Poněkud průhledný alibismus, pane Topolánku!

24. Říjen, 2008 – 13:30

Premiér Mirek Topolánek dnes zaútočil na svého předchůdce ve funkci šéfa ODS, prezidenta Václava Klause. Varoval ho před zasahováním do dění v ODS. Prohlásil také, že prezident je více aktivistický a nadstranický, než sliboval.

Zapomněl už Mirek, že zakladatelem a mnohaletým úspěšným šéfem ODS byl právě Václav Klaus, který se už nemůže dívat na to, jak se mu jeho strana, v bolestech odchované dítě, zvrhává v arénu nepřizpůsobivých politků?

Prezident aktivně vstoupil do dění v ODS tím, že se pokusí napravit debakl jeho ODS a podpořil senátní kandidáty strany v „protitopolánkovské“ Praze a České Lípě, a podpořil končící hejtmany, kteří mají Topolánka také plné kecky.

Samozřejmě, že se Václav Klaus vystavil kritice většiny soudných voličů, že jako prezident není vůbec nadstranický. A premiér Topolánek, pokud na něco zapomněl, určitě ne na Klausovu SMS, v níž nazval Mirka Tupolánkem, teď křičí: Chyťte zloděje!

Hraje před druhým kolem senátních voleb „poctivého“ politika, jehož zásady jsou hodny démantů. Přitom ještě během prezidentské volby byl moc rád, že se Václav Klaus pochvalně vyjadřoval k ODS.

Sám se nechal slyšet, že pokud nebude Klaus zvolen, bude to také jeho prohra a konec na postu premiéra a předsedy ODS. A dělal pro to, aby se tak nestalo, co mohl. Hlavně v zákulisí i se svými poradci.

To bylo různých i před kamerami ne zcela utajených slovních přestřelek, vydírání a slibů či vyhrůžek. Matematika počtu hlasů pro Klause mu asi ochromila nervové ústrojí.

Tak jsme slyšeli skoro vše; od Langerova nařčení, že někdo někomu leze do prd.le a že někdo půjde „bručet“, až po Topolánkovo obvinění kandidáta prof. Švejnara, že si nechal platit předvolební kampaň ze zahraničních a nekošer zdrojů.

Copak to, pane Mirku, zkoušíte, sám jste kdysi prohlásil, že my Valaši jsme blbí, ale my o tom víme! Vy, buďto nejste pravý Valach, anebo jste to druhé. Voliči rozhodně poznají, kdo kdy licituje a zkouší na ně rozličné habaďury.

Teď vám teče do bot a tak, abyste se na poslední chvíli zalíbil voličům, kritizuje jako „objektivní charakter“ i prezidenta, jemuž jste ještě nedávno „čistil jeho lakýrky“.

Máte asi vztek, že dal jasně najevo svoji podporu Pavlu Bémovi, který má stoprocentní šanci z vás udělat zase pouze podřadného poslance, a to ještě kdoví jestli…

Pokud jste skutečně pravé Valašisko, jistě znáte tamní rčení: Zrob susedovi dobře, ose.re ti plot!

„Chtěl bych ho před tím varovat,“ řekl premiér v pátek ve Sněmovně novinářům na otázku, zda očekává, že Klaus v televizi vyzve ODS k sebereflexi. “Myslím, že jeho zasahování do dění v ODS přesahuje aktivní roli v politice…“

Nic jsi nepochopil, Mirďo, prezident pro záchranu své i tvé ODS riskuje svoji pověst a to on dělá moc nerad, pokud ovšem není zbytí…

Tak takhle si pan premiér Topolánek představuje vyčištění Augiášová chléva. Asi se přecenil; na Heráklése rozhodně nemá…

A na oblbnutí voličů už vůbec ne!

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *