Pro velký úspěch připravujeme Movie night next

2. Březen, 2012 – 23:55

Movie night s Janáčkovou filharmonií Ostrava a dirigentem Petrem Šumníkem dokázala při svém uvedení v únoru zaplnit sál Domu kultury města Ostravy do posledního místa. Tento nečekaný úspěch je jedním z hlavních důvodů proč se vedení Janáčkovy filharmonie Ostrava rozhodlo koncert uvést ještě jednou.

Další filmový večer se uskuteční 5. dubna od 19 hodin opět ve společenském sále Domu kultury města Ostravy. A proč byste si neměli nechat Movie night next ujít?
Program přinese vybraný sled chodů z nejznámějších snímků české i světové kinematografie. K těm českým, léty již prověřeným, bezpochyby patří Pyšná princezna s osobitou hudbou Václava Trojana. A totéž beze zbytku platí i o Sněhurce z dílny Walta Disneye s působivými skladbami Franka Churchilla. Kdo by neznal jeho již téměř zlidovělý pochod trpaslíků Hej-hou! Ale nejen pohádky mají své zastoupení. První půle koncertu vygraduje ústředním motivem z vynikajícího filmu Sergia Leoneho Tenkrát na západě z pera Ennia Morriconeho.

Ta muzika je prostě geniální. Dále si posluchači kromě skladeb Howarda Shorea (Pán prstenů) a Johna Williamse (Harry Potter) připomenou i „plíživou chůzi“ Růžového pantera z dílny Henryho Mancihiho. A impozantní závěr obstará Černá perla Pirátů z Karibiku Klause Badelta. Kromě zmíněných skladeb zazní ještě hudba z filmů s Jamesem Bondem a Star Wars. Celý program je doplněn zajímavostmi nabitým průvodním slovem dirigenta. Vstupenky lze zakoupit v pokladně DKMO nebo v pobočkách Ostravského informačního servisu.

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *