Je Ďuričko sebevražený atentátník či se zbláznil a chtěl za mříže?

11. Říjen, 2008 – 7:27

Stavy pohnutí mysli jsou neodhadnutelné, lidský mozek se svými miliardami buněk je zatím i pro mikrochirurgy terra inkognita.

Těžko se proto spekuluje, co se odehrávalo v mozkové kůře Bohumíra Ďuričky, když bez zjevnějšího podnětu vytáhl pistoli a třikrát vystřelil na Václava Kočku mladšího.

Tragédie se stala několik hodin po skončení křtu knížky Jiřího Paroubka v noci z pátku na sobotu v pražské komorní restauraci Monarch. Všichni byli lehce podnapilí včetně pana Ďurička, společně pili vodku. Během večera mezi Ďuričkem a Kočkou starším probíhala debata o tom, kdo je větší boháč a kdo má u sebe víc peněz.

„Byla to jen frajeřina, nikdo se s nikým nehádal,“ popsal svědek.“Seděl jsem vedle pana Ďurička, v tu chvíli se k němu přiklonil mladý Kočka a něco mu šeptal do ucha. To muselo být něco drastického, že Ďuričko zareagoval tak hrozně zkratkovitě. Já jsem se otočil ke své přítelkyni, abych je neposlouchal. Najednou jsem uslyšel dva nebo tři výstřely za mými zády. Otočil jsem se a viděl ležícího Kočku s dvěma krvavými skvrnami na hrudi. Nemohu říct, jestli střílel, nebo nestřílel Ďuričko,“ vypověděl jeden ze svědků.

V tajné části Kubiceho zprávy se mezi informacemi, které měli vyšetřovatelé prověřovat, objevil i odstavec o premiérově známém Ďuričkovi, jenž měl na své jachtě pohlavně zneužívat svou nezletilou dceru a dávat ji k dispozici i Paroubkovi.

Jedná se o tu samou zprávu, kterou „zapomněl“ na stole mezi novináři Ivan Langer, když si jen odskočil na WC. Vůbec si samozřejmě „neuvědomil“, že zpráva je s razítkem „Přísně tajné“ a že kolem slintali žurnalisté, aby pro svá média získali cokoli o „úžasné“ aféře v okurkové sezóně.

Nakonec vše, včetně žalob a pokut, vyšumělo doztracena, jelikož ODS za pár dnů na hlavu porazila ve volbách ČSSD a nebylo dál co řešit. A léta běžela, až do včerejšího dne, kdy se Kubiceho snůška spekulací zase hodila, jako na zavolanou.

V Kubiceho zprávě byla mj. zmíněna slova „osoba Kočka“ v souvislosti s vraždou kontroverzního podnikatele Františka Mrázka. Podle některých informací působil Kočka jako poradce tehdejšího premiéra Jiřího Paroubka. Ten to ale vehementně popřel.

Šéf ODS Mirek Topolánek měl tehdy na Kočku svůj názor. „V Praze není třeba vysvětlovat, co znamená jméno Kočka, jeho synové a jeho synovec jsou provázaní na ruskou mafii,“ řekl nynější premiér před časem.

„Kdyby všichni politici napříč politickým spektrem brali vážně informace z takzvané Kubiceho zprávy, nemuselo by k vraždě Václava Kočky mladšího dojít,“ uvedl v pátek ve svém prohlášení premiér Mirek Topolánek.
ČSSD okamžitě označila vyjádření premiéra Topolánka za „nehorázný hyenismus“. „Je lidsky naprosto nepřípustné zneužívat neštěstí a tragédii k prosazování politických cílů,“ píše se ve vyjádření zaslaném médiím.

Situace jakoby se opakovala. Kubiceho zpráva se znovu vynořila z politického záhrobí. Vždy v pravý čas na správném místě. Jen mi chybí vysvětlení.

Kdyby tedy všichni politici brali Jana Kubiceho i jeho fabulace vážně, co by se stalo? Byli by agent StB, hoteliér a zachránce fotbalové Dukly Ďuričko nebo provozovatel Matějské pouti v Praze Václav Kočka starší ve vězení…?
Byl by prokázán průnik organizovaného zločinu do státní zprávy i souložení Paroubka s nezletilou dcerou Ďurička na neexistující jachtě a všichni by zkrátka po langerovsku „bručeli“.

Jedni pro vraždu bosse Mrázka, další pro pedofilii a nebyl by žádný křest knížky, furiantství Kočka – Ďuriško o to, kdo má u sebe milion, a tedy vše by běželo, jak má běžet v jedinečné demokracii pod ještě jedinečnějším vedením ODS, jeý líbil, že nás dovede k zářícím zítřkům…?

Vím, jak se rodí islámští sebevražední mučedníci. Buďto z fanatické víry, že po smrti je čeká čtvrtý ráj, v něm řeky medu, mléka a vína i obcování s dvaasedmdesáti černookoými pannami.

Nebo z donucení, jelikož byli přistiženi při zradě, za což jim hrozila potupná veřejná smrt, kletba by padla na celou jejich rodinu a na ně by čekalo jen hrozivé peklo místo vysněného ráje.

A tak si raději píchli drogu, opásali se dynamitem a šli na smrt jako mučedníci…

Případ Bohumira Ďuričky mi v mnohém tyto praktiky připomíná. I když nezahynul. Zatím. Že by mu také někdo něco slbil, nebo ho vydírali…? Bože, ty divoké spekulace, tak se asi roznášejí drby…

Pravidla krevní msty a trestu za zradu platily v pražské galérce za rady Vacátka a platí podnes…

Že by ČSSD znovu na poslední chvíli ztratila svůj slibný preferenční náskok a opět volby prohrála…?

Inu, je třeba si vybírat slušné kamarády…

PS: A co píše na svých webových stránkách ing. Ďuričko premiérovi Topolánkovi:

…v rámci boje o politickou moc v České republice jsem byl nechtěně vtažen do několika konspiračních akcí na nejvyšší úrovni. Jediným cílem bylo využít všeho, co by zkompromitovalo osobu pana Jiřího Paroubka a poškodilo ČSSD. Vše bylo podřízeno vítězství ve volbách do parlamentu v červnu 2006. V průběhu jednoho roku jsem byl prostřednictvím sdělovacích prostředků označen za:

 1. agenta STB a pilného přisluhovače minulého režimu
 2. člena nějaké mafie a přiřazen do skupiny lidí typu Pitra, Starka, Mrázek, Krejčíř apod.
 3. pedofila zneužívající nezletilé dcery..

To vše jsou sprosté lži… Nemohu pochopit, proč to ODS dříve nevadilo a využívala služeb mých firem na všech úrovních…? “

Faktem je, že existují fotografie, na nichž je zachycen Ďuričko, jak si třese rukou s Václavem Klausem v sídle ODS, na další je exprimátor Jan Koukal na terase domu v rozhovoru s kontroverzním příbramským podnikatelem Jaroslavem Starkou a Ďuričkem.

Lucie Talmanová a Bohumír ĎuričkoTen se podle jedné z fotek dobře znal s premiérovou partnerkou Lucií Talmanovou.

„Ďuričko s LT (Talmanovou) moc chodit chtěl, ale fakticky se nepotkal se zájmem,“ okomentoval to premiér v SMS.

Reklama:
 1. 3 reakce na “Je Ďuričko sebevražený atentátník či se zbláznil a chtěl za mříže?”

 2. Pane Olšer, nemyslite si, že nastal čas vystřelit z AURORY?

  od filip v Pro 12, 2010

 3. Píšete velmi stručně, o to víc se blížíte pravdě…

  od olser v Pro 13, 2010

 1. 1 Trackback(s)

 2. Led 14, 2016: hampton bay ceiling fan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *