Proč nikdy nebudu polyglot? Mám krátký ukazováček…

26. Září, 2008 – 12:45

Celý svůj šedesátiletý život jsem měl výčitky svědomí. Ať jsem se u paní profesorky Tušilové z jazykovky v Ostravě snažil, jak to nejvíc šlo, na státnici z francouzštiny to nebylo. Vyčítal jsem si nízké IQ, nesoustředěnost a slabou vůli.

Pak jsem si z Rady Evropy ve Štrasburgu přivezl Evropská pravidla vězeňství v češtině, z Johannesburgu zase český překlad Projektu „P“, což byl soubor cviků na zvětšení penisu, který si vyžádala známá sexuoložka pro své zamindrákované pacienty.

V tiskovém oddělení OSN v New Yorku mi zase vnutili kostrbatou češtinou přeloženou Studii Marka Brosnana z University of Bath o vlivu délky prstů dětí v prenatálním věku na vývoj mozku a jeho nebývalých schopnostech v dospělosti.

Pak jsem si uvědomil první důležitou věc; čeština je světový jazyk, nač se učit cizí řeči. Zvedlo se mi pošramocené sebevědomí které ještě vygradovalo, když jsem si přečetl pár statí z Brosnanovy studie.

Dozvěděl jsem se, že délka prstů u dětí může vypovídat mnohé o jejich studijních schopnostech. Již v šesti či sedmi letech lze podle délky článků ukazováčku a prsteníčku odhadnout, zda v budoucnosti dítě vynikne spíše v matematice či v jazycích.

Během studie měřili psychologové školákům ve věku mezi šesti a sedmi roky délku prstů a testovali jejich matematické a verbální dovednosti. A přišli na věci nebývalé.

Chlapci s ukazováčkem delším než prsteníček měli tendenci einsteinovat v matematice, zatímco dívky s ukazováčkem a prsteníčkem stejné délky měly lepší výsledky ve verbálních testech.

Dále se studie zabývala mimo jiné poměrem délky článků prstů a kognitivními funkcemi, tedy poznáváním či poznávacími procesy, dále osobnostními charakteristikami, atletickou výkonností nebo nachylností k některým onemocněním.

Délka prstů se prý formuje již v děloze, kdy je plod vystaven účinkům testosteronu a estrogenu, jak jistě víte, jde o pohlavní hormony muže a ženy.

Pokud převažuje při vývoji plodu účinek testosteronu, ukazováček bývá kratší než prsteníček, zatímco estrogen naopak podporuje rovnost v délce obou prstů. Prenatální působení hormonů ale stejně tak ovlivňuje i vývoj mozku.

„Testosteron byl prokázán jako hormon podporující rozvoj oblastí mozku, které jsou často spojeny s prostorovými a matematickými schopnostmi,“ tvrdí studie. „Estrogen naopak ovlivňuje tu část mozku, která je zodpovědná za jazykové schopnosti…“

Tak a už vím úplně všechno, prsteníček mám delší než ukazováček a moje méněcennost je ta tam, navíc mě už maminky málem podezřívají z pedofilie, jelikož se koukám a osahávám prstíky jejich miminek.

Holt, věda chce, aby její služebníci přinášeli i třeba ohňové oběti…

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay ceiling fan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *