Proč nemají lidé Židy rádi aneb Není hulvát jako hulvát…?

21. Leden, 2012 – 21:55
Židovská Tóra - pět Mojžíšových knih... Foto: Břetislav Olšer

Židovská Tóra - pět Mojžíšových knih... Foto: Břetislav Olšer

Považoval jsem za lidskou slušnost napsat k tragickému výročí konference ve Wannsee pár slov, která by odsoudila „konečné řešení židovské otázky“. Čekal jsem rovněž, že nebudu sám, komu se nacistická zvěrstva krajně příčí. Omyl byl však krutou pravdou.

To, že z pouhých 22 ohlasů z celkového počtu 900 apatických čtenářů, nebyl pouze jeden protižidovský, mě už nepřekvapuje. Natož to, že ani jeden z nich nedoporučil text číst. Píši o Židech poměrně často a ohlasy jsou skoro totožné. Ačkoli nejsem židovského původu. Výjimky potvrzují pravidlo. Už jsem si zvykl na vulgaritu nicků, ale že bych byl proto hulvát a sprosťák, to mě zaskočilo.

A už zcela mě šokovalo, když si někdo dělal legraci z faktu, že v krematoriích nemohlo být spáleno kolem 5000 osob denně. Že to není popíračství, ale pouze svobodný názor? Pan David Irwing má též svobodný názor, že žádná krematoria a plynové komory neexistovaly… http://olser.blog.idnes.cz/c/241798/Byl-holocaust-jen-cerny-humor-a-dokonala-zidovska-show.html

Z těchto důvodů se k tomuto faktu vrátím, abych „znalcům“ práce krematoria některé věci osvětlil. Tábor v Birkenau byl zdaleka největším v komplexu Auschwitz, ale i největším vyhlazovacím táborem za 2. světové války vůbec. Šéf Osvětimi Höss si byl dobře vědom problematičnosti vraždění v kmenovém táboře. Nacistům se totiž kvůli křiku obětí jen těžko dařilo skrývat své hrůzné činy před ostatními vězni.

Věděl, že by tak mohla být narušena procedura usmrcování. Nepomáhal totiž ani hluk motorů z vozidel, jež byla přistavena právě kvůli překrytí onoho strašného řevu. Z těchto důvodů se rozhodl, přenést celý proces do Birkenau, kde mohl probíhat relativně v utajení.

Do doby vzniku plynových komor a krematorií musely fungovat náhradní usmrcovací kapacity. Byly proto provizorně zazděny dveře a okna jednoho domu, aby následně vytvořením dvou nových vchodů vznikly dvě malé a oddělené plynové komory. Židé do tohoto domu, kterému se začalo říkat „Červený domek“ vstupovali s domněním, že jdou do sprchy. Na stěnách byly plakáty, které nabádaly k čistotě. Obětem prý někdy bylo dokonce rozdáváno mýdlo. Příslušníci SS pak dovnitř otvorem ve stěně vhodili Cyklon B.

Když byl roku 1943 dokončen komplex plynových komor a krematorií v Birkenau, nabyl celý proces vraždění závratně zvrhlých rozměrů. V nově postavených pecích bylo od té doby možno spálit asi 4400 těl denně. V Birkenau byly postaveny 4 krematoria s 23 spalovacími pecemi a vlastními plynovými komorami. Byla zde obrovská místnost, kde se lidé svlékali. To vše mělo jediný cíl, spořádaný odchod do plynové komory, která byla také upravena do podoby sprch. Šatna i plynová komora byly umístěny v podzemí.

Dvě krematoria disponovala 15 pecemi a každá byla schopna spálit asi 1440 těl denně. Krematoria pak byla vyhozena do vzduchu 20. ledna 1945, když se nacisté pokoušeli skrýt důkazy o svých zločinech. Zbylá dvě krematoria měla každé 8 pecí, pomocí nichž bylo možno v každém z nich spálit asi 770 těl za den. Někdy se ale stávalo, že ani všechna krematoria nestíhala „zpracovat“ tak velký nápor těl.

Proto byla těla obětí občas spalována také v tzv. kremačním jámách. Jednalo se asi o 100 metrů dlouhé díry, do nichž členové Sonderkommanda vrstvili těla spolu s hořlavým materiálem. Bylo v nich prý možno spálit až okolo 20 000 těl denně. Právě tyto jámy velmi přispívaly k nesnesitelného zápachu, který se linul kilometry daleko.

Je mi trapné, že většina Čechů se řadí k popíračům holocaustu, přes veškeré vědecky zdůvodněné důkazy. Mrzí mě, že když se dovolávám práva být zviditelněn alespoň s těmito texty, jež by měly být mementem pro každého z nás, jsem označen za hulváta a sprosťáka. Skutečnost je ale pragmatická v tom smyslu, že lidé neradi čtou blogy na ponurá témata. Víc jim sedí žertovné kompiláty třeba o tom, jak vznikla nadávka jako pyča nebo kokot.

Inu, svůj k svému, aneb každý se ztotožňuje s tím svým výměrem inteligence…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)

Reklama:
 1. 6 reakce na “Proč nemají lidé Židy rádi aneb Není hulvát jako hulvát…?”

 2. Víte co mě zaráží, pane Olšere?
  Že tu nejsou prakticky žádné reakce. Buď je mažete nebo je Váš blog pro většinu lidí neznámý, případně nezajímavý.
  Že by se tu vyskytovali jen čtenáři bez připomínek souhlasící?

  od STK v Led 21, 2012

 3. Stačí, když si projdete všechny komentáře a zjistíte, že je jich přes dva tisíce. Pokud máte dojem, že můj blog je nezajímavý, nemusíte ho číst a psát do něho své komentáře… Můj blog je především pro mě, protože si tím trénuji své mozkové závity po nedávné mozkové mrtvici, kdy jsem ochrnul na půl těla a musel se znovu učit chodit… Kdybyste mé blogy četl, věděl byste to už dávno…

  od olser v Led 22, 2012

 4. Já tedy budu reagovat:
  Kolikrát jsem přemýšlel, proč Židé byli vždy objektem pronásledování a pogromů. Každý národ, či národnost se něčím vyznačuje, byť jde o MALÉ procento, ale stane se obecnou charakteristikou: Cikáni – nemakačenkové, bordel, zlodějny; Němci – pracovitost, pořádek, disciplina; Francouzi – gurmáni, bonviváni, ležérnost; Italové – rozeřvanost, gestikulace; Češi – švejkování; atd. Židé byli vždy spojování s lichvou, nekalými kšefty a schopností na všem vydělat. To jsou vlastnosti, které nemohly lidem imponovat. Faktem je, že většina superboháčů na světě (bankéři, producenti, magnáti) jsou Židé, což se ví a nikdo mě nepřesvědčí, že obrovské majetky byly nabyty poctivou a usilovnou prací (jak říká klasik – za každými velkými penězi hledej zločin).
  Ovšemže holokaust byla hrůza a zvrácenost, to nikdo soudný nepopírá. Já se sám sobě pokouším osvětlit proč to všechno. Myslím si, že i samotní Židé jsou si tím také částečně vini. Tak jako Cikáni jsou si vini odmítavým postojem většinové společnosti, přičemž se nemusí jednat o rasizmus.

  od vok v Led 22, 2012

 5. Všechno začalo lateráinským koncilem, kdy byli Židé oficiálně označeni za ty, kdož ukřižovali Krista a tím začala jejich diskriminace… Nemohli nic, tak studovali, vynikali v matematice a proto obchodoval i s pomocí lichvy…

  http://olser.cz/2946/kdyby-arabove-uznali-izrael-byl-by-v-pasmu-gazy-raj-uz-na-zemi/

  http://olser.cz/1837/adventni-venec-ma-zidovsky-puvod-aneb-bez-zidu-by-nebylo-krestanu/

  od olser v Led 22, 2012

 6. Zdravim Vas. Nektere nazory lidi tady,jakoze si za to mohou Zide sami a pripisovat jim tyto vlastnosti,jsou jednoznacne rasisticke. Myslel jste pane voku aspon na zeny a deti,kdyz mluvite o lichve Zidu? Stydte se. Jinak me strasne mrzi,ze v nasi spolecnosti zni zid nebo cikan jako nadavka. Vnimate to stejne? Jak se neco takoveho,jako je holocaust vubec mohlo stat? Vubec to nechapu,radsi bych zastrelila sama sebe nez 1400 lidi denne posilala do sprchy se zakernymi umysly,o kterych ani nevi. Mala utecha- alespon nevedeli v tu chvili,ze jdou na smrt. Jake zvire a to urazim zvirata nyni,je schopne vrazdit tolik lidi,zen a deti? Mit plny zaludek a smat se jejich hladu. Neexistuje trest pro lidi,co spachali toto. Snad jen Peklo a vira v nej. Lidi vzbudte se, kdybyste na miste Zidu byli vy, stale byste vypraveli vtipy o Zidech?

  od Hana v Čec 22, 2015

 1. 1 Trackback(s)

 2. Led 15, 2016: hampton bay fans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *