich korýtka. Tluchoř a jeho boys. A tak bychom mohli pokračovat. Mimořádné volby zkrátka nebudou a ti, co stojí před branami Sněmovny jako čekatelé svých koryt, musí ještě počkat.

Proč? Rebel Radim Fiala, který minulý týden odešel z ODS, zvažuje, že kabinet při hlasování podpoří odchodem ze sálu. Poslanec nadále trvá na zachování sazeb DPH, ale…nevylučuje však dohodu. Pomocnou „gravitační“ ruku Nečasovi podává Marek Šnajdr, co řeší, zda uposlechne výzvu víkendového kongresu strany a podřídí se většinovému názoru, nebo upřednostní svou „individuální ústavní odpovědnost“.

Zvýšení DPH je pro VV větší zlo než okamžitý pád vlády, proto vybírají z těch špatných variant tu nejméně špatnou; vládu podpoří. A co milionářská daň, na níž véčkaři dosud trvali? Jde o daňovou přirážku ve výši sedm procent k příjmům nad sto tisíc měsíčně. Hlas korytové gravitace zavelel; uděláme vše pro to, aby solidární daň v balíčku zůstala zachována. Pokud by ale z něho vypadla, i tak je možné, že balíček podpoříme… Ani Šalamoun by nerozhodl lépe… Prostě pořád dál v duchu vydírání o odchodu z vlády, jak to kdysi uměl Bursík, dnes Schwarzenberg a Tluchoř, známý Blbec z Xeenemünde…

Inu, mnoho povyku pro nic s rebely i odpadlíky; těžké rozhodování, když nejsilnější je přece ta gravitace korytová…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)