Že to není pouze zastírací manévr, aby se utajila skutečná realita života v naší zemičce a odvrátila se pozornost “ovčana” od politických boxovaček, odposlechy Béma a Janouška počínaje, přes kšefty s Pandury, Gripeny či Promoprem a letadly Casa, s šesti Tluchořovými zrádci ODS nebo soubojem na policejní nože Kubice – Lessy a v kauze Tatrovka duelem Adams – Barták konče? Je ticho po pěšině, pouze „metanol“ zní unisono středem Evropy. Velectěný občan se rázem změnil v “ovčana” a daňovými poplatníky vyživovaný stát ve stádo vystrašených ovcí, které přestaly věřit ve spravedlnost a nejen v ni…

Každá zbytečná smrt je tragická událost. Jak to ale má dopadnout, když si někdo koupí velkého panáka za deset kaček? Je to jako naletět bance, co nabízí pětiprocentní úrok. V Česku zemře ročně na sto tisíc obyvatel. Na metanol „jen“ kolem čísla 25, na následky kouření umírá ročně až 22.000 lidí, což znamená cca 62 úmrtí za den, tedy každý šestý občan naší země. Na počtu úmrtí pro kardiovaskulární choroby se kouření podílí z 25 procent, na počtu úmrtí pro onkologické nemoci z 30 procent. Ekonomické náklady spojené jen s nemocniční léčbou chorob způsobených kouřením činí na 30 miliard Kč.

Co nám tedy hrozí víc než smrtící otrava metanolem? Nedávno jsme v Česku měli pandemii prasečí chřipky AH1N1. Farmaceuti tvrdili, že u nás zemřou tisíce lidí. Mezitím naši hygienici odhadli, že v Česku mělo prasečí chřipku na 100 000 lidí. S chřipkou stonalo 1912 lidí na 100 000 obyvatel. Epidemie se vyhlašuje od 2000 případů na sto tisíc obyvatel. Česká skutečnost? Oficiálně byl v 77 okresech vir potvrzen u pouhé tisícovky lidí, 34 jich na nemoc či komplikace s ní spojené zemřeli.

Kdo jiný než Vatikán by měl morální právo odsoudit chamtivost farmaceutických firem a označit jejich chování za „akt genocidy”. Vyjádřil se tak v souvislosti s obrovskými zisky z prodeje léků proti AIDS či vakcín proti viru ebola a dalším infekcím. Vzhledem k vysokým cenám tyto léky zůstávají nedostupné pro milióny lidí, kteří umírají na malárii, AIDS či ebolu v afrických zemích. Je to zhůvěřilost farmaceutických kartelů, které odmítají vyrábět dostupné léky pro Afriku i přes to, že už v roce 2002 dosáhly zisku 517 miliard dolarů. Perspektivy farmaceutických trhů i nadále zůstávají finanční krizí téměř nedotčeny a generika získávají na atraktivnosti.

A jsou to zase farmaceuti, co si mnou ruce; po vakcínách proti prasečí, ptačí či jiné chřipce a hepatitidě za miliony, máme na několik dalších let dávky léku Fomepizol. Lékařům se osvědčil při záchraně životů lidí otrávených metylalkoholem. Zásoby za statisíce korun by měly stačit nejméně pro pět lidí s těžkou formou otravy. A dušička je v peří, pro výrobce léčiv určitě. A jak to může s lékem Fomepizol dopadnoput? Jedno balení stojí 900 eur (asi 22 500 korun). Jako s tím proti prasečí chřipce.

Když se ukázalo, že zájem o vakcínu proti AH1N1 je minimální, dohodl se hlavní hygienik Vít, toho času vyšetřován policií, s výrobcem, že 300 000 dávek neodebere a nebude platit penále. Tím ušetřil zhruba 55 miliónů ze státního rozpočtu, ovšem jiným oknem se vyhodí 110 milionů. Vít se nažral a farmaceutické firmy se nabalily. Exministr zdravotnictví David Rath, blahé paměti a požehnaná vzpomínka, měl spoustu chyb, ale jedno ho ctí; neustále bušil do farmaceutických firem a přesvědčoval pacienty, že celá ministerská suita, Julínkem počínaje a Cikrtem konče, myslela jen a jen na sebe a nikoliv na své pacoše, jak to sami pokrytecky do úmoru tvrdili.

Al Capone byl mnohonásobný vrah, ale paradoxně byl zatčen pouze za krácení daně ve výši 200 000 dolarů. Byla to suma velmi nízká, jednalo se však o částku, jež byla prokazatelná. Dostal jedenáct let natvrdo a 58 tisíc USD pokutu. Kdo se u nás s ním může rovnat? Kdo dva roky věděl, co se s pančováním alkoholu děje a nezasáhl, až to vyvrcholilo úmyslným trestným činem otravy tvrdého pití?

Na přelomu srpna a září 2012 byla vyrobena v Moravskoslezském kraji velmi kontaminovaná směs, tuny materiálu, úmyslně smíšeného s alkoholem a daného do oběhu s vědomím, že „tato brutální směs bude dále smíchávána s alkoholickými nápoji“. Na prvním místě při tomto zločinu byly peníze… Ve vazbě je na dvacet vražedných koumáků… Za co tedy odsoudit premiéra Nečase, ministry Hegera, Kubiceho a jejich komplice…? Za 25 vražd nebo za to, že dopustili daňový únik, resp. krácení daně nelegálních prodejců alkoholu…?

Inu, metanol může být smrtelný teprve v dávce nad 20 g. Jeho obsah lze objevit u destilátů koňakového typu, ve whisky, slivovici či vodce v tisícinách gramu…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135