Lidé chtějí být klamáni. Zvláště ti, co přežili mnohametrovou vlnu. Pravda, těch umělých hmot je na zmíněných a ženy imitujících postavách víc než dost; počínaje silikony, jež z mnohých mužných hrudí vytvořily ženská poprsí, a konče nastřelovanými vlasovými kořínky nebo umělými řasami. Byznys je byznys. Na své si přijdou i plastičtí chirurgové, zabývající se též odstraňováním šikmých očí a baňatých nosánků. Zmíněné šou je však podívaná skutečně velkolepá, zvláště když na jeviště vpluje obří pirátský koráb, plný odvážných korzárek. Sedím v hledišti a myslím na závistivce a jiné smažky, co jim drkotají zuby na Pankráce a Bonifáce, zatímco mně je blaženě. A v červnu nebudu muset na Rhodosu chytat žádnou barvu, když thajské sluníčko udělá své na sloní farmě.…

Není se proto možné divit, že právě Thajsko je pořadatelem soutěže krásy v rámci ojedinělé soutěže Miss Tiffany’s Universe 2012, jež se koná v thajském městě Pattaya. O něčem podobném se jistě nesnilo ani paní uhlobaronové Bakalové – Maláčová a její soutěži o Českou miss. Všechny tyto něžné drobné krásky bývaly dříve muži a jejich další kariéra se odehraje ve výše popisovaném travesti show. Tohoto každoročního klání se totiž mohou účastnit pouze transvestiti nebo muži po změně pohlaví na ženy ve věku od 18 do 25 let. Je dokonce mnohem populárnější, než klasická volba královny krásy. Letošní vítězkou se stala Panvilas Mongkol…Muži soutěžící o titul Miss mají v Thajsku dlouholetou tradici. Před nedávnem řešilo konfliktní záležitost i vedení soutěže Miss Universe Canada. Jedna z jejích finalistek Jenna Talacková se totiž přiznala, že se narodila jako muž. To se zpočátku nelíbilo majiteli soutěže Donaldu Trumpovi, který Jennu ze soutěže vyloučil. Strhla se však obrovská vlna nevole ze strany veřejnosti, že by na ni nestačila ani ta z tsunami, a třiadvacetiletou soutěžící, jež má české kořeny, mezi finalistky Donald opět přijal. 

Sloni i ženy (Buddha měl být v předcházejícím životě bílým slonem) mají v Siamu velkou popularitu, i když se říká, že thajské ženy jsou jen zadníma nohama slona. Jejich povinností je svého muže za všech okolností ctít a trpělivě snášet všechny jeho neřesti. Co se nejlépe v Siamu poznává? Fascinují paláce a nejspíš povahové rysy žen, paní a dívek. Zkrátka vše, co mohl můj fotoblog zachytit. Nikon s dlouhým sklem, Olympus s širokáčem. Okolí je až příliš fotogenické, abych měl čas střídat objektivy….

A ještě úmorná cesta k mostu Kwai, co měl zásluhou vražedné práce britských zajatců spojit Bangkok s Rangúnem v roce 1943…. A na skok na českou ambasádu… Napřed jsem z toho měl v hlavě pěkný zmatek, později se našinec orientuje. Jakž takž. Hlavními přikázanými vlastnostmi žen byly vždy pokora, mlčenlivost, ostýchavost a pasivita vůči všem, kromě manžela, který navíc mohl mít i neoficiální druhou manželku z řad prostitutek, zvanou noi.

Neposlušnice, jež troufale tvrdí, že ony “zadní sloní nohy” už dávno ty přední postrkují či dokonce předhánějí. Zvýšil se proto i počet rozvodů, k nimž ještě nedávno stačilo ze strany muže, aby prokázal jen manželčinu jedinou nevěru. Když však chtěla rozvod žena z důvodů nevěry svého muže, musela dokázat nejen jeho nevěru, ale též že si vydržoval a uznával jako svou manželku jinou ženu, prostitutku.

Polygamie už sice není v Thajsku oficiálně povolena, ale mnoho mužů ji podnes s přivřenýma očima úřadů praktikuje, údajně ke spokojenosti všech svých žen. Pověstným erotomanem je jistý obchodník s hady z Pathomu, který má ve svých šedesáti letech sedm manželek, jež mu povily pětadvacet dětí. Největší siamský pašák však byl zřejmě král Ráma II. Ten měl osmatřicet manželek a s nimi třiasedmdesát potomků.

Bangkok-Krungthep (Město andělů) – je zřejmě nejhříšnějším městem nejen Zadní Indie. Dokonce prý už dávno předstihl svými nepravostmi někdejší asijské Chicago jménem Saigon, z něhož si vojácí US Army udělali zlatý heroinový důl, a v němž byl také nebývalý přetlak prostitutek.

Krungthep Mahanakhon Bovorn Ratanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokpop Noparatratchathani Burirom Udomratchani vetmahasathan Amornpiman Avatarnsathit Sakkatha ttiyavisnu karmprasit.

Volně přeloženo toto jméno zní: Velké město andělů, věčné a nádherné místo hinduistického boha Indry, vznešené město, kde je uloženo devět skvostných drahých kamenů – diamant, rubín, smaragd, žluý safír, granát, modrý safír, měsíční kámen, zirkon, kočičí oko – královské město s mnoha velkolepými paláci a stavbami, věčné město, v němž sídlí bohové a mají svůj domov hinduistický bůh Krišna, město stvořené bohem Višnou…
Thajsko má asi 70 milionů obyvatel, z toho vykazuje na milion kněžek lásky, zhruba 40 procent z nich je mladších 15 let. Ještě děsivější statistika tvrdí, že 60 procent z těchto prostitutek je nakaženo virem HIV. A to už přestává být legrace. Podíl na tom mají rovněž nizozemští a němečtí sexuální turisté, jimiž se to v barech Pattaye či Bangkoku jen hemží. Dívek je však i přesto mnohonásobně víc a konkurence je velká. Nabízejí proto z oblasti sexu prakticky i teoreticky cokoli, mužům, ženám, pedofilním dědkům i perverzním stařenkám z vysoce civilizovaných zemí.

V Thajsku se toho dá spatřit moc a moc. Sloni jsou symbolem této země, zvláště ti bílí, které mohl vlastnit pouze král. Čím jich měl víc, tím byl váženější. Prý si vzali od nás vzor: zatímco se u nás říká úplatkům kapříci, v Thajsku jsou to slonící. Přesto jsou tito tlustokožci, Buddha Nebuddha, stejně zotročováni, jako přebytečné paní a dívky. Důkazem toho je představení tzv. vaginálních akrobatek.

Inu, Thajsko je zajímavý kout zeměkoule, co má fotogenické slony, neúnavné milostnice i báječné moře, pokud v něm nezuří tsunami…

Snímky Břetislav Olšer

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135