Tancuj, tancuj, vykrůcaj, len mi Peake, vládu nězrůcaj…

25. Duben, 2012 – 20:36
Tancuj, tancuj, vykrůcaj, len mi vládu nězrůcaj... Foto: Břetislav Olšer

Tancuj, tancuj, vykrůcaj, len mi vládu nězrůcaj... Foto: Břetislav Olšer

Karel Čapek řekl: „Kdo jednou zradil, zradí podruhé“. Poslanecká parodie na demokracii je provázena lavinou přeběhlíků, poslaneckých lunatiků. Česko má špatnou zkušenost s vládami, které mohly vládnout pouze s přeběhlíky. Věřit jim, či nevěřit. Čapek má pravdu…

Když to udělal Václav Klaus v roce 1996, do dvou let byly předčasné volby, přestože měl sociálně demokratické přeběhlíky Jozefa Wagnera a Tomáša Teplíka. Oba v roce 1996 podpořili Klausův rozpočet a tím zachránili vládu. O rok později však došlo k ilegálnímu financování celé strany. Připomíná to nebožtíka Lájose Bácse a Pepu z Hongkongu. Vše vedlo k „Sarajevskému atentátu“, kdy ministři Jan Ruml a Ivan Pilip vyzvali Václava Klause v době jeho cesty do Sarajeva k odchodu z čela vlády i z funkce předsedy ODS.

Když se k využití přeběhlíků odhodlal v roce 2006 Mirek Topolánek, přineslo to pád vlády i s přeběhlíky Melčákem a Pohankou. Nešlo o to, že by přeběhlíci automaticky vládu oslabovali, ale i kabinety samotné cítily, že jsou slabé, a podle toho se i chovaly.

Místo historických přeběhlíků Wagnera, Teplíka, Machaté, Vrbíka, Kotta, Melčáka, Snítilého, Pohanky, Tlustého, Zubové, Jakoubkové, Hovorky, Wolfa, Schwippela, Raninece či Moravy je tu dnes pevná trojka mušketýrů v sestavě Škárka, Kočí a Huml, doplněná d´Artagnanem Karolínou Peake… Spolu s prahnutím po zviditelnění Dagmar Navrátilové, novou platformu Paeke podporují ještě Viktor Paggio, Kamil Jankovský, Lenka Andrýsová, Jana Suchá, Jiří Rusnok a Radim Vysloužil.

A nyní chameleonská genese lží. Když 17. dubna 2012 oznámila Karolína Peake odchod z VV a vytvořila svoji platformu, nebyl John zrovna po ruce a přirovnal to ke Klausovu „Sarajevskému atentátu“. Peake ale neměla čas na bonmoty exsvazáka a začala vehementně hledat přeběhlíky. Dostala do vínku kategorický příkaz premiéra Nečase; zněl jako nesmlouvavý imperativ: Deset. Do pátku. Přes to neměl jet vlak, ani ten Jančurův.

Takový měl být počet poslanců, které měla ukořistit z řad VV, aby se její vznikající platforma mohla podílet na vládě spolu s ODS a TOP 09. Premiér k tomu podal prohlášení, aby bylo vidět, jak usilovně pracuje.

„ODS považuje za řešení vládní krize jen spolupráci tří poslaneckých klubů… Nepřistoupíme na model, kdy by to byly dva poslanecké kluby a pak nějaký volný soubor radikálů, volně pobíhajících poslanců, aby se to dopočítalo do nějakého počtu. To nepovažujeme za součást takzvané bezpečné většiny,“ řekl jasně s tím, že pokud by taková bezpečná většina nevznikla, byla ODS připravena jít do předčasných voleb na konci června.

Jenom blbec nemění svůj názor, řekl si Nečas 23. dubna 2012, když Peake nesehnala slibovaný počet, a zmírnil své požadavky. Platforma sice nevytvoří Poslanecký klub, nicméně zatím ji vnímá jako politický subjekt, do budoucna by však preferoval, aby „dosáhla rozměrů poslaneckého klubu“.

O další dva dny, 25. dubna 2012, premiér definitivně couvá ze svých požadavků na platformu Karolíny Peake. Navíc přestal trvat na jejich písemném závazku věrnosti. „Nevidím důvod, aby poslanci něco podepisovali. Stačí mi slovo. Když člověk řekne, že bude podporovat vládu a její program,“ řekl premiér Petr Nečas po jednání vlády. Prezident Klaus navíc poslal právě vzkaz z Moravskoslezského kraje, že vláda nesmí padnout… Že by vzpomínka na „Sarajevský atentát“…?

Nosiči vody Kočí a Tluchoř přece splnili svůj úkol rozvratu VV na jedničku, nastupuje Karolína Peake, aby završením puče dala své milované straně Věcí veřejných ránu z milosti. Mezitím Bárta a spol. už začali suplovat roli korupčníků, když se pro pár milionů dostali před soud a tím vygumovali miliardové tunely Vondrova Promopro a další. Včetně Drobila a rekonstrukce pražské čistírny odpadních vod, co měla být účelově předražena o tři miliardy korun, přičemž 500 milionů z této částky měla směřovat právě do pokladny ODS.

Poradce Knetig v odposlechu hovoří též o tom, že peníze mají být určeny pro Drobilovu politickou kariéru: “Pro toho Pavla, aby měl někdy šanci být prostě premiérem, tak on bez toho, že pro tu stranu mimo jiné i vydělá peníze… aby jinými slovy ta strana mohla být dál. A teď si samozřejmě říkám: Ano, není to správný… opravdu je to loupež za bílýho dne…”

Michálek, co odposlechy pořídil, je dnes mimo hru, zatímco pan Drobil přesto, co sobě s ODS nadrobil, dělá volebního manažera ODS na severu Moravy a Slezska… Jen hluchý se pušky nebojí…

Inu, tancuj, tancuj, vykrůcaj, len mi vládu nězrůcaj…

PS: Jak se též korumpuje… Petr si chtěl užít se sekretářkou v kanceláři, ale ona měla přítele. Jednoho dne se cítil tak bídně, že se před ni postavil a řekl:
„Dám Vám 1000 korun, když mi dopřejete chvilku potěšení“…
Ale ona odpověděla: „To ani náhodou!!“
Petr řekl: „Budu rychlý. Hodím ty peníze na zem, Vy se ohnete a než je stačíte zvednout tak bude po všem.“
Dívka se na okamžik zamyslela a nakonec řekla, že by se poradila se svým přítelem.
Zatelefonovala mu: „Řekni si o 2000 korun a zvedni ty prachy tak rychle, aby si ani nestačil stáhnout kalhoty. A zavolej mi, jak to dopadlo.“
Dívka souhlasila. Přes půl hodiny čekal přítel na telefonát. Nakonec po pětačtyřiceti minutách zavolal on a zeptal se: „Co se kruci děje?“ Dívka trhaně odpovídá: „Sakra!! … Je …. to …….. v… drob…… ných…“

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay fans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *