Kanadský žert republikána McCaina, či se jen tonoucí stébla chytá?

21. Říjen, 2008 – 9:36

Těžko říct, zdali se jedná o kanadský žertík samotného republikánského kandidáta na prezident USA Johna Mc Caina, nebo zoufalá snaha tonoucího, jenž se stébla chytá či jen nastražený „únik informací“ z konkurtenčního volebního štábu demokratů.

Přitom je známo, že Barack Obama právě získal na svoji kampaň dalších 150 milonů dolarů, jimiž ho prý podpořil viceprezident J. W. Bushe, liška podšitá Dick Chaney, který osobně navvštívil Obamu, jeho ženu i dcerku.

Že by si současný druhý muž světa chtěl potenciálního prezidenta Spojených států naklonit a získat i v další vládě USA teplé místečko?

Možná ho lanařil do své v Iráku působící ropně – obchodní společnosti Haliburton, která sice není Chaneyho, jelikož sotva získal post Bushova viceprezidenta, ihned dal ruce od Haliburtonu pryč, ale své vlivy si lišák Chaney jistě udržel…

Možná bude platit i jiná verze; že totiž krysy opouštějí jako první potápějící se loď…

Každopádně stálé zastupitelství Ruska při OSN obdrželo dopis údajně od republikánského kandidáta na prezidenta USA Johna McCaina. List adresovaný šéfovi mise Vitaliji Čurkinovi obsahuje prosbu ohledně finanční pomoci na McCainovu kampaň. Oznámila to ruská agentura lenta.ru s odvoláním na tiskovou službu newyorské mise.

Dopis zaslaný McCainovým jménem je datován 29. zářím 2008, nicméně do ruského zastupitelského úřadu se dostal až 16. řijna téhož roku. Ruská mise v souvislosti s McCainovým dopisem vydalo zvláštní tiskové prohlášení, v němž zdůrazňuje „ani zastupitelský úřad, ani ruská vláda nefinancují politickou činnost v jiných zemích“.

Doslovné znění tiskového prohlášení Ruské mise OSN (Постоянное Представительство Российской Федерации при Организации Объединенных Наций), jak ho uvedla na svém webu CFP – Czech Free Press:

On fundraising Letter From John Mccain Elektion Campaign

We have received a letter from Senator John McCain requesting financial contribution to his Presidential campaign. In this connection we would like to reiterate that Russian officials, the Permanent Mission of the Russian Federation to the United Nations or the Russian Government do not finance political activity in foreign countries.

Permanent Mission of the Russian Federation to the United Nations,

136 East 67th Street, New York, NY 10065

Oficiální potvrzení, že dopis opravdu pochází z McCainova volebního štábu, zatím není k dispozici. John McCain přitom v posledních měsících vystupoval ostře protirusky a žádal také, aby bylo Rusko vyloučeno ze skupiny osmi nejbohatších zemí světa G8.

Přestože se lze razantnímu tiskovému prohlášení ruské strany o tom, že zásadně nesponzorují politikou činnost kohokoli v cizí zemi, jen pousmát, je to však asi tak jediné, co se dá v dané kauze dělat.

Zřejmě se ještě dočkáme i jiných šokujících zvěstí z miliardového show, zvaného předvolební prezidentská kampaň USA, v nichž je možné i nemožné.

Třeba, že o prezidentovi mocnosti number one (zatím) může rozhodnout i Nejvyšší soud…

Reklama:
 1. 18 reakce na “Kanadský žert republikána McCaina, či se jen tonoucí stébla chytá?”

 2. Břetíku, víš co se mi na tom všem internetovém povídání o Americe nejvíc líbí, jak čeští blogeři ještě s plínkou mezi mozky ze svých českých Lhot zcela jasně vidí do amerických štábů. Kdybych já měl tu povahu a chtěl virtuálně žvanit, tak bych řekl toto: Problém byl Clintonová, ta jediná mohla Caina ohrozit, proto se podporoval Obama. Clintonová je ze hry a pragmatická Amerika, doufám, zatím žádné multikulti nebude podporovat. To by byl konec světa. Asi něco jak 46 rok v ČSR. Elementary, dear Watson….
  Jinak se musím furt věnovat realitě a na virtualitu zatím z vysoka….

  od wbgarden v Říj 22, 2008

 3. Milý Jeníku, ten americký průser neokecáš svými intelektuálními šplechty. Tady nejsi u Waldy, kde by obstály Tvoje pochybné bonmoty o plínkách mezi mozky z českých Lhot nebo Hovězí. (Hovězí je nesklonné) Biliony jsou prostě v trapu a privátních firem se každý soudný investor zatím bojí jako čert kříže, nebo Islanďan soukromé banky…

  od obr v Říj 22, 2008

 4. Břetíku, s prominutím samozřejmě musím konstatovat, že díky internetu je Walda všude. Takže o Islandu…, nejdřív islandští ekopošuci vyhnali američany, kteří přes Island kdysi pomáhali pomáhali osvobodit Evropu od fašistů a pak zcela beze studu začali prát ruské petrodolary. Nemám čas virtualitu, za pět minut mě čeká náklaďák, jedeme betonovat, znáš to ne, budu zas až večer. Takže o Islandu lépěji zde:
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-islandsti-holubi-0wb-/p_zahranici.asp?c=A081009_204040_p_zahranici_wag

  od wbgarden v Říj 22, 2008

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *