Než se jim však John stal, byl též v čele Janouškova představenstva Ora Printu a vydával za cca 87 milionů Kč ročně časopis pro Všeobecnou zdravotní pojišťovnu – Svět pojištěnce, přičemž měl na billboardu heslo, jak zatočí s neřestnými zakázkami. Kvůli tomuto kšeftu musel být odejít z TV Nova a pořadu Na vlastní oči. Střet zájmů. Pak se z něho stal předseda strany Věci veřejné a před dvěma roky byl s 61procentní podporou suverénně nejpopulárnějším politikem v Česku, i když do Sněmovny kandidoval poprvé. Bylo to pár let poté, kdy byli s jeho nyní již rozvedenou manželkou Zlatou vyhlášeni nejideálnějším párem Česka. Nadchl svými principy „vzorného manželství“ i principy ekonomického programu Věcí veřejných; dosažení vyrovnaného rozpočtu, splnění Maastrichtských kritérií, zabránění dalšímu nezodpovědnému zadlužování či zahájení důchodové a zdravotní reformy.  

Zdeněk Vocásek v cele na doživotí… Snímek Břetislav Olšer

Ovšem, ani ministr vnitra nemohl všechno. Zvláště, když ho vyrazili. Proto se John rozhodl pro dvojroli – bude poslancem a v bezpečnostním výboru Sněmovny přitom přijde do styku s utajovanými informacemi. K dalším přijde snadno jako člen mandátového a imunitního výboru, kdy bude mít v ruce dokumenty policie, jež žádá Sněmovnu o vydání některého poslance k trestnímu stíhání. K tomu od dneška, 1. listopadu, vede publicistiku ve vydavatelství Empresa Media, které patří Jaromíru Soukupovi. Kdo je Jaromír Soukup? Spolupracoval se Stranou zelených, s její odštěpeneckou frakcí Demokratickou stranou zelených, s ČSSD a Jiřím Paroubkem, potom i s Věcmi veřejnými a nyní pomáhá prezidentskému kandidátovi Janu Fischerovi. Kromě časopisů Týden a Instinkt vlastní ještě bulvární časopis Sedmička i televizi Barrandov, kterou koupil od Tomáše Chrenka. Nejdůležitější ale je, že vlastní společnost Médea Group, která je nejsilnější firmou na trhu v oblasti nákupu a umisťování reklamy do médií.

Kdo by tušil, že komunistický časopis Mladý svět tak utuží vztahy mezi Radkem Johnem a jeho Timurovou partou. Kroupa-Klíma měli zásluhou ministra vnitra Radka Johna jednoho sólokapra za druhým. Radek John to však kategoricky popírá. Také znovu oživení pořadu TV Nova „na vlastní oči“ má kořeny právě u Radka Johna. A představa, že by se mnohaletí redakční kolegové nesetkávali někde u piva nebo limonády je absurdní. Zvláště když pracovali a pracují neustále ve stejné branži, tedy v „odhalování trestné činnosti a korupce“…

A pokud jim zbude čas na společnou kávu někde na Václaváku, určitě si řeknou, že o řešených kauzách se z morálního a etického důvodu ani jednou nezmíní… Ani slovem… A ke všemu se John důrazně v televizi ohrazuje proti vynášení informací z policejního ředitelství. Tak tomu se říká novinářský protekcionismus. Ovšem dnes je moderní doba kriminalistiky. Na obou stranách barikády je dovoleno prakticky vše. Kdo vyburcoval pokus o znovuotevření kauzy Kajínek? Nebyl to opravdu Radek John z pozice své ministerské funkce, co se snažil působit na obnovu jeho soudu? Kajínek šel sice zase k ledu, ovšem na dveře redakce Kroupy a Klímy “zaklepal” exvelvyslanec USA v ČR Cabaniss a byla z toho mela kolem exministra Bartáka. Zkrátka, nikdo nesmí porušovat zákony této země, kromě jejího ministra vnitra.

Tištěné noviny, co melou zásluhou elektronických médií z posledního, potřebují nové a nové lovce lebek a jejich oběti. A lovec John opět jako ministr vnitra-donašeč exceloval; Janek Kroupa měl další návštěvu, tentokrát jednoho z šéfů ministerstva životního prostředí Michálka. Ten dokonce pracoval jako Johnův vysněný agent provokatér a vše na své kolegy z ministerstva hezky práskl s tím, že Kroupovi předložil přímo kompromitující nahrávky. Investigativci bulváru opět bodovali a na světě byla kauza Drobil.

Je to fakt jen náhoda, že dvojka Klíma-Kroupa má nejvíc informací v době, kdy je ministrem vnitra jejich kámoš John…? . Jak jinak si vysvětlit, že ohlašovací povinnost o spáchání trestného činu neohlásil John policii, jak měl, ale novináři Kroupovi? Pardon, pouze za ním poslal pana Michálka, prý pro zkušenost s brožurkou o korupci a nahrávací technikou… Splnil si další sen; sotva se stal mistrem vnitra, velkohubě pronesl svoji vizi o zlikvidování korupce pomocí agentů provokatérů: “Korupčník si řekne o peníze, policie mu je dá, ale on se raduje tři vteřiny, protože pak je zatčen…”

Inu, když John vynášel tajné informace pro Klímu a Kroupu, jaké žně budou mít tito investigativci, když jejich „očko“ bude opět novinářem a ještě „poslaneckou štěnicí“ přímo ve Sněmovně a sněmovním bezpečnostním výboru…?

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135