Vítězství pudu sebezáchovy, aneb My máme maso, ó my se máme…

22. Říjen, 2008 – 18:20

Ta rána hned třikrát otřásla úterním podvečerm; nebylo to zemětřesení na Chebsku, ale další vítězství pudu sebezáchovy vládní trojkoalice a přeběhlíků nad duchem slušnosti a občanskou vůlí.

Vláda Mirka Topolánka ustála hlasování o nedůvěře a všem vládním paňácům spadl kámen ze srdce a vzal to přes jejich gaťata.

Omylu se dopustil ten, kdo by si myslel, že po výprasku třináct nula v krajských volbách se alespoň některý člen vlády zastydí a s růměncem se tiše z Kramářovy vily vytratí „poanglicku“.

Nač se stydět? Za sto až dvě stě tisíc měsíčně, báječnou imunitu doživotní beztrestnosti, k dispozici vládní limuzíny, vládní letku i možnosti poznat za peníze daňových poplatníků blízký i vzdálený svět…?

Kdo by takový život jen tak nechal plavat a šel poctivě pracovat? Jenom blázen. Naopak je třeba se ho držet zuby nehty. Kdy se taková šance zase nabídne, zvláště když třeba trojka zelených si v krajích ani neťukne a posty v současné vládě jsou pro ně malým zázrakem.

Zelený program jde k vodě, která se barví domodra. A lidovci? Přišli i o svoji jihomoravskou baštu. Proč by měli riskovat kvůli hejtmanovi Juránkovi. Jeho peníze přece nejsou jejich…

„Každý sám za sebe!“ razí své latentní heslo egoismu, které nedbá ani Desatera Božích přikázání: Nepokradeš, Nepromluvíš křivého svědectví proti bližnímu svému, Nepožádáš domu bližního svého, ani služebníka jeho, ani dobytčete, ani cožkoliv jest bližního tvého…

A je tady první vlaštovka nového parlamentního větru, týkající se také koalice ošlehané vlastními větry; jak uvedlo jako vždy nejpohotovější Právo, už se rýsuje první špinavý obchod.

Na Karlovarsku ODS slíbila, že podpoří ve druhém kole senátních voleb sociálnědemokratického kandidáta Miroslava Nenutila výměnou za to, že sociální demokracie umožní zvolení bývalého hejtmana kraje za ODS Josefa Pavla do rady kraje.

Takže jedeme dál, všichni jste jedničky, bude nám dál ukazovat svým vztyčeným prostředníčkem premiér Topolánek, prezident Klaus bude dále „přísně nadstranický“ a důchodci budou muset vydržet se svojí almužnou.

Že přece už mají průměrnou penzi přes deset tisíc Kč? To je tedy síla, asi dvacetkrát míň než za kolik si také za jejich peníze užívá premiér Mirek i se svojí družkou…

Žádné smutky! Bude hůř… Jste přece jedničky…!

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *