Nalijme si čistého vína aneb Kdo nám to vlastně jen chronicky lže?

28. Únor, 2012 – 21:50
Když MUDr. Bém ještě openkardoval...  Foto: Břetislav Olšer

Když MUDr. Bém ještě openkardoval... Foto: Břetislav Olšer

Kamarádi mi říkají, že jsem sice jak holohlavý drsňák Chris ze Sedmi statečných, ale svým psaním prý s korupcí nic nenadělám. Mají recht. Podvody prožraná trojkoalice je stejně vůči mně i neexistujícímu mandátu svých voličů dávno zcela imunní. A potom, že si odhlasovali zastavení celoživotní imunity.

Nalistujte si Programové prohlášení koalice a zjistíte, co jsou páni ministři zač. Bušili se do svých obézních hrudí, že nezvýší daně, ani odvody na sociální pojištění. A ejhle, sliby chyby; máme za sebou co povodňová daň, zdanění stavebního spoření, vyšší daň z nemovitostí, a hlavně zvýšení DPH na 20 procent, resp. též na 14 a nakonec jednotných 17,5 procenta. A ještě chtějí zmrazit důchody. Údajně „jen“ na tři roky…

A pan premiér Nečas se také nechal slyšet. Znovu objevený hrdina, když před několika lety telefonicky zbaběle odmítl ministerské křeslo s tím, že na sprostě nemá… Pak nadešel 21. květen 2006 a s ním jeho znovu nabytá odvaha a premiérské prohlášení: „ODS v žádném případě nepřipravuje zavedení poplatků ve zdravotnictví“ A než se rok s rokem sešel, nadešel leden 2008 a ODS zavádí regulační poplatky ve zdravotnictví.

Pan ministr financí Kalousek, co se kamarádí s alkoholem a lží, mystifikovat celý národ. Prý žádná krize v Česku není a ani nebude. Premiér Nečas mu notoval, že Česko má nejlepší prorodinnou politiku v Evropě! A skutečnost? Podpora rodin s dětmi se v posledních letech naopak snižuje, neexistuje vůbec žádná podpora matek se dvěma a více dětmi, žádné porodné. Jen olíznout se budou muset i absolventi středních a vysokých škol při nástupu do zaměstnání.

Máme v Česku spoustu proroků a šamanů, kdo by čekal, že se tito mudrlanti ocitnou také ve vládě a na ministerstvu financí? Miroslav Kalousek (TOP 09) 25. října 2011 obrátil na obrtlíku a naopak varoval, že od říjnové prognózy očekává pro českou ekonomiku nepříjemná čísla. A listopadová prognóza prý bude ještě horší. Prosím, lže, jako když tiskne, náš chráněný vzácný druh chameleona. Jak se všechny ty škrty projeví na příjmech Nečase, Kalouska, Drápka, Vondry a dalších slizských podvodníků…? Budou muset šetřit na chlebu a masu…?

Metoda biče a medu. Jednou žádná krize neexistuje, vzápětí je tady katastrofální zadluženost ČR, která nás žene na úroveň Řecka, řekl pan premiér. Proslulá „řecká lež“. Při srovnání skutečné míry zadluženosti v evropském kontextu je na tom ČR nadmíru dobře: ČR 35,6 % HDP, Slovensko 35,7 %, Španělsko 53,2 %, Británie 68,1 %, Portugalsko 76,8 %, Francie 77,6 % Německo 73,2 %, Belgie 96,7 % a ono stále omílané Řecko 115,1 %….

Napsal jsem knížku z mých blogů na iDnes. Jmenuje se příznačně: „Lžete, pane ministře. Ne, to vy lžete, pane poslanče!“ Stačí se jen dívat na televizní pořady a denně tento dialog slyšíme. Naposled, když známý politik ministru Hegerovi řekl: Lžete, pane ministře! A neustálé tvrzení vládní koalice, že tento stát zadlužily vlády ČSSD je už schizofrenií na pochodu. Teď trochu zoologie. Jana Nagyová, šéfka premiérovy kanceláře, získala rekordní odměnu ve výši 190 tisíc. Premiér Nečas to ocenil po svém, v rožnovském stylu, když řekl, že si to zaslouží, bo dře jako kůň… Kolikpak ještě má před sebou Taxisů…?

A jak to tedy bylo, pohádko, o zlých socanech, co od roku 2006 nejsou ve vládě? V roce 2007 byl schodek veřejných rozpočtů pouhých 0,6% HDP. K náhlému nárůstu zadlužení došlo díky soustavné likvidaci ekonomiky pravicovými vládami, počínaje tou Topolánkovou. Podle iDnes je ve hře další lež a nejen jedna. Rok 2008 – zavedení „tlusté“ rovné daně – výpadek příjmů státního rozpočtu 20 mld. Snížení daně z příjmu právnických osob z 24% na 21% – výpadek 24 mld. Zaveden strop odvodů zdravotního a sociálního pojištění – výpadek 17 mld.

Rok 2009 – snížení daně z příjmu právnických osob z 21% na 20% – výpadek 8 mld. Snížení sociálního pojištění zaměstnancům z 8% na 6,5% – výpadek 27 mld. Snížení sociálního pojištění zaměstnavatelům z 26% na 25% – výpadek 18 mld. Zvýšení slev na sociálním pojištění – výpadek – 18 mld.

Rok 2010 – snížení sociálního pojištění a zvýšení paušálních odpočtů pro živnostníky – výpadek 22 mld. korun. A k tomu opět replika z OVM: Lžete, pane ministře. Nečas v Česku, Slota na Slovensku. Prostě špatné svědomí: „Jsme vládou rozpočtové odpovědnosti a nedovolíme další zadlužování tohoto státu…“

A jak to je fakticky? Vládě se jen za první dva měsíce roku 2012 povedlo docílit historického schodku ve státním rozpočtu. Zatímco loni byl za stejné období (leden-únor) 10.9 mld., letos vyletěl na více než dvojnásobek, tedy na 22.8 mld. To se v historii ještě nikomu nepodařilo, pouze vládě rozpočtové odpovědnosti! Lež? Pouze fakta ze stránek ministerstva financí…

Ještě bych měl ve své knížce doplnit, že kdo lže, ten krade, aneb Kdo nekrade, okrádá svoji rodinu. Třeba jako pan ministr Kocourek, přeborník v tzv. odklánění 18 milionů Kč. Korupci a rozkrádání vidíme přes veškeré sliby na každém kroku. Ministerstva prý nemají na výdaje, ale všechna rozhazují plnými hrstmi stotisícové odměny pro své spřízněné duše v rámci tisíckrát poplivaného protekcionismu, nemocnice a hejtmanství nemají na základní zdravotnické pomůcky, ale jejich ředitelé a hejtmané si staví paláce za desítky milionů. Jak je to, Petře Bezruči? Že z krve mé a mého potu…? A školství? Další švejkovina. Nejsou peníze vůbec na nic, ale zbytečně se zavádí povinné státní maturity za stovky milionů.

Inu, místa, která opouštíme, obsazuje nepřítel, proto si držme jako klíšťata svá poslanecká i vládní křesla…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 14, 2016: hampton bay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *