Vlastenecký zákon – Patriot Act

22. Říjen, 2008 – 14:06

Po událostech z 11. září 2001 Bushova vláda rychle zorganizovala schválení nového amerického „Zákona o vlastenectví“ (Patriot Act), obsahující 342 stran. Americký Senát ho schválil hlasováním 98:1, a tak tento zákon vešel v USA v platnost do sedmi týdnů po 11. září…

Americká vláda tak získala nové pravomoci odposlouchávat telefony, konfliskovat majetek osob, podezřelých z terorismu, špehovat vlastní občany bez soudního rozhodnutí, provádět tajné domovní prohlídky a zaznamenávat, jaké knihy čtou uživatelé veřejných knihoven.

Nyní citace s originálního překladu Patriot Act:

…Důležitý bude úkol vytvořit obří databázi informací o DNA jednotlivých občanů, aby to usnadnilo vyšetřování teroristické činnosti. Kdo tento vzorek odmítne poskytnout, může být pokutován částkou 200 000 dolarů či uvězněn na jeden rok.

Úřady smějí odposlouchávat kohokoliv po dobu 15 dnl a sledovat, jak lidé užívají internet (včetně chatů a emailu) bez soudního příkazu.

Podniky, které budou udávat své zákazníky policii, navzdory tomu, že s nimi budou mít dohodu o důvěrnosti informací, dostanou imunitu před soudním stíháním….

Konec citace…

Američtí občané se tak mohou stát terčem tajného sledování svou vládou, ve prospěch cizích zemí i diktatur. Brzy poté vešel v USA v platnost také zákon, podle nějž musí mít cestovní doklady s biometrickými identifikačními prvky každá země, jež bude chtít se Spojenými státy udržovat bezvízový styk.

Reklama:
 1. 5 reakce na “Vlastenecký zákon – Patriot Act”

 2. Popsaný Patriot Act je obsažnější,než v knize
  Velký podvod od Thierry Meyssana.

  od Petr Gabriel v Říj 17, 2012

 3. To je dobře…

  od olser v Říj 21, 2012

 1. 3 Trackback(s)

 2. Led 15, 2016: hampton bay
 3. Dub 4, 2016: Vymazali mi na iDnes všechny blogy; začala nová éra eStéBáctví, byť Babiš prý nebyl u StB? | BezPolitickeKorektnosti.cz
 4. Kvě 31, 2016: Byl by vydán Dahlgren Česku, nebýt naší anální politiky vůči USA, které tak vůbec poprvé vydaly svého občana do cizí země k tamnímu soudu…? – Nová republika

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *