Svatosvatě prohlašuji, že nemám nic společného s Allshare Finance

2. Duben, 2012 – 15:37
Vnuk Jaroslava Haška Richard se smál, až se za břicho popadal... Foto:Pavla Olšerová

Vnuk Jaroslava Haška Richard se smál, až se za břicho popadal... Foto:Pavla Olšerová

Už jsem si myslel, naivně, že mému veřejně vytroubenému spojení s Opencard dávno odzvonili. Omyl. To by nesměly existovat odposlechy „kolibříčka“ a „mazánka“, resp. Béma a Janouška, v nichž jsem opět „spadl z kazatelny“ jako firma Olšer – Finance.

Nyní bych proto chtěl svatosvatě prohlásit, že nemám nic společného s miliony firmy Allshare Finance CE a že je velkou chybou, když televizi pouze nasloucháme bez toho, abychom se dívali i na její obraz. Fonetická sdělení jsou někdy mimo obraz něco zcela jiného, než zhlédnutí všeho, co se na obrazovce odehrává.

Měl jsem před drahným časem po jednom nedělním obědu obvyklou siestu a tak jsem si sedl, co asi jiného, k počítači. Jedním uchem jsem naslouchal planému řečnění v Otázkách Václava Moravce. Najednou slyším, jak zní moje příjmení. Firma Olšer Finance je vyšetřována v souvislosti s projektem Opencard. Prostě předražená zakázka, když o rozdíl se firmy Haguess a Olšer Finance CE šábly. Společnosti Olšer Finance hrozí až pět roků na tvrdo… Za kartu Pražana, co má fungovat jako tramvajenka, průkazka do knihovny či na parkování……

Vypálil jsem k televizi, abych zjistil, kdy si pro mě přijde policie. Vzápětí mi spadl kámen ze srdce, až se sousedi pod námi museli vyděsit, že někde explodovala tektonická bomba. Olšerů je v Česku pouhých pětatřicet, tedy všechno rodina. Pan Moravec jen foneticky jako skvělý angličtinář vyslovil název Allshare jako „olšer“… Řeč totiž byla o techtle mechtle Karty Pražana aneb Open Card. Vzduchem létaly sumy kolem miliardy, hrozby trestních oznámení, mj. na firmy Haguess a Allshare Finance, která je přítomna na českém trhu od roku 1994 jako pobočka nizozemské Allshare BV. Ta se společností Haguess více než deset let v rámci střetu zájmů veřejně spolupracuje v oblasti rozvoje a podpory bankovních informačních systémů, a to zejména pro zahraniční zákazníky…

Věřil jsem, že není moc těch, kteří by z úst Václava Moravce v onu neděli po poledni také zaslechli mé příjmení. Doufal jsem, že si mě sousedé nepřestanou vážit, nebudou mě považovat za tuneláře a chtít po mně jako utajenému miliardáři enormně vysoké půjčky… Zdálo se, že problém splaskl dřív než zazněl veridkt soudu. Omyl. Nejsem zřejmě sám, kdo naslouchá televizi jako by to bylo jen rádio.

„Poslyšte, co to na nás hrajete, sousede. Ukradnete stovky milionů a děláte, že jste chudobný. Pan Moravec jasně řekl, že jste si nahrabal při vyhotovování Opencard a vy na nás s bytečkem 2+1…“ vybafl na mě jízlivě nerudný soused z přízemní, když jsem odcházel do redakce, aniž bych tušil cokoli fatálního. Zalapal jsem po dechu. Věděl jsem, že soused má na mě spadeno, jelikož jsem mu v zimě vynadal, když jsem šlápl do hovínka jeho psa a tím odhalil, že nesbírá exkrementy po svých rotwailerech, mírulovných tvorech, co předsedkyni bytového družstva roztrhali džíny, kožich a tím i lásku k pejskům. V tom okamžiku jsem pochopil, že si na mě jako pomstu nevymýšlí naprosto nesmyslné kriminální kauzy, jelikož zkrátka o nich slyšel od pana Moravce.

Byla to pravda. Nakonec se uklidnil a dychtivě mi popsal, jak v televizi slyšel, že jsem podvodem získal spoustu milionů za Kartu Pražana. Pokusil jsem se jít na něho s otázkou:“důjůspíkingliž“…? Marně, tak jsem mu zase já popsal svůj děs, když jsem slyšel své příjmení v souvislosti s praktikami pražské mafie… Dokonce jsem mu ukázal svoji občanku i nedělní bulvár, v němž jeden náruživec uvedl moji kauzu „olšer“ do skutečného světla.
Soused dlouho nevěříécně kroutil hlavou nad dvěma názvy, jež jsem mu speciálně v rámci své obhajoby vypsal – Allshare Finance CE, a.s. a společnost HAGUESS, a.s. Pak pokýval nejistě hlavou, jakože je mu to jasné. Zjevně nebylo. Po chvilce na mě pohlédl svým psím pohledem a jen tak mimo protokol breptnul: „Omlouvám se… Byl jste přece nedávno u Béma v rezidenci pražského magistrátu, určitě jsem také s ním slavil vaše narzeniny…“

Došlo mi to; radio Jerevan funguje, více než dva tisíce hostů sice opravdu slavilo narozeniny, ale ne moje, nýbrž Bémovy, a nebylo to v Himalájích, nýbrž ve Žlutých lázních patřících panu Janouškovi… A u pana Béma jsem nebyl soukromě, ale při příležitosti 200. let od narození K. H. Máchy. A když jsem pak slyšel, jak v souvislosti s Bémem, Janouškem a jejich odposlechy padlo znovu i jméno Olšer Finance, natiskl jsem si ona inkriminovaná slova na speciální kartičku pro případ, že někdo další bude ode mě chtít půjčku sto a víc tisíc…

Inu, život tropí hlouposti; nemám miliony Allshare Finance, stejně jako Havlovi nemají Lucernu, navíc v souvislosti s pojmenováním pražského letiště po Václavu Havlovi bylo uvedeno, že se Havel prý nedočká klidu ani po smrti – pokaždé, když padne mlha nebo se zhorší počasí, tak ho zavřou… (nejde o Heřmanice)

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *