Volby jsou za dveřmi; vy jste nám zavřeli Ratha, my vám zase Šišku…

3. Říjen, 2012 – 22:09
Jak si kdo ustele, tak si i lehne... Foto: Břetislav Olšer

Jak si kdo ustele, tak si i lehne... Foto: Břetislav Olšer

Počet politiků, co byli vydání Sněmovnou policii, nebezpečně stoupá. Blíží se už k tuctu. Stejně tak se mění ministři Nečasovy vlády. Už se jich v ní vystřídalo devět. Nastává předvolební přebíjená a vybíjená. Že by vzorem opět USA a televizní duel prezidentských kandidátů…? Prostě vzorné sněmovní „párování“ a začínáme zase od nuly…

Napřed Drobil rozdrobil půl miliardy pod koberec, hned na to Kocourek odklonil 18 milionů před svojí manželkou, pak Bárta si zajišťoval miliony loajalitu, nato Parkanová „odklonila“ stovku milionů v kauze Casa. Pak se přiostřilo; Vy jste nám zavřeli Ratha, my vám zavřeme Šišku. Jak chutná moc a prachy, to netušil ani Ladislav Mňačko, když psal román „Ako chutí moc“. Holt, moc. ale to je jen ta naše písnička česká, co se řídí rebusem: „Pokud má daň z cigaret odradit lidi od kouření a daň z alkoholu má odradit lidi od pití, proč je tedy daň ze mzdy…?“


Policie zadržela a obvinila náměstka ústecké hejtmanky Pavla Koudu z ČSSD a dalších pět lidí z Regionální rady Severozápad. Je mezi nimi také ředitel dotačního úřadu a člen výkonné rady ODS Pavel Markvart. Policie je viní ze zneužití pravomoci úřední osoby a poškození zájmu evropského společenství.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/policie-zatkla-namestka-ustecke-hejtmanky-koudu-f60-/krimi.aspx?c=A120904_104244_usti-zpravy_alh

A skutečně; v květnu byl zatčen David Rath. Předal policii vše, co u sebe měl, včetně pětiranného revolveru a teleskopického obušku. Jen krabici, v níž, jak se později ukázalo, bylo sedm milionů korun, vydat odmítal. Policisté proto poslance znovu důrazně vyzvali, ať jim krabici dá, nebo budou muset použít donucovací prostředky. Rath tvrdil, že na návštěvě dostal krabici s vínem a k jeho úžasu byly uvnitř místo lahví miliony. Pět českých v krabici….

Už to vypadalo, že prohibice je pouze zastírací manévr, aby se utajila skutečná realita života v naší zemičce a odvrátila se pozornost “ovčana” od politických boxovaček, odposlechy Béma a Janouška počínaje, přes věci veřejně proklínané loajality Bárta-Škárka, k tomu kšefty s Pandury, Gripeny či Promoprem a letadly Casa, s šesti Tluchořovými zrádci ODS nebo soubojem na policejní nože Kubice – Lessy a tatrováckým duelem Adams – Barták konče? 

Bylo ticho po pěšině a před bouří, pouze „metanol“ znělo unisono středem Evropy. A ještě atentát na prezidenta Klause a Vondroušovo šou. Velectěný občan se rázem změnil v “ovčana” a daňovými poplatníky vyživovaný stát ve stádo vystrašených ovcí, které přestaly věřit ve spravedlnost a nejen v ni… Ale musí přece platit; něco za něco. Metanolová agónie skončila, Klaus přežil, vyhazov dostal jen jeden premiérův poradce a začalo se znovu na ostro.

Udeřilo i na severu Čech. A opět nerozhodně. Policie zadržela a obvinila náměstka ústecké hejtmanky Pavla Koudu z ČSSD a dalších pět lidí z Regionální rady Severozápad. Neschází ani ředitel dotačního úřadu, nyní člen výkonné rady ODS Pavel Markvart. Tentokrát zneužití pravomoci úřední osoby a poškození zájmu evropského společenství.

A přišel audit ministerstva vnitra. Kubice řádí. Ukázalo se, že subdodavatelů, kteří se bez výběrového řízení podíleli na zakázce, bylo minimálně sedmadvacet. Včetně firem, které patří Šiškovu příteli a obchodnímu partneru Radku Doležalovi. Jaká zakázka? Pod hlavičkou firmy Fujitsu totiž začali pracovat na nových softwarech úřadů práce a dostávat za to bez výběrového řízení peníze.

Nezbylo nic jiného, než aby Obvodní soud pro Prahu 2 poslal do vazby exnáměstka ministra práce Vladimíra Šišku z TOP 09. Tento dlouholetý důvěrný kamarád a partner ve společné firmě bývalého ministra Drábka měl nabídnout firmě OK Systém zakázku za 100 milionů korun, pokud stáhne svoji stížnost na ministerstvo podanou k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže kvůli udělovaní zakázek bez konkurzu…

Blázinec. A pak už jen ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek za TOP 09 oznámil, že k poslednímu říjnu skončí ve funkci. Důvodem je právě ono vyšetřování jeho dosavadního prvního náměstka Vladimíra Šišky.

Murphyho zákon: „Nic není dostatečně chráněno před talentovaným blbem, aneb Nikdy se nepři s blbcem; někdo by si nemusel všimnout, že je mezi vámi rozdíl…”

Proč Češi tolik kradou, když prý mají v průměru majetek v hodnotě 235 tisíc korun? Včetně kojenců…? Pravda je však zcela jiná. Počestného občana v noci probudí zloděj, který hledá v jeho bytě peníze. Co udělá počestný občan? Vstane a jde hledat peníze společně se zlodějem…

Inu, hrabej, hrabej, vykrůcaj, len mi konto nězrůcaj… že by litoměřická vazební věznice začala praskat od vězněných politiků ve švech, aneb Další vězeňská novela na obzoru…?

 Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *