Děsivý hyenismus připomínající činy nacistů v Osvětimi…

18. Leden, 2012 – 21:48
Pieta s mrtvými...   Foto: Břetislav Olšer

Pieta s mrtvými... Foto: Břetislav Olšer

Policie dopadla dvojici zlodějů, kteří na severu Čech vykrádali staré německé hrobky. Pozůstatky mrtvých jako hyeny obírali o zlaté zuby, medaile, mince, kříže, náramky či knoflíčky. Zloději kradli na dvou desítkách hřbitovů, nejčastěji na Litoměřicku, ale také na Českolipsku, Děčínsku a Ústecku.

Kriminalisté si nakonec na osmatřicetiletého muže z Litoměřic počkali na hřbitově v ústecké čtvrti Krásné Březno. Jeho stejně starého komplice z Úštěka, který při vylupování hrobů za dvpět tisíc hlídal a pomáhal s odsunovaním betonových náhrobních desek, zatkli dodatečně.

Z horních čelistí lebek rval bestiální úchylek přímo na místě kleštěmi zlaté zuby, spodní čelisti si bral domů a zuby tam tavil. Hrůzostrašné dílně, které říkal ateliér, byla ještě ve svěráku spodní čelist se zlatými zuby. Na stole ležely další dvě lebky, roztavený valounek zlata a všude kolem pečlivě roztříděný lup… Na kovadlině byly zbytky zubů po brutálním rozbíjení chrupu… Kolem byly vystavené lebky, „nazdobené“ slunečními brýlemi a jinými proprietami.

V autě byly nalezeny rukavice, rouška, dezinfekce, kukla na hlavu s připnutou baterku-čelovku. Postup vykradačů byl jednoduchý; páčidlem nadzvedli desku, dali pod ni kovové válečky a snadno ji tak odsunuli. Do hrobky zloději lezli po speciálním skládacím žebříku. Dřevěné rakve rozpárali, zinkové otevřel jako konzervu. Zloději rovněž vykradli během předešlých svátečních dnů na místním hřbitově v Litoměřicích rakev nedávno pohřbeného biskupa. Z rukou mrtvého zmizely zlaté šperky, prsten a zlatý řetěz, za pět tisíc korun.

Hrůzný případ připomíná vraždy Židů v Osvětimi. Od roku 1935, kdy byla Norimberskými zákony uzákoněna rasová a biologická méněcennost „neárijského“ obyvatelstva Německa, resp. zákon o říšském občanství a zákon na ochranu německé krve a německé cti. Na jejich základě byli do koncentračních táborů posíláni i Židé. Jejich masové zatýkání probíhalo také po Křišťálové noci-Kristallnacht, kdy bylo v noci z 9. na 10. listopadu 1938 zavražděno 96 Židů, asi 30 000 jich bylo posláno do koncentračních táborů. Prvním vyhlazovacím táborem bylo Chelmno, založené na území Polska v prosinci 1941, oběti zde byly vražděny v pojízdných nákladních autech, tzv. dušegubkách.

Do osvětimské plynové komory o 210 čtverečních metrech se dařilo nahnat na tisíc lidí (průměrná hmotnost cca 40 kg). Cyklon B byl sem vhazován v plechovce stropem do speciální drátěné klece, což vylučovalo, že by ho padající mrtvoly zakryly svými těly a zabránila tak přeměně jedovatých krystalků nasycených kyanovodíkem v plyn. Smrt nastala za deset minut vnitřním udušením, jelikož kyanovodík rychle ničí veškerý kyslík v krvi a tkáních…

Mrtvoly byly pomocí elektrického výtahu přemístěny do krematoria, tam byly vhozeny na pohyblivý pás, na němž předjely před čtyři komanda. První sundávalo mrtvolám prsteny, druhé jim stříhalo vlasy, třetí vytrhávalo zlaté zuby a čtvrté je házelo do kremačních pecí. Zlaté zuby odstraněné z mrtvol byly roztavovány ve zvláštní peci v krematoriu č. 3. Ve vydařených dnech se podařilo takto “vyprodukovat” až čtrnáct kilogramů zlata, které byly posílány do říšských bank…

Dne 27. ledna 1945, podle hebrejského kalendáře 12. Ševatu roku 5705, osvobodila Rudá armáda koncentrační tábor Auschwitz – Osvětim. Přežilo ho jen asi 7 500 lidí. Zavražděno jich však bylo více než 1,1 miliónu; asi 960 tisíc Židů, 75 000 Poláků, 23.000 Romů a Sintů (Cikánů), dále mnoho homosexuálů a Svědků Jehovových. Byl to konec holocaustu, který vyvraždil mj. přes šest milionů Židů…

Inu, některé zhůvěřilé činy zkrátka přežívají i sedmdesát roků a to je na pováženou, žít v sočasnoti, která se podobá Německu v době norimberských zákonů…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *