A to se ještě neví, že o něm po Česku koluje povedená anekdota. Když se stal jedním z nejoslavovanějších správců investičních fondů a nahromadil osobní jmění přes 200 milionů dolarů, mohla za to ve skutečnosti Státní bezpečnost. Během několika měsíců 1992 odevzdalo prvnímu koženému „bílému koni“ v Česku, zvanému Viktor Kožený, úřadům, resp. služebnám StB, více než 800 tisíc lidí své kuponové knížky, každou v hodnotě asi 37 dolarů nebo 1000 korun a za to obdrželi akcie v jednom z harvardských fondů. Za pár dní měla každá kuponová knížka hodnotu místo původních 37 dolarů, přibližně 675 dolarů, resp. až 18 000 korun.

Fondy však začaly z Koženého iniciativy, co to povídám, přece zásluhou StB, převádět akcie na kyperské společnosti, ve kterých byla Státní bezpečnost angažována. Šlo o mimořádně propracovaný a rafinovaný způsob spáchání zločinu, který svým způsobem ovlivnil ekonomiku celého státu, když ho připravil skoro o dvě desítky miliard. Teď už je jasné, že Viktor Kožený, toho času žijící v chudobě na Bahamách, nebyl hlavním organizátorem podvodů. Ve strukturách holdingu působilo v minulosti celkem čtrnáct příslušníků někdejší komunistické policie, kteří si udělali z Koženého jen „bílého koně“…

Tak je to doopravdy. Tento vtip roztrušují ti, jež chtějí z rafinovaného podvodníka Koženého udělat jen nevinného pitomce. Ovšem jen do té chvíle, kdy se stal podruhé „bílým koněm“, tentokrát StB v Ázerbajdžánu, kde podplácel ázerbájdžánské prominenty ve snaze získat v privatizaci ropnou společnost Socar. Mezi podplácenými státníky byl i bývalý prezident Gejdar Alijev, který zemřel na konci roku 2003.

Jeden ze svědků proti Koženému vypověděl, že viděl, jak Koženého švýcarský právník Hans Bodmer, asi další „bílý kůň“ StB, zřizuje u švýcarských bank účty pro ázerbájdžánské představitele. Proto se Američané snaží Koženého dostat do vězení už od roku 2005. Podle USA uplácel zahraniční státníky, příslušníky StB a sám jako jejich „bílý kůň“ okradl americké investory o 180 milionů dolarů. Kožený vinu od začátku popírá. Tvrdí, že Američané moc dobře věděli, do čeho jdou, a že jim žádné peníze nevzal. Ztracená částka je podle něj pouze investicí, která se nakonec nezdařila. Před vydáním do USA se brání také tvrzením, že se na něj americké protikorupční zákony tehdy nevztahovaly, protože nebyl americkým občanem.

„Tříska, to byl enfant terrible, člověk neustále provokující, šokující, nesmírně inteligentní. Tento inteligentní a energický muž je však také jedním z hlavních propagátorů „Privatizace pod zhasnutým světlem“. Zejména poté, co se stal duchovním otcem RM Systému, byl jedním z těch vlivných mužů, kteří legislativní přítmí velmi energicky obhajovali,“ řekl Tomáš Ježek, bývalý šéf Fondu národního majetku ČR a exministr pro správu národního majetku a jeho privatizaci…

Bez onoho „legislativního přítmí“ za nímž stojí Dušan Tříska a jeho poradce Viktor Kožený, by totiž nebylo možné legálně vytunelovat miliardy z Harvardských fondů. Tedy z poměrně efektivního nástroje jakým bezesporu Kuponová privatizace mohla být, byl vytvořen nástroj pro převedení tehdy státního majetku, do těch správných soukromých rukou bývalé komunistické smetánky, mafiánskými a zločineckými metodami.

Nynější kancléř prezidenta a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) Jiří Weigl podle časopisu Respekt před více než jedenácti lety zaslal do Ázerbájdžánu dopis, ve kterém chválil bývalého šéfa harvardských fondů Viktora Koženého. Učinil tak jako hlavní poradce tehdejšího premiéra Václava Klause v souvislosti s plánem ázerbájdžánské vlády privatizovat ropnou firmu Socar. Za Koženého se pak přimluvil i tehdejší šéf Světové banky James Wolfensohn. Že by byl rovněž v Cibulkových Seznamech spolupracovníků a agentů StB…?

V prosinci 1999 začaly Koženému soudy globálně kvůli investici v Ázerbájdžánu obstavovat majetek a v říjnu 2003 byl Kožený na popud podvedených akcionářů obviněn u manhattanského soudu ze zpronevěry 182 milionů dolarů z 15 investičních fondů společnosti Omega Advisors. Investoři navíc vinili Koženého z toho, že nakupoval body a opce po 40 centech, ale jim je účtoval za 25 dolarů. Takto si prý přišel na více než 100 milionů dolarů a další miliony údajně použil pro vlastní potřebu…

Inteligence po česku: Petr Nečas navštíví Anglii a je přijat královnou Alžbětou. Protože závidí Angličanům, jak jim státní správa pod královským vedením pěkně a efektivně funguje, ptá se královny, jaký na to má recept. Královna odpoví: “Já se vždy snažím obklopit moudrými a inteligentními lidmi – sama nemůžu všemu rozumět.” Nečas na to: “Tomu rozumím, Vaše Veličenstvo, ale jak zjistit, kdo je inteligentní?”

Královna se usměje: “Uděláme si malý test.” Nechá si vytočit číslo Tonyho Blaira a říká mu: “Tony, odpověz rychle na otázku – je to syn tvého otce a není to tvůj bratr – kdo je to?” Blair pohotově odpoví: “No přece já!” Nečasovi se to moc líbí a hned po návratu se rozhodne přezkoušet své lidi. Jako první mu padne do ruky John. “Radku, odpověz rychle na otázku – je to syn tvého otce a není to tvůj bratr – kdo je to?”John si nechá otázku zopakovat; pak se vymlouvá, že se nejprve musí zeptat ženy a svého asistenta, ale že na ně vyvine tlak a do 24 hodin bude znát odpověď. Celou noc nespí, převaluje se v posteli, a pořád nic. Ráno potká v parlamentu na chodbě Škárku – sice ho nemá rád, ale účel světí prostředky, a tak se ho rozhodne využít. “Ty, odpověz rychle na otázku – je to syn tvého otce a není to tvůj bratr – kdo je to?”

“No přece já!”, odpoví překvapený Škárka. John přiběhne celý rozradostněný za Nečasem a hlasitě volá: “Už vím, je to Škárka!” Nečas ho popadne pod krkem a řve ještě hlasitěji: “Ty jsi ale debil, je to Tony Blair!!!”

Murphyho zákon: “Nic není dostatečně chráněno před talentovaným blbem, aneb Nikdy se nepři s blbcem; někdo by si nemusel všimnout, že je mezi vámi rozdíl…”

Inu, všemocná StB, proti níž jsou východoněmecká Stasi či sovětská KGB pouhá ořezávátka, rovněž zavinila zemětřesení v Japonsku, kde též prodávala Jakešovi bojlery jako kuřata a dnes se podílí na současném volebním úspěchu komunistů v Česku… Kdyby zavřeli expremiéra Grosse, bojkotoval by svět Zlatou tretru…?

“Plynařská princezna” s pouty na rukou, aneb Co s venkovským copem?

Je za tsunami v Japonsku tajná australská tlaková zbraň….?

http://vaclavek.blog.idnes.cz/c/146574/Kuponova-piratizace-Viktora-Kozeneho-Made-in-StB.html

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135