Kdo je za tím? Staří známí protagonisté – ministr vnitra Kubice a premiér Nečas. Paradoxně také Jana Černochová (ODS), družka nového prezidenta policie Červíčka. Ta se sice okázale a farizejsky zbavila svých příjmů, resp. funkcí ve výborech a podvýborech Sněmovny. Tedy těch, co by mohly být označeny za střet zájmů.

A není to tak dávno, kdy prohlásila: „Výběrové řízení na nového policejního prezidenta není podle ODS v souladu se služebním zákonem. Občanští demokraté se proto nebudou účastnit práce komise ustavené ministrem vnitra Radkem Johnem (VV). Soudí navíc, že konkurz je vypsán pro předem vybraného uchazeče, a to pro Johnova náměstka Viktora Čecha…“

Předem „vybraný“ uchazeč sice zvolen nebyl, ale Petr Lessy, což bylo ještě horší. Premiér Nečas konstatoval, že ministr vnitra má sice právo výběru, ale musí respektovat služební zákon. K tomu dodal, že ve výběrovém řízení byly nastaveny diskriminační podmínky.

A pak, co čert nechtěl, Lessyho, co už nebyl z těch policejních úředníků, kteří by kryli Nečasovi záda, nechtěl na postu policejního prezidenta premiér Nečas za žádnou cenu vidět. Prohlásil jeho volbu za právně pochybnou proceduru výběru policejního prezidenta. Pak ale musel rezignovat a Lessy zvítězil.

Ale takové “podrazy” se nezapomínají. Navíc mu sáhl na Kalouska a věrnou služebnici Parkanovou, co zřejmě jako Nagyová dře jako jeho kůň. A ještě Lessy chce, drzák jeden, prokázat svou pravdu na detektoru lži… Možná už u prezidenta Klause, Nečasova ochránce, k němuž byl právě povolán na pozdní oběd…?

Ale stalo se. Ve funkci policejního prezidenta nahradil Petr Lessy Oldřicha Martinů. Důvodem byla aktivita okolo podezření z korupce na Státním fondu životního prostředí, kdy Martinů uskutečnil osobní schůzku s premiérem Nečasem, bez předchozího vědomí ministra vnitra Johna. Do úřadu byl Lessy jmenován 24. ledna 2011. Ovšem s problémy; jepičí život měla desetičlenná komise ministra vnitra Radka Johna (VV), o níž premiér Nečas prohlásil, že je to paskvil a kočkopes.

Nakonec i přes nevoli premiéra byl Lessy policejním prezidentem. Pachuť však v Nečasovi zůstala. Podle Johna mělo být za celou touto štvavou kampaní vynucení odchodu policejního prezidenta Petra Lessyho, co zastraší všechny složky policie, které se po volbách v roce 2010 nadechly, osvobodily od politických tlaků a začaly konečně vyšetřovat rozkrádání veřejných peněz tak, jak to měly činit v uplynulých desetiletích.

Podle neustávajícího a stupňujícího se nátlaku bylo zcela evidentní, že celé koalici se nezamlouvala nezávislost a aktivita policie a policejního prezidenta, vyšetřování korupčních kauz a rozkrytí systému rozkrádání veřejných peněz, který tu byly systematicky budovány zhruba od roku 1995…

A stalo se; dosavadní náměstek pro trestní řízení Martin Červíček nastoupil na uvolněné místo po Petru Lessym. Do funkce jej okamžitě po odvolání Lessyho jmenoval ministr vnitra Jan Kubice. Ten připustil, že o svém rozhodnutí neinformoval premiéra Petra Nečase (ODS), jenž mu prý za to vyčiní…

Nevyčinil, naopak prohlásil, že volba prezidenta policie je výhradně věc ministra vnitra Kubiceho a on jako premiér s tím nemá, co dělat. A ejhle, jak dobrá je role Ferdyše Pištory a příležitostná skleróza. Nečas si opět ani do vlastní huby nevidí. Ani to, že Červiček byl dosazen co by dup. a že o tom žádná koalice nemusí vědět. A když, tak jí musí stačit jen zvěsti z médií. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila Lessyho z přečinu zneužití pravomocí úřední osoby a z pomluvy. Obvinění se týká kauzy náměstka zlínské krajské policie Jaroslava Vaňka.

Co by se asi stalo, kdyby bylo vše úplně jinak a naopak. Vládli by socialisté, provedli by stejnou rošádu a opozice v čele s kalouskovsko-nečasovským kočkopsem by bouřila, jak je to nedemokratické, když se dělají podrazy přímo na policejním ředitelství a že jde o evidentní střet zájmů, když nový policejní ředitel spí se socialistkou, co má funkce ve sněmovních výborech a podvýborech…

Inu, „žádná chtivost, žádný hněv a žádná závist, ale strach je rádcem nejničemnějších skutků,” prohlásil polský literát a publicista Feliks Chwalibog. A Konfucius. jak jsem si ho přečetl v jeho muzeu v Pekingu, ho doplnil: “Zbabělost je, když víme, co máme činit, ale neděláme to…”

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135