Je to rovná příležitost, když jako muž nemůžu rodit ani kojit…?

29. Září, 2008 – 18:07

Ať je mezi námi jasno hned na počátku; miluji ženy půvabné, emancipované a bystré, ovšem pouze do té míry, aby si mohly splnit svoje bezkonkurenční poslání dané jim přírodou. Tedy žádné domácí puťky, ale bezstarostné matky, které jsou hrdé na svoji profesi a šťastné, že přivedly na svět nový život

Je poslání rodit dobrovolná záležitost nebo povinná? Pokud chceme, aby feministické pojetí světa zrušilo reprodukční systém a lidstvo vyhynulo, pak se paní a dívky rozhodujte samy svobodně a dobrovolně…

Jako ryze rodinný typ jsem ochoten udělat vše proto, aby měly veškerá rovná práva s muži. Jen bych je nerad viděl umouněné v dolech se sbíječkami. Vím, co říkám; byl jsem okolnostmi přinucen pracovat pár roků v podzemí OKD jako pomocný dělník.

To by se tolik ve všech pádech diskutovaný termín gender, tedy označení kulturně vytvořených rozdílů mezi muži a ženami, mohl zbláznit a chtěl by být zase jen českým významem rod nebo pohlaví…

Ženy v Evropské unii vydělávají asi o 15 procent méně než muži a obsazují méně vedoucích pozic, i když nad svými mužskými kolegy v průměru vyčnívají co do stupně dosaženého vzdělání.

„Dívky dosahují ve škole lepších výsledků než chlapci a také více žen než mužů vstupuje na trh práce s univerzitním diplomem, ale v jejich odměňování zůstává 15procentní rozdíl. To je absurdní situace a je třeba ji změnit,“ uvedl eurokomisař Špidla.

V některých zemích EU přesto vydělávají chůvy méně než automechanici, pokladní v supermarketu méně než skladníci, zdravotní sestry méně než příslušníci policie.

V minulých dnech si v Praze vzaly konformní feministky na paškál tzv. antidiskriminační zákon, který byl sice schválený Parlamentem, ale vetován Václavem Klasem. A vzhledem k tomu, že prezident Klaus kope za stejný tým jako premiér Topolánek, je jasné, odkud fouká vítr.

Topolánek jako typický mačo byl totiž nominován už několikrát na ocenění Kyselá žába, které uděluje Sdružení Žába na prameni za nejhorší nekorektní sexistické výroky. Poprvé si premiér zakuňkal za své prohlášení, že šéfem strany ODS musí být chlap s gulama.

Ženu tak z boje o vedení ODS rovnou vyloučil. O počtu žen v politice pak řekl:

„Pokud by měly příslušné kvalifikace, tak by jich tam bylo nepochybně víc.“

A když bývalá místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová řekla, že ji muži z vedení strany při jejích vystoupeních neposlouchali a bavili se, Topolánek uvedl:

„Vrcholová politika je jako hokejová šatna – je tam binec, hluk a smrad.“

Letos získal Kyselou žábu opět. Tentokrát to bylo za výrok, že ženy se mohou svobodně rozhodnout nemít děti a pak mají stejné šance jako muži.

Mimořádná Zlatá žába 2008 byla udělena Janě Hybáškové za sestavení příručky: „Více žen do politiky? Samozřejmě, ale jak?“

„Když jsem před několika lety kandidovala do Evropského parlamentu, mé stanovisko bylo jednoznačné: „Ne, nejsem pro kvóty. Já se do politiky dokážu dostat sama a nepotřebuju k tomu žádné berličky,“ řekla na setkání se členkami Žáby na prameni v Bruselu.

„Dnes se za to stydím. Já jsem se do Evropského parlamentu dostala, avšak svými neinformovanými a hloupými řečmi jsem způsobila, že se to desítkám dalších žen, které nejsou v tak výhodné situaci, nepodařilo. Místo toho, abych přiznala fakt, že žiji v prostředí a manželství, které mi umožnilo být finančně nezávislá, poskytlo mi čas věnovat se kampani a podpořilo mne, egoisticky jsem vše zúročila pouze pro sebe…“

Jana Hybášková, s níž jsem dělal interwiu při návštěvě ambasády ve slovinské Lubljania, kde byla několik let velvyslankyní ČR, má zřejmě pocit, že málo dělá pro své mediální zviditelnění.

Proto se rozhodla vypracovat studii o tom, že Ústava České republiky je skrz naskrz prolezlá diskriminací vůči ženám.

Podporuje v tomto ohledu hnutí žen Gaia, které tvrdí, že Ústava je mačistická. Zřejmě od slova ,mačo´, tedy samolibý samec, silný vůdce, pohrdající ženami.

A oč jde? V Ústavě jsou jen mužské rody, resp. jsou v ní uváděny názvy profesí jako poslanec, prezident či senátor atp., místo poslankyně, prezidentka či senátorka… A to chce paní Hybášková i spolek Gaia změnit.

Je zajímavé, že jim nevadí západní způsob mužského psaní ženských příjmení. Tedy Mrs. Hybasek, Mrs. Hais a podobně. To, že člověk nepozná, s kým má tu čest a snadno si poplete muže s ženou, to zřejmě mačismus není…

Dnes už bývalá předsedkyně SNK ED a europoslankyně je sličná, energická a vzdělaná mladá žena a matka několika dětí, jejíž temperament však občas pokulhává za asertivností. Aniž to tuší, je v této rovné příležitosti zcela zajedno s mužskými protějšky.

Obvinila třeba veřejně poslance ODS Vlastimila Tlustého a jeho spolustraníka ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila z korupce.

Klidně prohlásila, že exministr financí Tlustý si prý řekl o milión korun jako úplatek za vyplacení 15 miliónů korun, které SNK ED marně vymáhala na ministerstvu financí za mandáty získané ve volbách.

Vzápětí uznala svoji prostořekost a omluvila se Jiřímu Pospíšilovi (ODS) a Vlastimilu Tlustému (ODS) musela zaplatit 50 tisíc korun a soudní výlohy k tomu. Stačilo však, když mu koupila nový vysavač…

Každá mince má však dvě strany; je také diskriminační, když se ve všech lékařských publikacích, televizních šotech či na bilboardech a v reklamách mluví a píše v souvislosti s porody zcela logicky výhradně o ženách?

Zato když je řeč o alkoholismu, bezdomovcích či závislácích na hracích automatech či sportovním fandění, jsou muži v jasné převaze, navíc mají mnohé reklamy např. na Euro 2008 sexistické zabarvení.

Ukazují ženy, zřejmě obtěžující muže při sledování televizních fotbalových utkání, jak jsou svázány a odváženy speciální mužskou službou sběrnými autobusy někam do neznáma.

Asi na Madagaskar nebo do Ohňové země, přitom je jasné, že i my, muži, jsme diskriminován. Jakápak rovná příležitost, když neumíme rodit ani kojit…?

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *