Byl to šok. Být slepý, hluchý v době, kdy si politici, než se usadí na WC, v kancenáři své vedlejší pracovní činnosti či v baru, autě nebo restauraci a nepřekontrolují, jestli je někdo nenatáčí skrytou kamerou, neodposlouchává, zdali nejsou v telefonech či manželské posteli i jinde „štěnice“…? Je to trestuhodná apatie a bezmezná duševní opozdilost, pokud si nedal pozor, když věděl, že máme spoustu precedentů v podobě Bárta-Kočí, Škárka, Drobil-Michálek, Kalousek-novináři, Bém s Janouškem a další opencardové chmatáky… Zkrátka si takhle hloupě naběhnout na vidle, jako malí kluci hejtmanští. Anebo, že by na politickou objednávku dokázala policie nemožné…? Už podruhé je před volbami za aférou proti socialistům jistá šedá eminence jménem Kubice. Inu, jen hluchý se pušky nebojí – vietnamské přísloví.

Nicméně doufám, že těch cca tisíc korun, které nyní stojí daňové poplatníky jeden den Rathova pobytu v cele, si vězeňská správa strhne z těchto 29 tisíc penízků za jeho opatrování justiční stráží, stejně jako za výdaje policie na benzín, naftu a platy. Kolik kilometrů asi najezdí, když ho převážejí z domu ředitelky kladenské nemocnice do vězení, z něho pak do policejní vily a zpět či na jiná tajná místa…?

To by byl blázen, kdyby se vzdal poslaneckého mandátu, přestože by za to dostal 168 tisíc korun hrubého jako odchodné, jež mu i přes trestní stíhání nemůže nikdo vzít, jelikož na to má podle platového zákona každý poslanec a senátor po skončení mandátu nárok. Navíc si jako ministr zdravotnictví přišel na 1,1 miliónu, tomu nějaké drobné, zhruba 3,7 miliónu korun i s náhradami, za „poplatkovou práci“ ve zdravotnickém výboru Sněmovny a za roli řadového poslanec za poslední tři roky získal na platu další tři milióny.

Nesmíme zapomenout ani na jeho nezapomenutelný post hejtmana s gáží další čtyři milióny. Rath byl též společníkem ve dvou firmách. Pak zdědil podíly na nemovitostech za tři milióny, působil rovněž jako učitel na 2. lékařské fakultě UK za 81 tisíc. Dalších 1,1 miliónu mu vynesl pronájem nemovitostí… Když k tomu nejen hypoteticky připočteme ještě pár desítek milionů, jež získal zázračnou proměnou vína v peníze, má na svém kontu pěknou sumičku, která mu s úroky roste skoro geometrickou řadou. České vězeňství je prostě humánní, o dodržování lidských práv vězňů ani nemluvě.

A ještě jedna výhoda – rozhodně se nemusí obávat obezity. U některých poslanců se na ní už podepsal nepravidelný pracovní rytmus, nepravidelná strava a psychická únava po spaní, které je nepřiměje k nějaké fyzické aktivitě. Se stoupající tělesnou hmotností jsou však spojena nemalá zdravotní rizika, jako je cukrovka, srdečně-cévní onemocnění, problémy s dýcháním, vysoký krevní tlak, onemocnění kloubů a onkologické choroby. Tyto daně korytům ovšem u Ratha odpadají, navíc je přece skvělý lékař, co umí nejlépe pomáhat sám sobě…

Rozhodně nepatřil jako metrosexuál k obézním politikům, nicméně žádné kilo dolů neškodí. V cele mu jich ubude, jé je. Ovšem, pokud nevyužije výtečné a levné stravování ve sněmovním bufáči. Když si může dnes dovolit jíst to, co bachaři, proč by si ze zmíněného bufetu nepřiobjednal při benevolenci české trestního zákona něco na přilepšenou…?

Jen namátkou – hovězí vývar s těstovinami a zeleninou stojí v poslanecké kantýně 3 Kč, zatímco v běžné restauraci 30 Kč. Vídeňský guláš, houskové knedlíky 63 – 145 Kč, vepřová panenka “Pireus” (sýr, balkánský sýr, koření Gyros) 79 – 210 Kč, krůtí steak zapečený s chřestem 67 – 215 Kč… Mořská štika na roštu, vařený brambor, obloha 58 Kč … Ze státního rozpočtu je na provoz kantýny, restaurací a hospod ročně vyčleněno z peněz daňových poplatníků cca 46 milionů Kč. Aby se nám ti naši vyvolení neutrápili hlady. O těch senátorských otesáncích ani nemluvě.

Inu, nesetrvávejte v omylu; prase si nežije skvěle v žitě, ale v kriminálu. V Česku určitě lépe než mnohým důchodcům po Kalouskových škrtech… Podle paní Bobošíkové se i na něho prý už voda ve vanštrokách vaří… A presumpce neviny? Ano znám, to je tehdy, když zcela nevinného přistihnou, jak právě bodá nůž do zad své oběti… Nicméně, nejlepší ze všeho je však nepokrást, jak se praví v sedmém příkázání Desatera, co je považováno za katechetický souhrn morálky…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135